chytros
29.04.07,07:50
Dobry den
Chcel by som si doviest automobil z EU asi nemecko ake dokumenty mam pozadovat od predajcu a co budem musiet absolvovat a zaplatit v SR
na uvedenie auta do prevadzy , existuju aj tlaciva na stiahnutie atd.
skaspa
29.04.07,10:06
Dobry den
Chcel by som si doviest automobil z EU asi nemecko ake dokumenty mam pozadovat od predajcu a co budem musiet absolvovat a zaplatit v SR
na uvedenie auta do prevadzy , existuju aj tlaciva na stiahnutie atd.
Takže najprv: od predajcu faktúru, resp. kúpno-predajnú zmluvu a doklady k autu (minimálne technický preukaz); potom ísť na príslušný úrad a odhlásiť auto v krajine kúpy (do technického dajú razítko odhlásené a možno k tomu dostanete ešte nejaký samostatný papier, zrejme to záleží od každej krajiny); keď je auto odhlásené, tak ďalej záleží, či pôjdete na Slovensko na kupovanom aute, alebo ho odvezete na odťahovke. Ak na ňom pôjdete, tak treba ešte vybaviť prenosné značky a poistenie. Taktiež by bolo dobré, keby ste si vybavili v zahraničí aj certifikát o zhode (ale dá sa vybaviť aj na Slovensku);
Potom auto už len priviesť, zahájiť na obvodnom úrade konanie (vypísať žiadosť o uznanie typového schválenia ES jednotlivo dovezené vozidla), kde predložíte kúpno-predajnú zmluvu resp. faktúru (proste doklad o nadobudnutí), zahraničný technický preukaz resp. doklad o vyradení vozidla v zahraničí a certifikát o zhode (tieto by mali byť preložené do SR a preklady úradne overené) na obvodnom úrade zaplatíte poplatok 2000 Sk v kolkoch. Z obvodného ťa potom pošlú na stk a ek (cca 1000 SK) a zaplatíš ďalších 2000 Sk do recyklačného fondu. S dokladom o zaplatení do rec. fondu a s platnou stk a ek opäť pôjdeš na obvodný úrad a tam ti potom vydajú osvedčenie o evidencii a rozhodnutie, že sa ti vyhovuje. S osvedčením, s dokladom o kúpe (stačí prefotené a neoverené), starým technickým (tiež stačí prefotený a neoverený), rozhodnutím z obvodného úradu, že je ti vyhovené(tiež stačí len prefotené a neoverené) a zákonnou poistkou pôjdeš na dopravný inšpektorát pre značky (kolok 2000 Sk) a si prihlásený.
jarko89
01.05.07,16:20
Takže najprv: od predajcu faktúru, resp. kúpno-predajnú zmluvu a doklady k autu (minimálne technický preukaz); potom ísť na príslušný úrad a odhlásiť auto v krajine kúpy (do technického dajú razítko odhlásené a možno k tomu dostanete ešte nejaký samostatný papier, zrejme to záleží od každej krajiny); keď je auto odhlásené, tak ďalej záleží, či pôjdete na Slovensko na kupovanom aute, alebo ho odvezete na odťahovke. Ak na ňom pôjdete, tak treba ešte vybaviť prenosné značky a poistenie. Taktiež by bolo dobré, keby ste si vybavili v zahraničí aj certifikát o zhode (ale dá sa vybaviť aj na Slovensku);
Potom auto už len priviesť, zahájiť na obvodnom úrade konanie (vypísať žiadosť o uznanie typového schválenia ES jednotlivo dovezené vozidla), kde predložíte kúpno-predajnú zmluvu resp. faktúru (proste doklad o nadobudnutí), zahraničný technický preukaz resp. doklad o vyradení vozidla v zahraničí a certifikát o zhode (tieto by mali byť preložené do SR a preklady úradne overené) na obvodnom úrade zaplatíte poplatok 2000 Sk v kolkoch. Z obvodného ťa potom pošlú na stk a ek (cca 1000 SK) a zaplatíš ďalších 2000 Sk do recyklačného fondu. S dokladom o zaplatení do rec. fondu a s platnou stk a ek opäť pôjdeš na obvodný úrad a tam ti potom vydajú osvedčenie o evidencii a rozhodnutie, že sa ti vyhovuje. S osvedčením, s dokladom o kúpe (stačí prefotené a neoverené), starým technickým (tiež stačí prefotený a neoverený), rozhodnutím z obvodného úradu, že je ti vyhovené(tiež stačí len prefotené a neoverené) a zákonnou poistkou pôjdeš na dopravný inšpektorát pre značky (kolok 2000 Sk) a si prihlásený.




