adagergely
30.04.07,08:53
Ahojte, prosim poradit, v priestoroch skoly som postavila bufet zo sadrokartonu, kedze skola nemala vhodne priestory na prenajatie. Mozem si dat do nakladov sadrokarton, okno, dvere a dalsi material s tym spojeny? Odpovedou mi velmi pomozete. Dakujem a pekny den.
betka
30.04.07,07:32
Do daňových výdavkov by som to dala iba v prípade, že by bola cena do 30 tis. Sk.
Ak prekročila cena túto hranicu, zaradila by som tento "bufet" do 2.OS.
V tejto OS sa opisujú montované stavby z dreva KP-20,20,2, ibaže sadrokarton nie je z dreva.
ďalšia KP-montovane stavby z plastov 25.23.2-nie sú samostatnými stavebnými objektami....

Tento Váš objekt je podobný ako opisuje príloha v 2.OS pre drevo, a plast, ibaže je zo sadrokartonu.
Keďže v 2.OS nie je uvedená montovaná stavba zo sadrokartonu,, kt. nie samostatným stavebným objektom, a netreba tu povolenie príslušného stavebneho úradu, a nenájdeme náplň pre takéto objekty ani v ostatných OS, zaradila by som tento objekt do 2.OS.
Zákon mi hovorí, ak nemožno zaradiť HM do OS podľa prílohy, zaradí sa do 2.OS-(par.26/2)
adagergely
30.04.07,08:23
Stavba neprekrocila 30 tis. CHcem tam zauctovat len okno, sadrokarton zarubnu a dvere. Myslim, ze to nie je potrebne odpisovat. Dakujem za odpoved
betka
30.04.07,16:36
Rozhodnete sa, či:

1. to budú Vaše VOZD.
2. alebo budete odpisovať
(osobne sumy do 30 tis. účtujem VOZD.)
Danila
30.04.07,17:54
Stavba neprekrocila 30 tis. CHcem tam zauctovat len okno, sadrokarton zarubnu a dvere. Myslim, ze to nie je potrebne odpisovat. Dakujem za odpovedV tomto prípade sa nejedná o stavbu, ale úpravy na cudzom majetku, ktorý predpokladám užívaš na základe nájomnej zmluvy. Takéto úpravy musia byť dohodnuté a schválené prenajímateľom. V tom prípade si môžeš uplatniť daňové výdavky.