Šelinka
29.04.07,20:30
Dobrý večer,
pomôžte mi niekto prosím, súrne potrebujem poradiť. Chcela by som založiť
s.r.o. na sprostredkovanie práce do zahraničia. Potrebujem zistiť, čo všetko potrebujem vybaviť, ak chcem založiť takúto spoločnosť.
Ako dlho asi potrvá vybaviť a založiť ju?
Ďakujem
mysimis
29.04.07,18:53
Odporučím zistiť aktuálnosť na úrade práce, kde je potrebné takúto agentúru zaregistrovať /zisťovala som to cca pre 1,5 rokom/.
Šelinka
01.05.07,09:48
Chcela by som sa ešte spýtať, či by bolo pre mňa výhodnejšie založiť s.r.o. alebo na živnosť?
pavol33
05.05.07,17:57
Dobrý večer,
pomôžte mi niekto prosím, súrne potrebujem poradiť. Chcela by som založiť
s.r.o. na sprostredkovanie práce do zahraničia. Potrebujem zistiť, čo všetko potrebujem vybaviť, ak chcem založiť takúto spoločnosť.
Ako dlho asi potrvá vybaviť a založiť ju?
Ďakujem
Dobrí večer.
Ja mam problém rovnakého charakteru.Nemohla Bi ste mi pomosť ak Bi ste sa náhodou niečo viac dozvedela.
Ďakujem
Šelinka
07.05.07,16:37
Dobrí večer.
Ja mam problém rovnakého charakteru.Nemohla Bi ste mi pomosť ak Bi ste sa náhodou niečo viac dozvedela.
Ďakujem


živnostenský list 3x (na vydanie potrebuješ výpis z registra trestov, notársky overenú zakladateľskú listinu, zmluvu o nájme alebo súhlas majiteľa budovy s umiestnením sídla + list vlastníctva, )
zakladateľská listina 3x (ak je len jeden zakladateľ s.r.o.)
podpisový vzor konateľa 3x
vyhlásenie správcu vkladu 3x
vyhlásenie jediného spoločníka 3x
návrh na zápis do OR
10.000 SKK v kolkoch

A ak to bude spoločnosť zameraná na sprostredkovanie zamestnania za úhradu, tak treba požiadať UPSVaR o vydanie povolenia na sprostredkovanie zamestnania za úhradu.
sac
05.06.07,11:29
Tiež uvažujem o niečom podobnom, mám bratranca v Holandsku, ktorý by vedel zabezpečiť prácu. Čiže by som potreboval povolenie povolenie na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ?, ak by som to sprostredkovával zadarmo, s tým že by prac. platili za sprostredkovanie v Holandsku tak nepotrebujem nič ?? A nenájde sa niekto , kto má nejaký vzor zmlúv s potenc. klientmi, príp , ako by mala vyzerať zmluva s budúcim zamestnávateľom, alebo niečo bližšie k tejto problematike. Ď
anklar
05.06.07,12:09
Tiež uvažujem o niečom podobnom, mám bratranca v Holandsku, ktorý by vedel zabezpečiť prácu. Čiže by som potreboval povolenie povolenie na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ?, ak by som to sprostredkovával zadarmo, s tým že by prac. platili za sprostredkovanie v Holandsku tak nepotrebujem nič ?? A nenájde sa niekto , kto má nejaký vzor zmlúv s potenc. klientmi, príp , ako by mala vyzerať zmluva s budúcim zamestnávateľom, alebo niečo bližšie k tejto problematike. Ď
Máš na to vyčlenený kapitálik? Ak nie, chvíľu ešte zostaň pri uvažovaní. Inak, ak si naťukáš www.upsvar.sk (http://www.upsvar.sk), tam sa o podmienkach dozvieš seriózne množstvo informácií. To nie je len o tom, že by si pre niekoho vedel/a zabezpečiť prácu vonku.A ešte, nezabúdaj (ako som zabudla ja) na základnú poučku z marketingu: že ľudia nekonajú vždy tak, ako to slovne prezentujú. Týmto som mala na mysli Tvojich budúcich klientov.
sac
06.06.07,05:25
No jasne peniaze by sa našli, ale nie je mi celkom jasné ako to v praxi celé funguje. Na upsvar.sk sú skôr všeobecné informácie, takže radšej by som niečo z praxe.
anklar
06.06.07,12:42
No jasne peniaze by sa našli, ale nie je mi celkom jasné ako to v praxi celé funguje. Na upsvar.sk sú skôr všeobecné informácie, takže radšej by som niečo z praxe.
Čiže, rád by si dostal akési "ako na to"? Myslíš, že by ti to ochotne vysvetlili v niektorej personálnej agentúre? Nechce sa mi takému uveriť.
Inak, moja sestra by rada robila túto prácu. Vedela by aj, ako začať. A ako ju počúvam, robila by to veľmi poctivo. Veľký dôraz kladie na starostlivosť o získaných klientov, atď. - má nejaké skúsenosti a agentúrami. Jej však na to chýbajú peniaze v absolútnej miere, preto na ŽL nemôže ani pomyslieť.
sac
07.06.07,05:04
Že mi to nikto nevysvetlí v niektorej personálnej agentúre je asi úplne jasné , asi preto sa to pýtam na porade, kde sa môže nájsť napr. človek, ktorý s tým už robil a už nerobí, alebo robí, ale v iných štátoch a preto sa nemusí báť konkurencie .
anklar : sestra by sa mi mohla ozvať ,či by sme niečo nedali dokopy , ja som z KE ona z Galanty, takže by nemuselo byť zlé mať klientov z oboch miest
anklar
07.06.07,15:46
Že mi to nikto nevysvetlí v niektorej personálnej agentúre je asi úplne jasné , asi preto sa to pýtam na porade, kde sa môže nájsť napr. človek, ktorý s tým už robil a už nerobí, alebo robí, ale v iných štátoch a preto sa nemusí báť konkurencie .
anklar : sestra by sa mi mohla ozvať ,či by sme niečo nedali dokopy , ja som z KE ona z Galanty, takže by nemuselo byť zlé mať klientov z oboch miest
Áno, Sac. Táto myšlienka mi napadla tiež a ďakujem, že si ju vyslovil. Domov príde okolo 26. júna. Teraz je v Č. Budejoviciach - ona tam pracuje, cez agentúru, a pritom robí ešte pre nejakú ďalšiu. Ale idem jej aj zavolať, dám jej túto správu. Vieš, stále ma naťahuje, aby sme sa do toho pustili. Lenže, ja tiež nemám peniaze nazvyš - som len živnostníčka. Mojej vysvetľujem, že tu, u nás nie je taká veľká nezamestnanosť a ešte aj z tých nezamestnaných veľká väčšina je - no, ako by som to povedala - nuž, málo iniciatívna (!). Toto okolie by nás neuživilo. Vieš, je tu Samsung a jeho dodávatelia. Ďalej, relatívne široké možnosti pracovať v Maďarsku, čo mnohí aj využívajú. Navyše, čo nevidieť, majú vzniknúť nové spoločné kontaktné miesta (SR-MR). Ak sa pohnúť v tejto oblasti, tak so zameraním na iné oblasti.Čo sa týka zmlúv s klientami, to sa dá vyprodukovať už podľa vzniknutých podmienok.
Myslím, Sac, že by sa dalo pustiť do roboty. Uvidím, čo povie sestra, keď sa jej teraz cez Tvoj návrh črtá možnosť, či sa nezľakne. Rozhodne sa ozvem.
Pain
28.06.11,15:15
Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.