zdendo
30.01.05,20:29
Hladam niekoho kto mi urobi daňove priznanie.
Mam program Alfa a preto by som nasiel rad niekoho kto v tom pracuje.
Tiez by som bol rad keby mi niekto viedol v alfe uctovnictvo
Mam asi 10 poloziek mesacne, takze nie je toho vela.
Som z BA.
Dakujem
ZuzanaP
01.02.05,09:31
Pracujem s programom ALFA a som s ním maximálne spokojná, ak chceš mohli by sme sa dohodnúť, som síce z PB, ale s doručovaním dokladov by nebol problém.
zdendo
01.02.05,14:28
Ahoj.
Dakujem pekne za ochotu, ale ozvala sa mi kocka z Ba tak to bude jednoduchsie.
Maj sa
zdeno
bisou
04.02.05,05:40
Ahoj Zuzana P, ale aj ostatni, ja by som chcela poradit.:Aky maximalny musi byt zaklad dane aby sa mi nezvisili odvody??
UCET
07.02.05,08:54
Ahoj Zuzana P, ale aj ostatni, ja by som chcela poradit.:Aky maximalny musi byt zaklad dane aby sa mi nezvisili odvody??

A aku vysku odvodov si mala teraz?
bisou
08.02.05,04:57
Z minima ,teraz uz 910,- Sk do ZP a 2155,- Sk do SP neplatim poistenie v nezamestananosti. Som SZCO. Zmenia sa mi v juli odvody ak mi zaklad dane prevysi urcitu ciastku??? Pocula som o 78 000,- SK, je to pravda??
Luba2
08.02.05,08:27
Zdendo prepáč, ale mám rovnaký problém ako Ty a tiež potrebujem aspoň malú pomoc. Začala som podnikať, začala som robiť s Alfou, teoretických vedomostí mám, myslím si dosť aj z účtovníctva, ale potrebujem pomoc s papiermi. Ozvete sa aj mne niekto z Blavy, kto by ste mi boli ochotní pomôcť?
Luba2
08.02.05,11:45
Neozvete sa mi niekto, prosím, mne možno stačí 2-3 hodinové poradenstvo pri papieroch a viac nebudem otravovať.
UCET
08.02.05,15:46
Neozvete sa mi niekto, prosím, mne možno stačí 2-3 hodinové poradenstvo pri papieroch a viac nebudem otravovať.
no tak pomozte jej niekto z BA. Ja by som ti rad pomohol ale som z druhej strany republiky.:confused:
Luba2
08.02.05,21:05
UCET dakujem za pomoc, dúfam, že sa mi niekto ozve.
sway
09.02.05,06:48
UCET dakujem za pomoc, dúfam, že sa mi niekto ozve.



