Liptáčik
29.04.07,18:04
Pri prevádzkovaní verejných toaliet sa pri inkasovaní poplatkov používa registračná pokladňa. Je aj iná legálna možnosť? Podľa mňa nie, ale pre istotu by som si to chcela overiť. :rolleyes:
cloe
29.04.07,16:09
Naozaj neviem akú inú možnosť by si si predstavoval;)
endrju
29.04.07,16:15
Ešte sa mi nestalo, aby som pri platení za služby poskytované v týchto zariadeniach dostal bloček z registračnej pokladnice :cool:
cloe
29.04.07,16:22
Ja tiež nie, ale malo by to tak byť, či nie?
Liptáčik
29.04.07,18:17
Mne sa to tiež nestalo, ale pokiaľ klient chce v tejto oblasti pracovať, mala by som to ovládať. Zákon hovorí o povinnosti vydávať doklad o zaplatení. A tu prichádza na rad RP. Preto ma zaujíma, či existuje legálny spôsob ako platiť bez RP. ;)
JankaO
29.04.07,20:26
Pri prevádzkovaní verejných toaliet sa pri inkasovaní poplatkov používa registračná pokladňa. Je aj iná legálna možnosť? Podľa mňa nie, ale pre istotu by som si to chcela overiť. :rolleyes:


Vo vyhláške 55/1994 nie je uvedené, že pri poskytovaní služby ako je prevádzkovanie verejných toaliet, je povinnosť používať RP. Daňový subjekt je povinný vydať doklad o zaplatení, nemusí to však byť doklad vyhotovený RP.
endrju
29.04.07,20:57
Doplním moju pôvodnú informáciu, že ani s akýmkoľvek iným dokladom o zaplatení za poskytnuté služby sa mi v týchto zariadeniach nepodarilo stretnúť :cool:
Liptáčik
30.04.07,06:27
Janka O, ďakujem, idem študovať vyhlášku.
Vladimír Ozimý
30.04.07,11:21
niekedy tam dokonca nenajdem aj tu osobu čo by to mala vyberať a nie ešte registračku hehe...ale čo som tak pozeral zoznam služieb pre vystavovanie bločkov z RP tak služby v oblasti záchodov tam neboli spomínané...
Johanka
30.04.07,14:42
Doklad o zaplatení na WC :--- ? Však niektorí prevádzkovatelia nedajú ani toaletný papier...

Inak povinnosť evidovať tržby na ERP sa dá nahradiť vystavovaním faktúr , t.j. vznikom pohľadávky a následným inkasom pohľadávky a vystavením PPD , čo by pri verejných toaletách bolo pomerne :D a prácne .
fortunka
01.05.07,15:33
No mne sa to uz stalo a pouzivaju RP:) Kto neveri nech sa prebehne po BB. Ako je to v zakone netusim, ale nejaky doklad o prijati poplatku by asi mali davat.
Melnick
01.05.07,15:54
Iba uvažujem : čo tak niečo na báze dobrovoľného poplatku???
betka
01.05.07,17:23
Aj v TAtrách je to normálne.
Prosím si 3xWC, a pánko mi dal doklad z registračky - Prosím, 30 Sk.:D.

Ani si nevieme predstaviť aký je to dobrý biznis. Zoberme si naozaj tie Tatry, kde sa premelie pri nejakej akcii min. 1000 ľudí na WC. No povedzte mi, keď si budete čítať noviny, alebo počúvať rádio, neoplatí sa to? Povedzte, dá sa bezbolestne, bez nejakých študovaní zákonov, a trápenia sa takto zarobiť?

Treba ERP a býva na verejných WC.
Paula
01.05.07,18:35
dobrý biznis.


Tieto dve slovká som si požičala...pre tých, ktorí na Porade hľadajú tip na podnikanie...otázok "v čom podnikať?", "do čoho investovať?", "mám peniaze a neviem čo s nimi", ....atd., atd...je tu neúrekom, tak hor sa do práce, je tu možnosť dať zarobiť sebe a zachrániť v krutej chvíli život blížnemu (lebo sú situácie, kedy by človek volal aj "kráľovstvo za záchodík" a tej koťuhy na míle niet) :)
Liptáčik
04.05.07,03:42
Na radu jednej odpovede som si preštudovala vyhlášku a povinnosť mať RP pri verejných toaletách som nenašla. Pre istotu som však zašla na DÚ. Mojou otázkou - mať či nemať RP boli najprv zaskočení, potom pani vedúca povedala, že na 95% nemať, no pre istotu si vypýtali moje telefónne číslo. V priebehu toho istého dňa mi zavolali o potvrdili skutočnosť, že nie je potrebné mať RP. Bola som milo prekvapená postojom DÚ.
betka
04.05.07,06:53
Zaujímavé a prečo?

