atalovic
30.04.07,14:18
Vedel by ste nam niekto poradit, ci si mozeme zauctovat do uctovnictva kupu webovej domeny a uplatnit si odpocet DPH? (cize sme kupili len nazov a nie priestor na internete, napr. www.xxxxxxx.sk (http://www.xxxxxxx.sk) )
Kupa bola uzatvorena medzi nami (podnikatel -platca DPH) a fyzickou osobou (nepodnikatel). Doklady, ktore sme spolu podpisali boli:
1> kupno predajna zmluva, kde je i cena a kompletne udaje o povodnom vlastnikovi
2> prijmovy doklad - na ktorom je podpis
Priznam sa, ze som sa uz bol pytat aj na danovych uradoch, ale s takymto predajom domeny (ktoru uz niekto vlastnil) sa este nestretli.
Milan Benka
02.05.07,05:03
Vedel by ste nam niekto poradit, ci si mozeme zauctovat do uctovnictva kupu webovej domeny a uplatnit si odpocet DPH? (cize sme kupili len nazov a nie priestor na internete, napr. www.xxxxxxx.sk (http://www.xxxxxxx.sk) )
Kupa bola uzatvorena medzi nami (podnikatel -platca DPH) a fyzickou osobou (nepodnikatel). Doklady, ktore sme spolu podpisali boli:
1> kupno predajna zmluva, kde je i cena a kompletne udaje o povodnom vlastnikovi
2> prijmovy doklad - na ktorom je podpis
Priznam sa, ze som sa uz bol pytat aj na danovych uradoch, ale s takymto predajom domeny (ktoru uz niekto vlastnil) sa este nestretli.


1. Ohľadom DPH: Z čoho si chcete uplatniť odpočet? Je dodávateľ (FO - nepodnikateľ) platiteľom DPH? Mne z textu vyplýva, že nie je. Takže vám nevzniká právo na odpočítanie. Ohľadom vzniku práva na odpočet dane si pozrite §49 Z DPH.

2. Ohľadom účtovníctva: zaradiť si to môžete.

3. Ohľadom dane z príjmu: pokiaľ tento názov domény používate, alebo plánujete na podnikanie (prevádzkovať doménu pod týmto názvom, príp. túto doménu ďalej predať), je to váš uznateľný daňový náklad.

4. Ohľadom DU: To ste sa pýtali vrátnika?
Darina1234
08.08.08,14:13
Je zaujem o moju domenu, chcu ju odo mna kupiť , poradte prosim aspon orientacne cenu.
Milan Benka
09.08.08,12:04
Je zaujem o moju domenu, chcu ju odo mna kupiť , poradte prosim aspon orientacne cenu.

Ťažko stanoviť tržnú cenu, ak človek nevie o akú doménu ide .