Netka
30.04.07,10:08
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Ako mám odhlásiť ženu, ktorá bola niekoľkých RD za sebou.
Pracovný pomer u nás rozviazala keď najmladšie dieťa dosiahlo 3 roky.
Ako ju mám odhlásiť zo SP a zo ZP?
Aké kódy?
Do SP stačí dať len Odhlášku a do kolonky dátum skončenia RD stačí dať dátum kedy dieťa dovŕšilo 3 roky?
A do ZP mám dať kód C a platnosť K a do toho istého oznámenia aj kód 2 a platnosť K?

Ďakujem.
jankasm
30.04.07,08:32
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Ako mám odhlásiť ženu, ktorá bola niekoľkých RD za sebou.
Pracovný pomer u nás rozviazala keď najmladšie dieťa dosiahlo 3 roky.
Ako ju mám odhlásiť zo SP a zo ZP?
Aké kódy?
Do SP stačí dať len Odhlášku a do kolonky dátum skončenia RD stačí dať dátum kedy dieťa dovŕšilo 3 roky?
A do ZP mám dať kód C a platnosť K a do toho istého oznámenia aj kód 2 a platnosť K?

Ďakujem.

Do ZP presne tak ako píšeš. Môže to byť kľudne na jednom oznámení.
Do SP treba urobiť ukončenie RD, ukončenie prerušenia a na treťom RLFO odhláška zamestnanca.
Dátum ukončenia RD a ukončenia prerušenia bude dátum dovŕšenia 3 rokov dieťaťa, a dátum odhlášky zamestnanca deň ukončenia pracovného pomeru (ak je to v rovnaký deň, tak dátum bude rovnaký, ale treba 3x RLFO). ;)
Netka
30.04.07,08:38
A keď nemám k dispozícii dátum vzniku prerušenia a dátum začiatku RD?
Nebude im tento údaj chýbať? Musím ho uvádzať? Alebo stačí len dátum zániku prerušenia a dátum skončenia RD?
Ďakujem.
katkaj
30.04.07,08:44
A keď nemám k dispozícii dátum vzniku prerušenia a dátum začiatku RD?
Nebude im tento údaj chýbať? Musím ho uvádzať? Alebo stačí len dátum zániku prerušenia a dátum skončenia RD?
Ďakujem.

Keď ukončuješ RD tak stačí napísať na RLFO dátum ukončenia RD a prerušenia poistenia. Nástup na RD by tam mali mať nahlásený