Ivetak1807
30.04.07,07:24
Ahojte poraďáci.

Nemáte prosím Vás niekto skúsenosť s niečím podobným? Firma platca DPH predala tovar inému platcovi DPH do Čiech. Tovar bol teda fakturovaný bez DPH. S odberateľom bola dohoda, že dopravu zaplatia oni. Nám prišla faktúra od slovenského prepravcu, fakturovaná bola aj s DPH /je to tak správne? myslela som si, že preprava tovaru v rámci EÚ medzi platcami DPH je oslobodená od DPH/, teraz to musíme vyfakturovať tomu českému odberateľovi. Ak je dodávateľská fa za prepravu správna, treba prefakturovať túto dopravu konečnému odberateľovi do ČR zdanenú na výstupe alebo iba čistú sumu bez DPH?

Ďakujem.

Ak pracujete, prajem príjemný prvý pracovný deň a ak máte voľno, tak si ho užite.

Ahojte.:confused:
macula
30.04.07,06:14
Faktúra od prepravcu bola správne vyčíslená s DPH, pretože objednávateľom prepravy ste boli vy, teda slovenská firma.
Prefakturovanie prepravy by som dala bez DPH.
martinapb
27.08.09,10:59
1. Potrebujem prefakturovať dopravu zákazníkovi do Čiech, ale problém je v tom, že som sa o tom dozvedela neskoro a faktúra od prepravcu, vystavená na našu firmu je ešte z predchádzajúceho mesiaca. Dá sa to ešte nejakým spôsobom prefakturovať našemu zákazníkovi v Čechách?

2. Sme s. r. o. a v predmete podnikania máme aj sprostredkovateľskú činnosť v rozsahu voľných živností, ako teda najlepšie naformulovať text faktúry na horeuvedený príklad? Ako doprava alebo sprostredkovanie dopravy? A ako to správne účtovať? Na 602 - Tržby z predaja služieb?