Marek19
29.04.07,18:18
Zdravim,

v najblizsej dobe sa chystam stahovat. Na co vsetko by som nemal zabudnut. Pocnuc kupou bytu,zmenou trvaleho bydliska,nove doklady atd...Clovek sa nestahuje kazdy den a chcem sa na vsetko pripravit:)

dakujem,

Marek
lenkak
29.04.07,16:29
- kúpna zmluva
- vklad na Kataster - zmena vlastníka bytu
- prepis údajov na BD, a pod.
- vysporiadanie ohľadom energie, plynu a vody
- zmena Občianskeho preukazu
- zmena ostatných preukazov, napr. Zdravotný, vodičský
- nahlásenie na Mestskom/Obecnom úrade - ohľadom zmeny bydliska + komunálny odpad...
- nahlásenie u zamestnávateľa o zmene adresy
- ....
mysimis
29.04.07,17:08
Ja som pri sťahovaní pozabudla na zmenu adresy v technickom preukaze môjho auta. Ak podnikáš tak nezabudni po vybavení OP zmeniť adresu na živnostenskom úrade a následne na DÚ, SP a ZP......
chlap
29.04.07,20:11
- kúpna zmluva
- vklad na Kataster - zmena vlastníka bytu
- prepis údajov na BD, a pod.
- vysporiadanie ohľadom energie, plynu a vody
- zmena Občianskeho preukazu
- zmena ostatných preukazov, napr. Zdravotný, vodičský
- nahlásenie na Mestskom/Obecnom úrade - ohľadom zmeny bydliska + komunálny odpad...
- nahlásenie u zamestnávateľa o zmene adresy
- ....

Dopĺňam:

- do 30 dní od zmeny nahlásiť miestne príslušnému správcovi dane z nehnuteľnosti zánik povinnosti platiť daň z dôvodu predaja nehnuteľnosti a tiež vznik povinnosti platiť daň z dôvodu nadobudnutia nehnuteľnosti - to treba urobiť ešte pred podaním daňového priznania k dani z nehnuteľnosti - treba doložiť kópie kúpnych zmlúv
Marek19
30.04.07,05:55
Dakujem vsetkym, ak este nieco niekoho napadne budem rad a urcite to pomoze aj inym...
bobo1
30.04.07,07:00
A daj si presmerovať poštu - je to veľmi lacná služba pošty a nestratií sa korešpondencia
Marína
30.04.07,10:50
Ak aj nepodnikáš, si povinný nahlásiť každú zmenu zdr. poisťovni.
Ďalej nahlásiť zmenu:
- peňažný ústav
- lekár + lekár detí
- ak máš deti → nahlásenie v škole
- ak poberáš rodinné prídavky → ÚPSVaR
- Elektráreň, SPP, T-Com, ......
- každému, s kým máš uzavretú zmluvu
- všetkým priateľom, u ktorých chceš, aby k Tebe našli cestu ;)
marcela21
17.08.08,12:45
tiež sa idem sťahovať. keď si idem zmeniť adresu na občianskom, potrebujem k tomu aj nejaké papiere z úradu? alebo to mám na úrad nahlásiť až neskôr.
feron
18.08.08,05:00
... a nezabudnúť na "koncesionárske poplatky", viete, LayersPartners... Občiansky sa dá zmeniť až po vybavení tlačív na MÚ/Obec.Ú na evidencii obyvateľstva. Hlavne banky, poisťovne a sporiteľne sú citlivé na nahlasovanie zmeny adresy, pri zmene trv.bydliska treba následne nahlásiť aj na kataster, aby nebol problém po čase, keď budeš vybavovať napr.po rokoch veci (vlastná skúsenosť)
feron
18.08.08,05:02
A daj si presmerovať poštu - je to veľmi lacná služba pošty a nestratií sa korešpondencia
v súčasnosti to stojí už 99,-Sk/mesiac
dolfort
18.08.08,08:01
zmena vlastníctva nehnuteľnosti:
- kataster (notárske overenia prakticky všetkých dokumentov)
- elektrárne
- vodárne
- plynárne
- (bytové družstvo)
- obecný úrad


zmena adresy (trvalé bydlisko):
- matrika / obecný úrad - prihlásenie na trvalý pobyt
-> polícia - nový OP, nový cestovný pas (vodičský preukaz ostáva, netreba meniť)
-> živnostenský úrad - zmena sídla (trvá 7 dní)
- daňový úrad - oznámenie
- socálna poisťovňa - oznámenie na ich tlačive
- zdravotná poisťovňa - oznámenie
- všetky banky
- kreditné karty
- úverové karty, splátkové spoločnosti
- podnikanie - obchodní partneri, dodávatelia, odberatelia; vizitky
- mobilní operátori, telefónne čísla (zvlášť firemné)
- poisťovne - životné poistenie, poistenie majetku, povinné zmluvné poistenie vozidla (nová biela a zelená karta)
- autá - zmena na polícii (technický preukaz)
- tankovacie karty, bonus karty
- doktori - všeobecný, odborní lekári (očiar, zubár atď.)
- internet - vlastná webstránka, webhosting, zmena na SK-NIC ak máš .sk doménu (formulár F7)
marcela21
22.08.08,08:57
vybavenie tlačív si mám vybaviť na úrade v meste v ktorom som doteraz bývala? a potom sa mám zahlásiť na úrade tam kde budem bývať, alebo to už nemusím?
bobino38
22.08.08,10:00
...ja by som ešte odlepil menovku na dverách:-)