Luba ak nikoho nenájdeš, ja som v TA - sadneš do auta a pridi ku mne aj s papiermi - ale ešte nestíham, kedy to chceš mať hotové? - 3 hodinky ma nezabijú, ale určite až v marci - lebo mám fofry a idem po 4 rokoch na prázdniny s deťmi. Tak začiatkom marca, alebo po 26.2.2005 kľudne prídi - ak sa Ti dá. Alfu viem OK. :o
Luba2
09.02.05,07:39
Sway, ďakujem, že si sa mi ozvala, ak sa neohlási nikto z Blavy, rada za Tebou prídem, ozvem sa Ti po 26.
Lubina
09.02.05,08:00
Zdendo prepáč, ale mám rovnaký problém ako Ty a tiež potrebujem aspoň malú pomoc. Začala som podnikať, začala som robiť s Alfou, teoretických vedomostí mám, myslím si dosť aj z účtovníctva, ale potrebujem pomoc s papiermi. Ozvete sa aj mne niekto z Blavy, kto by ste mi boli ochotní pomôcť?
Ahoj Luba2, ja som z BA a tiež používam Alfu. Ak potrebuješ pomôcť, čo budem vedieť to Ti poradím. Som síce samouk, ale už s ňou nejaký ten rôčik robím.
Luba2
09.02.05,08:45
Lubina poslala som Ti súkromnú správu. Ozveš sa mi?
Ančika
12.02.07,12:16
Rada, ale som z TN.
ZuzkaOE
01.03.07,11:40
Ahojte aj ja "pracujem" s Alfou ... a som tiež samouk. Niektoré veci, aj keď si ich tu čítam mi však nie sú celkom jasné, a aj napriek tomu, že si ich do Alfy nejako nahodím, ....nie som si celkom istá... Preto by som sa chcela opýtať niekoho kto má s týmto programom skúsenosti, či by mi to mohol názorne vysvetliť ... Ide možno o také 2 hodinky. Tak ak by sa náhodou našiel niekto ochotný, kto má tie 2 hodinky času, budem vďačná... nechcem to zadarmo... ďakujem...
jani73
01.03.07,14:07
Prosím pomôžte, chcem si upresniť, čo všetko ide do DP, dohadzoval som až od januára r. 2006 do Alfy a neviem či som na niečo nezabudla:
ZADáVALA SOM TIETO DOKLADY:
- odoslané a prijaté fa
- bankové výpisy
- PMH prepočet na konci roka
- pokladničné doklady (VPD, PPD)
- odpočítatelnú položku na daňovníka a ženu ( bola na RD), uplatnený daň. bonus na 2 deti,
- odpis na auto

Aký je teraz pstup aby som mohla ukončiť účtovníctvo r. 06. Robím to prvý krát, ( v Alfe).

Ak je niekto z TN a je ochotný pomôcť aj mimo poradu ohláste sa prosím.
Potrebovala by som pomôcť vyplacovať aj DP s.r.o. cca 25 položiek ( samozrejme za odmenu).
Vrelá vďaka
Manual
01.03.07,14:16
Prosím pomôžte, chcem si upresniť, čo všetko ide do DP, dohadzoval som až od januára r. 2006 do Alfy a neviem či som na niečo nezabudla:
ZADáVALA SOM TIETO DOKLADY:
- odoslané a prijaté fa
- bankové výpisy
- PMH prepočet na konci roka
- pokladničné doklady (VPD, PPD)
- odpočítatelnú položku na daňovníka a ženu ( bola na RD), uplatnený daň. bonus na 2 deti,
- odpis na auto

Aký je teraz pstup aby som mohla ukončiť účtovníctvo r. 06. Robím to prvý krát, ( v Alfe).

Ak je niekto z TN a je ochotný pomôcť aj mimo poradu ohláste sa prosím.
Potrebovala by som pomôcť vyplacovať aj DP s.r.o. cca 25 položiek ( samozrejme za odmenu).
Vrelá vďaka
jani73
trošku to pletieš, čo všetko ide do DP.
V Alfe sa účtuje JU a účtuje sa o všetkom čo súvisí s podnikaním. Až to budeš mať zaúčtované a prekontrolované, vytlačíš si Výkaz o Príjmoch a výdajoch a tieto príjmy a výdaje prenesieš do DP.
Čo sa týka detí a manželky tie sa v účovníctve neuvádzajú, tie riešiš priamo v DP
V skratke asi toľko
jani73
01.03.07,14:57
Nevedela som, že do DP treba zapisovať konkrétne údaje ručne, myslela som si, že to program zaratáva automaticky z nejakej inej tabuľky. No už sa v alfe začínam trochu vyznať, mám však ešte otázku. Keď mi v kontrole vyhodilo, že má program podozrenie ( zaškrtnuté zeleným) na chybu ( 60) je to velký problém? Nezadalo mi tam č. dokladu, iba dátum a to podozrenie a doporučené ručné odstránenie, ele neviem ktorého dokladu sa to týka, keď v tom danom dni mám aj záznamov. Čo s tým?
Lenuška
01.03.07,15:03
Prosím pomôžte, chcem si upresniť, čo všetko ide do DP, dohadzoval som až od januára r. 2006 do Alfy a neviem či som na niečo nezabudla:
ZADáVALA SOM TIETO DOKLADY:
- odoslané a prijaté fa
- bankové výpisy
- PMH prepočet na konci roka
- pokladničné doklady (VPD, PPD)
- odpočítatelnú položku na daňovníka a ženu ( bola na RD), uplatnený daň. bonus na 2 deti,
- odpis na auto

