maow
30.01.05,21:45
opat sa vraciam k tejto teme, lebo neviem kto ma podat priznanie k motor.vozidlam. mam totiz prenajte vozidlo od skuromnej osoby a som zivnostnik. kto ho poda ja alebo on. a kto plati dan ja alebo on. ak zaplatim za neho tu dan je to moj danovy naklad???dakujem
Manual
31.01.05,17:25
Nie je to Tvoj výdaj...
saman
31.01.05,19:23
platit to ma on, pre teba, aj keby si to zaplatil je to nedanovy vydaj (dan platena za ineho danovnika).
Danica2
03.03.05,15:25
opat sa vraciam k tejto teme, lebo neviem kto ma podat priznanie k motor.vozidlam. mam totiz prenajte vozidlo od skuromnej osoby a som zivnostnik. kto ho poda ja alebo on. a kto plati dan ja alebo on. ak zaplatim za neho tu dan je to moj danovy naklad???dakujem

Ahoj Maow,

spravne Ti poradili,ze on, ale Ty si to možeš preniest do výdavkov(nákladov) tak, že si to ošetríš v zmluve, ktorú máš medzi Tebou a prenajímateľom.
danica2
Manual
03.03.05,15:47
Ahoj Maow,

spravne Ti poradili,ze on, ale Ty si to možeš preniest do výdavkov(nákladov) tak, že si to ošetríš v zmluve, ktorú máš medzi Tebou a prenajímateľom.
danica2Prosím, má niekto skúsenosť s tým, že keď si dám do nájomnej zmluvy aj zaplatenie cestnej dane, prípadne havar. poistky, že to daň. kontrola nevyhodí ???
Pekný podvečer želám...
Naďa
07.03.05,21:08
Ak sa požičiava súkromné motorové vozidlo niekomu na účely podnikania, je samozrejmé, že všetky náklady, ktoré súvisia s dosahovaním príjmov z podnikania sú daňové náklady. Len to treba zmluvne ošetriť. Náklady musia byť adekvátne a zdôvodniteľné.
aladin
09.03.05,12:03
mam LKT (lesný kolesový traktor, a klasický traktor ) používaný v lese a v polnohospodarstve... vie niekt o ci košický samospravny kraj dal na to výnimku ? vo VZN ?? teraz som sa dostal až k zakonu a vidim že polnohosp . stroje mozu byť oslobodene ...MOZU.... a nie su ako tomu bolo doteraz