ornet
29.04.07,21:21
dobry den, rad by som sa informoval, v ktorom zakone a kde konkretne sa uvadza, ze predavajuci je povinny vymenit tovar za iny alebo vratit zaplatenu sumu, ak tovar reklamujem treti krat (bol reklamovany 2x a opat je tam ta ista chyba)?
Zita5
30.04.07,05:35
Treba postupovať podľa preštudovania tohto linku ,prípadne požiadať o pomoc . Máte nárok vrátiť tovar a žiadať peniaze späť .


http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
ornet
30.04.07,06:27
Treba postupovať podľa preštudovania tohto linku ,prípadne požiadať o pomoc . Máte nárok vrátiť tovar a žiadať peniaze späť .


http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

dakujem za informaciu, nasiel so to

Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
PD SILADICE-Ilovičová
30.05.07,05:53
Ja som mala tiež podobný problém so synovými kopačkami.Keď som ich šla reklamovať tretíkrát, vedela som, že mi musia vrátiť peniaze. Nakoľko však syn kopačky potreboval, bola som ochotná mu v tej predajni vybrať nové. Ked mu však neboli žiadne dobré, povedala som predavačke, že mám nárok, aby mi vrátili peniaze. Oponovala tým, že vraj výrobca zakázal peniaze vrátiť a mám si vybrať nejaký iný tovar. Syn našťastie potreboval aj tenisky, takže vybral si aspon tie a nebola som donútená sa tam dohadovať s predavačkou, aby mi tie peniaze vrátila.
Kuzelnicka
30.05.07,07:48
Ja som mala tiez problemy s topankami. Pri tretom rade som si nastudovala vsetky dostupne vedomosti...bola som nadupana:D a predavacka to asi nejak vycitila lebo mi bez slova peniaze vratila....