Aký je teraz pstup aby som mohla ukončiť účtovníctvo r. 06. Robím to prvý krát, ( v Alfe).

Ak je niekto z TN a je ochotný pomôcť aj mimo poradu ohláste sa prosím.
Potrebovala by som pomôcť vyplacovať aj DP s.r.o. cca 25 položiek ( samozrejme za odmenu).
Vrelá vďaka


Ak potrebuješ pomôcť, môžeme sa dohodnúť.
arven
01.03.07,15:22
Prosím pomôžte, chcem si upresniť, čo všetko ide do DP, dohadzoval som až od januára r. 2006 do Alfy a neviem či som na niečo nezabudla:
ZADáVALA SOM TIETO DOKLADY:
- odoslané a prijaté fa - eviduješ ich v knihách záväzkov a pohľadávkach
- bankové výpisy - účtuješ na základe bankového výpisu v peňažnom denníku
- PMH prepočet na konci roka - môžeš si viesť knihu jázd v programe, tam Ti to pekne prepočíta koľko sa spotrebuje PHM a na konci roka ID v peňažnom denníku zaúčtuješ uzávierkovú operáciu
- pokladničné doklady (VPD, PPD)- účtuješ na základe bločkov v peňažnom denníku
- odpočítatelnú položku na daňovníka a ženu ( bola na RD), uplatnený daň. bonus na 2 deti, - toto sa zadáva až v daňovom priznaní, môžeš si ho vytlačiť v programe v ponuke Tlač-Daňové priznanie a tam si doplníš (manželku v III.odd. a deti v IV. oddd.) potom Ti automaticky doplní aj daňový bonus a aj odpočitat.položku na manželku.
- odpis na auto - zaúčtuješ v peňažnom denníku ID-uzávierkové operácie.
Aký je teraz pstup aby som mohla ukončiť účtovníctvo r. 06. Robím to prvý krát, ( v Alfe). - vytlačíš si výkaz o majetku a záväzkoch, prehľad o príjmoch a výdavkoch + DP za r. 2006 a dáš prechod do r.2007. Tým pádom máš r.2006 ukončený a zostatky sa Ti prevedú do r.2007 - t.j. počiatočný stav v pokladni, na BÚ, ak máš stravné lístky-zostatok, neuhradené záväzky a pohľadávky, DHM a krátkodobý majetok-ak máš evidenciu.

Ak je niekto z TN a je ochotný pomôcť aj mimo poradu ohláste sa prosím.
Potrebovala by som pomôcť vyplacovať aj DP s.r.o. cca 25 položiek ( samozrejme za odmenu).
Vrelá vďaka

