fizzy
30.04.07,08:00
Prosim Vas,
v minulom roku som vystavil zalohovu fakturu, splatena bola taktiez v minulom kalend. roku. Tovar bol vsak dodany az v roku 2007. Cize ostru fakturu vystavim v roku 2007 s datumom zdanitelneho plnenia v den splatenia, cize 2006 rok a datumom dodania v roku 2007. Moze to tak byt?
Dakujem za rady.
Uctujem v JU, MRP, neplatitel DPH.
evina
30.04.07,06:30
Prosim Vas,
v minulom roku som vystavil zalohovu fakturu, splatena bola taktiez v minulom kalend. roku. Tovar bol vsak dodany az v roku 2007. Cize ostru fakturu vystavim v roku 2007 s datumom zdanitelneho plnenia v den splatenia, cize 2006 rok a datumom dodania v roku 2007. Moze to tak byt?
Dakujem za rady.
Uctujem v JU, MRP, neplatitel DPH.

Si neplatiteľ DPH, tak u Teba neeixistuje daňová povinnosť /Tebou nazvaný dátum zdaniteľného plnenia-ktorý o.i. nie je správny ani pre platiteľa DPH/.
Uvádzaš dátum dodania tovaru /ak ide o rovnaký dátum - dátum vystavenia faktúry/.

§10
1/ Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať
a) označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
fizzy
02.05.07,21:30
cize vyhotovonie uctovneho dokladu bude rok 2007. uskutocneny uctovny pripad bude rok 2006? v roku 2006 bolo za tovar zaplatene (zalohova faktura) alelaz v roku 2007 bol tovar dodany.
Prosim este o radu.
Dakujem
fizzy
03.05.07,05:36
posuvam temu...
evina
03.05.07,06:08
cize vyhotovonie uctovneho dokladu bude rok 2007. uskutocneny uctovny pripad bude rok 2006? v roku 2006 bolo za tovar zaplatene (zalohova faktura) alelaz v roku 2007 bol tovar dodany.
Prosim este o radu.
Dakujem

Dátum uskutočnenia účtovného prípadu by som dala deň dodania tovaru, to znamená všetky dátumy budú v roku 2007. Na faktúre by som odpočítala zálohu , ktorá bola zaplatená v roku 2006 a rozdiel uviedla k úhrade.

Zálohy sa v JÚ časovo rozlišujú, t.j. do účtovníctva ju zaučtovávaš až po skončení dodávky tovaru, teda pri vyúčtovaní zálohy...

http://www.porada.sk/showpost.php?p=353648&postcount=31