Ajka 2
30.04.07,10:37
Dobrý deň ak keď som už jednu takúto podobnú tému našla ,nie je mi jasné ešte pár vecí.Poradíte?;)
SZČO si chce kúpiť motorku na splátky,dôvod pre podnikateľský účel uviedol rozvoz pizze..
Môže si z nej uplatniť DPH?On tvrdí že áno.
Dočítala som sa že za motocykle sa neplatí cestná daň,znamená to že ani spotrebovanú PHM si nemôže dávať do nákladov,alebo áno?
Ak áno tak sa vedie aj kniha jázd?
Ďakujem všetkým ktorý mi budú vedieť napísať svoje skúsenosti s takýmto prípadom.
betka
30.04.07,08:41
ano, môžete, nie je to kategoria M (osobný automobil)
Cestnú daň naozaj neplatíte.
PHM si dávate ako daňový výdavok, ak si motorku dáte do OM. Do daňových výdavkov Vám idú všetky výdavky v súvislosti s motorkou: PHM, opravy, pneumatiky a ich výmena,....
Kniha jázd: ako ich viesť sa opisuje vela na porade: zadajte do vyhľadávaca: kniha jázd, a prečítajte si, je tu veľa inf.
Tweety
30.04.07,08:42
Áno, pri splnení ost. podmienok, je možnosť odpočtu dph. Daň z MV sa neplatí. Z nákupu PHM je možné tiež dph odpočítať. Ak ju budete mať v evidencii, náklady na ňu sú daňovo uznané.( PHM, ...)Knihu jázd viesť ako pri iných vozidlách.
Ajka 2
30.04.07,08:46
Ďakujem pekne za odpoveď.
luciaJ
17.05.07,05:32
Ajka 2 pozor, pre presné informácie si zavolaj na daňový úrad. Naša spoločnosť má autopožičovňu a požičiavajú sa aj motorky, a viem,že daň z MV sa platí podľa typu motorky resp. označenia v TP - kategória. My máme typ M - Le3 je to cestná motorka, daň sme museli zaplatiť. Neriskuj pokutu.
eskoes
17.05.07,05:46
Ajka 2 pozor, pre presné informácie si zavolaj na daňový úrad. Naša spoločnosť má autopožičovňu a požičiavajú sa aj motorky, a viem,že daň z MV sa platí podľa typu motorky resp. označenia v TP - kategória. My máme typ M - Le3 je to cestná motorka, daň sme museli zaplatiť. Neriskuj pokutu.
typ M - Le3?
Podla zákona o prevádzke na pozemných komunikáciach sa kategória M delí na Kategórie vozidiel M - motorové vozidlá s najmenej štyrmi kolesami projektované a konštruované na prepravu cestujúcich sa členia na
a) kategória M1 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu cestujúcich, najviac s ôsmimi sedadlami okrem sedadla pre vodiča,
b) kategória M2 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu cestujúcich, s viac ako ôsmimi sedadlami okrem sedadla pre vodiča, s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 5 000 kg,
c) kategória M3 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu cestujúcich, s viac ako ôsmimi sedadlami okrem sedadla pre vodiča, s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 5 000 kg.
Pri rozhodovaní o zaradení vozidla do kategórie M a N sa považuje za miesto na prepravu osôb miesto pre osobu sediacu, ležiacu, stojacu alebo miesto s trvalými úchytkami ukotvenia sedadla, pričom nie je rozhodujúce, či sedadlo na tomto mieste je alebo nie je umiestnené.
a L3 je uvedené ako motocykle, t. j. dvojkolesové vozidlá bez postranného vozíka (kategória L3e).
Nevyznačili Vám to na dopravnom inšpektoráte do techničáku zle? Aká je to motorka?
luciaJ
17.05.07,05:51
Je to Aprilia Pegaso, a prepáčte práve som zistila, že som to zle opísala.Máte pravdu je to M-L3e. Ospravedlňujem sa, to to ranné vstávanie.
eskoes
17.05.07,05:54
Je to Aprilia Pegaso, a prepáčte práve som zistila, že som to zle opísala.Máte pravdu je to M-L3e. Ospravedlňujem sa, to to ranné vstávanie.
Mne ani tak nešlo o to L3e alebo 3Le, ale skôr o to, čo tam robi to "M"? Keď si pozrieme, čo patrí do kategórie M, tak mi tam tá motorka nejako nesedí. Veď motorka by mala byť kategória L a následne v tejto kategórii zaradené do nejakej podkategórie napr. L1, L2, ...
luciaJ
17.05.07,06:00
Podľa toho čo stojí v zákone nechápem, ale motorka nie je nová a aj predchádzajúci majiteľ mal toto označenie v dokladoch. Je to vlastne motorka na kros alebo ako to mám povedať. Myslela som si, že daň platiť nebudeme, ale na daňovom mi povedala, že musíme ( vraj aj keby to bola ešte nejaká iná kategória ale jej písmenko už neviem ).
Myslíte, že to máme zle označené?