Odpovede červenou, Ak nebudeš niečomu ešte rozumieť, spýtaj sa. Účtujem v ALFE už 2 roky a som s ňou maximálne spokojná.:)
arven
01.03.07,15:28
Nevedela som, že do DP treba zapisovať konkrétne údaje ručne, myslela som si, že to program zaratáva automaticky z nejakej inej tabuľky. No už sa v alfe začínam trochu vyznať, mám však ešte otázku. Keď mi v kontrole vyhodilo, že má program podozrenie ( zaškrtnuté zeleným) na chybu ( 60) je to velký problém? Nezadalo mi tam č. dokladu, iba dátum a to podozrenie a doporučené ručné odstránenie, ele neviem ktorého dokladu sa to týka, keď v tom danom dni mám aj záznamov. Čo s tým?
Dole v riadku Ti vypíše o akú chybu sa jedná. Buď nemá doklad náväznosť na knihu pohľadávok alebo záväzkov, alebo ide o DPH. Neviem teaz čo znamená tá chyba č. 60, ale program Ti vypíše či sa jedná o knihu DPH, alebo peňažný denník, alebo záväzky, atď. Len si to pozorne prečítaj o čo sa jedná, poprípade napíš čo Ti vypisuje.:)
Manual
01.03.07,18:06
Nevedela som, že do DP treba zapisovať konkrétne údaje ručne, myslela som si, že to program zaratáva automaticky z nejakej inej tabuľky. No už sa v alfe začínam trochu vyznať, mám však ešte otázku. Keď mi v kontrole vyhodilo, že má program podozrenie ( zaškrtnuté zeleným) na chybu ( 60) je to velký problém? Nezadalo mi tam č. dokladu, iba dátum a to podozrenie a doporučené ručné odstránenie, ele neviem ktorého dokladu sa to týka, keď v tom danom dni mám aj záznamov. Čo s tým?
Daňový základ to neovlyvní ale je to chyba a treba po nej pátrať.
Je to chyba v priebežných položkách, to je prevod medzi pokladňou a bankou a naopak. A vypíše ti tam aj datum v ktorom je chyba spravená. Otvoriš PD a porovnáš či máš napr. k výdaju z BV spravený PPD do pokladne a naopak.
Pekný večer...:)
apsgroup
01.03.07,18:35
Ked v kontrole v Alfe nevyhodi žiadnu chybu, všetko je prečíslované a prepočítané zostatky tak treba ešte v peňaznom denníku kontrolovat jednotlivé riadky??? Mám viacmenej úhrady faktúr t.j.nákup a predaj tovaru.
DPH boli odkontrolované a neviem či je potrebné kontrolovat jednotlivé riadky
s faktúrami t.j. či je správne rozučtované napr.náklad +DPH a podobne.
Vôbec sa mi do toho nechce, mám tam vela riadkov. Robíte to alebo sa mám spoliehat na program.
Manual
01.03.07,18:41
Ked v kontrole v Alfe nevyhodi žiadnu chybu, všetko je prečíslované a prepočítané zostatky tak treba ešte v peňaznom denníku kontrolovat jednotlivé riadky??? Mám viacmenej úhrady faktúr t.j.nákup a predaj tovaru.
DPH boli odkontrolované a neviem či je potrebné kontrolovat jednotlivé riadky
s faktúrami t.j. či je správne rozučtované napr.náklad +DPH a podobne.
Vôbec sa mi do toho nechce, mám tam vela riadkov. Robíte to alebo sa mám spoliehat na program.
Ja po zaúčtovaní si odkontrolujem pokladňu a porovnávam sumu v PD a na zaučtovanom doklade. BV nekontrolujem, lebo mám stav banky v účte a sumu na BV, keď sedí nie je čo kontrolovať.
DPH na vstupe po vytlačení si znova porovnám a odfajkám s DPH na dokladoch. Ak to sedí až potom som spokojný. Pretože omylom môžeš nahodiť v pokladni inú sumu než je na doklade.
jani73
02.03.07,11:12
Všaka za rady, ak nebudem niečo vedieť ešte sa ozvem
jani73
02.03.07,12:45
Poraďte prosím,ako zaúčtovať 31.12. počítač, a tlačiareň, ktorý si kúpil SZČO ešte v r. 10/2004. ako FO, ale používal ho celý rok aj na podnikanie. Obstarávacia cena PC bola 16610,-, tlačiareň 3200,- . Zaradiť priamo do spotreby alebo do DM, aj keď cena nie je nad 30.000,- a čo odpisy?
Myslím si, že cenu 16610 + 3200= 19.810,-/4 r =4952,50 x 2r. (2006-2007) = 9905,- --- do nákladov? S akým dátumom ho zaradiť k 1.1.06 cez ID?