Pocuj ja by som chcel auto z ciech.....tam mi treba tiez prekladat papiere?ak chcem to auto doviezt,potrebujem prevozne znacky?nemozem ho odhlasit tak ze auto doveziem na znackach tu a zacky ln odnesiem aj papierami do ciech????porad mi....
Johanka
01.05.07,16:34
skaspa
01.05.07,17:10
Pocuj ja by som chcel auto z ciech.....tam mi treba tiez prekladat papiere?ak chcem to auto doviezt,potrebujem prevozne znacky?nemozem ho odhlasit tak ze auto doveziem na znackach tu a zacky ln odnesiem aj papierami do ciech????porad mi....
podľa § 109 ods.6 zákona č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách: Ak sú údaje v žiadosti a doklady priložené k žiadosti v konaní podľa druhej a tretej časti tohto zákona vo výnimočnom prípade v inom ako v slovenskom alebo českom jazyku, žiadateľ priloží aj ich úradne osvedčený preklad do štátneho jazyka.
Ak sú v češtine, prekladať nemusíš.
Ak auto kúpiš v čechách a hneď ho aj odhlásiš, oni ti české značky zoberú a buď ho dovezeš na odťahovke alebo na prenosných značkách. Ak chceš na ňom prísť sem ešte pred odhlásením, ale už po kúpe, zrejme je to možné a spravil by si to tak ako si napísal, teda dojdeš na českých značkách sem, tie potom zobereš a pojdeš ich do čiech vrátiť a auto odhlásiť. Ale ešte by som si pre istotu zistil, či náhodou česi nemajú v zákone, že pri odhlásení musí byť auto fyzicky prítomné. Myslím si, že nemusí, ale pre istotu si to zisti, aby si sa zbytočne neprehnal.
misolga
01.05.07,17:34
Na Porade Hobby-stránka Cestovanie si nájdi: Dovoz ojazdeného vozidla, tam som podrobne rozpísala čo treba, aké sú poplatky v zahraničí a koľko doma, prevozné značky, kde čo vybaviť.Doviezli sme si takto auto z vonku a držali sme sa tohto postupu a nebol žiaden problém a šlo to rýchlo .
Ospravedlňujem sa ale neviem link priamo na tú tému tu prilepiť:(
chytros
02.05.07,06:29
Dobry den
Chcel by som si doviest automobil z EU asi nemecko ake dokumenty mam pozadovat od predajcu a co budem musiet absolvovat a zaplatit v SR
na uvedenie auta do prevadzy , existuju aj tlaciva na stiahnutie atd.
http://www.autobazareeu.sk/dovoz-ojazdenych-aut.php
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1226
jarko89
02.05.07,13:19
podľa § 109 ods.6 zákona č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách: Ak sú údaje v žiadosti a doklady priložené k žiadosti v konaní podľa druhej a tretej časti tohto zákona vo výnimočnom prípade v inom ako v slovenskom alebo českom jazyku, žiadateľ priloží aj ich úradne osvedčený preklad do štátneho jazyka.
Ak sú v češtine, prekladať nemusíš.
Ak auto kúpiš v čechách a hneď ho aj odhlásiš, oni ti české značky zoberú a buď ho dovezeš na odťahovke alebo na prenosných značkách. Ak chceš na ňom prísť sem ešte pred odhlásením, ale už po kúpe, zrejme je to možné a spravil by si to tak ako si napísal, teda dojdeš na českých značkách sem, tie potom zobereš a pojdeš ich do čiech vrátiť a auto odhlásiť. Ale ešte by som si pre istotu zistil, či náhodou česi nemajú v zákone, že pri odhlásení musí byť auto fyzicky prítomné. Myslím si, že nemusí, ale pre istotu si to zisti, aby si sa zbytočne neprehnal.




och..diky moc....inak napisal by si mi este raz o vsetko potreujem pri prihlaseni??pls......a coc moze aj tu vyavi ze???dikes akt...
misolga
03.05.07,06:32
www.porada.sk/t16249-dovoz-ojazdeneho-vozidla.html?highlight=dovoz (http://www.porada.sk/t16249-dovoz-ojazdeneho-vozidla.html?highlight=dovoz)

V prípevku č.3 som tam presne opísala postup, vybavovanie v zahraničí a u nás + kde čo koľko stojí.
