majuľa
29.04.07,14:12
Prosim Vas stalo sa niekomu z Vas, že Vam ZP po 4 mesiacoch napiše ,že od 1.1.2007 nie ste jej poistencom? Tyka sa to môjho syna bol PN poslal na ZP PN-ku, neodhlasil sa , odvody plati je SZČO. Pôjdem na ZP .som z toho jeleň boli nejaké povinnosti SZČo k vzťahu k ZP k 1.1.2007? Poradí mi niekto, čím mam argumentov ? Ďakujem.
veronikasad
29.04.07,12:19
Nestal sa obeťou podvodu v rámci minuloročnej prestupovej kampane a niekto ho nedobrovolne prehlásil do inej poisťovne? Treba tam čím skôr ísť a ak chce zostať v pôvodnej poisťovni, treba to riešiť cez Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,

--------------
Veronika
majuľa
29.04.07,12:22
Ale jemu nikto neposlal novu zmluvu ,kartičku poistenca ma stale zo starej poistovne, keby neochorel tak doteraz nevie ,že je vlastne podľa poisťovne nikde nie poisteny,ale odvody uhradza .
veronikasad
29.04.07,12:26
Robili to aj bez zmluvy, falšovali podpisy... Treba ísť čím skôr do pôvodnej zdravotnej poisťovne a dať to na poriadok. Zatiaľ vlastne odvody neplatíš nikomu, lebo v pôvodnej poisťovni už poistencom nie je a v ktorej je nevie ani sám. Má štastie, že asi doteraz nebol u lekára.
majuľa
29.04.07,14:38
to sa môže stať len na Slovensku
endrju
29.04.07,14:42
to sa môže stať len na Slovensku

NESÚHLASÍM.

Podvádza sa aj v iných krajinách. Stačí len dostatočná "motivácia" ;)

Aj keď čiastočne asi máš pravdu. Podvodne prepoistiť z jednej zdravotnej poisťovne pôsobiacej na Slovensku do inej zdravotnej poisťovne pôsobiacej tiež na Slovensku sa skutočne dá iba na Slovensku. :cool:
veronikasad
29.04.07,15:00
Tou motiváciou provízie niektorých poisťovní boli. Boli aj sprostredkovatelia, ktorí pre peniaze urobili čokoľvek. Len by ma zaujímalo, ako sa dostali k osobným údajom poistencov...

-------
Veronika
endrju
29.04.07,15:03
... Len by ma zaujímalo, ako sa dostali k osobným údajom poistencov...

-------
Veronika

Príležitostí je viac než dosť. Napríklad, ak sprostredkovateľ poistenia je zároveň osobou spracúvajúcou mzdy (zamestnanec), osobou spracúvajúcou účtovníctvo (SZČO), zamestnancom poisťovne (v ktorej má ktokoľvek uzavretú akúkoľvek poistku), ošetrujúcim lekárom ....
majuľa
29.04.07,15:32
len či ich niekto postihne za takú levotu