Predstavme si, niekde na horách napr. v JAsnej, kde sa tento rok dobre lyžovalo cez lyžiarsku sezonu, bolo aspoň za jeden den 1000 lyžiarov. Nech si potrebovalo odskočiť len 500 z nich na WC. Za jeno WC 10 Sk. To mám 5000 Sk. Nech trvala lyžiarska sezona len 2 mesiace 60 dní. Mám 300 tis. Sk. A teraz čo? prečo by som nemala mať registračku ako ktokoľvek iní? Veď to je kšeft, a nemusím vôbec rozmýšľať. Porozmýšľam nad tým:D.
učtovníčka
23.06.07,20:47
Máte niekto skúsenosti s prevádzkou verejných toaliet? Prosím podeľte sa so skúsenosťami. Dostala som ponuku na prevádzku a pracne hľadám na nete veci ktoré by som potrebovala. Neviem nájsť dodavateľa na to zariadenie ktoré je namontované na dverách a po vložení príslušnej mince vám dovolí otvoriť dvere. Hľadám vhodný názov a už mi končí fantázia. Viem že som raz o to niekde na nete zakopla, ale zákon schválnosti funguje a teraz to neviem nájsť. Každá rada mi pomôže pri rozhodovaní či do toho ísť lebo je to dosť zdevastované a treba investovať. Prosím radu a skúsenosti. Ďakujem
Lion Topoľčany
24.06.07,07:04
Účtovníčka, presne viem, čo hľadáte. Momentálne neviem poradiť dodávateľa, ale chcela by som len pripomenúť jednu poznámočku: u nás v meste také "búdky" boli, je to super vec, keď to na vás príde, ale musí to byť na dobrom mieste. Toto si asi povedal u nás prevádzkovateľ a položil búdky cca 5 metrov o hlavného vchodu od pošty na pešej zóne. Môžem zodpovedne povedať, že v živote som nikoho nevidela vychádzať z búdky. Nechcem predsa, aby ma celé mesto videlo, že idem "čúrať" a pritom by stačilo búdku posunúť o pár metrov za roh, prípadne ju schovať za zeleň.
abel
24.06.07,07:26
Doklad o zaplatení na WC :--- ? Však niektorí prevádzkovatelia nedajú ani toaletný papier...

Inak povinnosť evidovať tržby na ERP sa dá nahradiť vystavovaním faktúr , t.j. vznikom pohľadávky a následným inkasom pohľadávky a vystavením PPD , čo by pri verejných toaletách bolo pomerne :D a prácne .
Tým vydávaním dokladu z ERP by sa to mohlo vyriešiť - zabiť dve rany jednou muchou - dajú doklad z ERP a ešte by sa dal aj prakticky použiť.:D
Lion Topoľčany
24.06.07,07:31
Účtovníčka-hrabalasom sa trochu na nete a našla som čo hľadáš /aspoň dúfam/. Pozri portál www.adco.cz.
abel
24.06.07,08:35
Máte niekto skúsenosti s prevádzkou verejných toaliet? Prosím podeľte sa so skúsenosťami. Dostala som ponuku na prevádzku a pracne hľadám na nete veci ktoré by som potrebovala. Neviem nájsť dodavateľa na to zariadenie ktoré je namontované na dverách a po vložení príslušnej mince vám dovolí otvoriť dvere. Hľadám vhodný názov a už mi končí fantázia. Viem že som raz o to niekde na nete zakopla, ale zákon schválnosti funguje a teraz to neviem nájsť. Každá rada mi pomôže pri rozhodovaní či do toho ísť lebo je to dosť zdevastované a treba investovať. Prosím radu a skúsenosti. Ďakujem
Napr.:
http://www.fab.cz/data/files/cs/1-mincove-kartove-zamky-fab.pdf
alebo si daj v googli heslo mincové zámky a pod.
ALDA
24.06.07,08:56
Doklad o zaplatení na WC :--- ? Však niektorí prevádzkovatelia nedajú ani toaletný papier...

Inak povinnosť evidovať tržby na ERP sa dá nahradiť vystavovaním faktúr , t.j. vznikom pohľadávky a následným inkasom pohľadávky a vystavením PPD , čo by pri verejných toaletách bolo pomerne :D a prácne .

mimotemy..po absolvovaní týchto procedúr, by mi bola procedúra pre ktorú som navštívila túto inštitúciu už zbytočná.:D
fordy
24.06.07,15:41
Jedna z možností: Pri vstupe urobiť skrinku, ktorá po vhodení mince napr. "motorčekom vytočí kus hygienického papiera". Minca spadne do pokladničky a teda netreba ERP (podobne ako pri kávomate). Prevádzkujem podobné v internetovej čitárni.
učtovníčka
24.06.07,15:58
Presne také niečo by som potrebovala, nie pre mobilné wc ale v budove kde je táto služba pre verejnosť a má byť spoplatnená. Prosím poraď kde sa k takému zariadeniu dá dopracovať. Tým pádom máš "pod kontrolou aj WC papier a to je asi plus.
fordy
24.06.07,16:18
Som si to spravil sám z plastu a elektronika. Náklady cca 800.-Sk. Prihlásené za priemyslový vzor na patentovom úrade. (len ja tým zariadením pripájam klávesnicu k počítaču na stanovený čas spustený mincou, takže v Tvojom prípade by bolo treba vymyslieť čo a ako)