Riky
06.05.07,14:13
Dobrý deň. Dlho som hľadal ohľadom kúpe áut z EÚ ako občan a som rád, že som našiel to čo som hľadal. Mám už len jednu menšiu otázku. V Holandsku mám brata, ktorý tam pracuje a chce pre mňa a ostatných blízkych (rodinu) kúpiť ojazdené autá. Keď každému kúpy jedno auto a do roka ich bude 15 , môže mať nejaké problémy, ak bude kupovať, prehlasovať na svoje meno? alebo môže pri prihlasovaní rovno prihlásiť auto na jednoho člena z príslušníkov rodiny,ktorý si dá od neho kúpiť a doviesť auto. Ak je povinnosť, aby on sám musel byť prihlásený na dokladoch, tak nebude sa takýto dovoz posudzovať ako podnikanie? a tým aj registrácia na DÚ?
betka
06.05.07,16:25
Myslím si, že by si mal zriadiť v jeho prípade živnosť, pretože by išlo o príjem z podnikania. Kúpim, predám, aj keby bolo išlo o tú istú cenu. V každom TP bude vystupovať jeho meno. Takže tento nákup a predaj má znaky podnikania,
Príležitosť podľa par. 8/1/c to nie je, pretože nejde o ostatný príjem.

Osobne by som prihlásila práve toho dotyčného, kt. tam má vystupovať v dokladoch. Ale tu je zase problém, či nebudete mať nejaký príjem zo sptrostredkovania...A keď ide o sprostredkovanie 15 áut...
Riky
07.05.07,12:39
Príjem z toho nebude mať žiadny. Všetci vidíme možnosť si kúpiť autá za lacné korunky. On nie je taký, že by na svojej rodine zarábal. A práve preto som sa pýtal, či je taká možnosť, že ak by išiel prihlasovať autá , tak by si ich prihlásili už len tie osoby, ktoré si ich kúpia a budú vlastníkmi...? Prosím nestretol sa niekto s tým????
Žabinka
24.05.07,07:29
Je možné a výhodnejšie kúpiť auto s údajmi členov rodiny( keby to bolo v jeho mene, pri prihlasovaní v SR by boli potrebné splnomocnenia). Teda faktúra, prípadne kúpno-predajná zmluva, aj odhlásenie auta v zahraničí, budú už na mená členov rodiny. Je tiež výhodnejšie požiadať v Hol. aj COC, ceny sú tam niekoľkonásobne nižšie, ako keď COC žiadaš od SK importérov.
mato660
28.09.08,20:30
dobry den kupil som auto dovezene z anglicka jedna sa o opel vectra b predosli majitel ho mal prihlasene ze na angl tp na nom mohol jazdit do konca roka a ja sa chcem opytat ci sa da prihlasit na slovenske znacky ked ma volant na pravej strane a co na to potrebujem .potreboval by som vsetky informacie o tom ako to auto mam prihlasit. a este by som sa chcel opytat ze ked si sam prehodim riadenie na lavu stranu ci by z toho mohli vzniknut nejake problemy pri prihlaseni ak sa to teda prihlasit da. dakujem za odpoved
gumen
17.05.09,10:06
:D
Pocuj ja by som chcel auto z ciech.....tam mi treba tiez prekladat papiere?ak chcem to auto doviezt,potrebujem prevozne znacky?nemozem ho odhlasit tak ze auto doveziem na znackach tu a zacky ln odnesiem aj papierami do ciech????porad mi....
ja to zmaknem tak ze zaslem postou kamaratovi plnu moc papiere tech.a.tak aon odhlasi a posle prevoz.znacku...tam platis 800ck.znac.na mesiac zdarma.
Jajina
02.01.10,10:44
Viete mi prosim poradiť postup a podmienky pri dovoze auta zo Švajčiarska ?
Keďže je to štát mimo únie neviem aké podmienky musia byť splnené, poplatky atď. ...
Dostali sme darom auto od známeho, je to ročník 2000. Končí mu STK a tak sa ho chce zbaviť.
Bojím sa, že či stojí za to pustiť sa do vybavovačiek a neviem aké poplatky treba zaplatiť.
Alenka35
03.01.10,11:48
budes potrebovat pre slovenske urady skusku originality, aby si mohla automobil zapisat v sr, ak je dovezene. skuska originality tabue stat dost. Skuska originality ma zabranit tomu, aby bolo v SR zapisane kradnute auto. Pokial ti na tejto skuske zistia, ze je kradnute, tak ti ho zoberu. Ja by som neriskovala a automobil v zahranici nekupovala. Ako sa budes potom sudit s niekym v zahranici...?!
annabel
03.01.10,12:18
COC (certifikát konformity) sa vyžzaduje len pri nových autách, nie ojazdených. Kontrola Originality stojí cca 80 Euro.