zsazsula
30.04.07,14:18
Dobrý už som všetko preštudovala ,ale potrebujem to overiť či mam všetko o.k
mám živnostenský list pre s.r.o a potrebujem zápis do O.R mám pripravené tieto tlačivá s.r.o zo 4 spoločníkmi- spoloč.zmluva 2x overiť
podpis. vzory konateľov 2x overiť
živnostenský list 2x overiť
vyhlasenie spravcu vkladu 2x overiť
nájomná zmluva 2x overená
návrh na zápis spoloč. s.r.o overiť?

prosím poraďte mi či ešte niečo chýba ďakujem
bobo1
30.04.07,12:58
návrh na zápis z www.orsr.sk sa neoveruje
zsazsula
30.04.07,13:13
návrh na zápis z www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) sa neoveruje
Dik a ostatné veci sú v poriadku stačia tieto doklady alebo ešte niečo chyba
Chobot
30.04.07,13:17
návrh na zápis z www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) sa neoveruje

Myslíš tým návrh na zápis spoločnosti, či iný zápis do OR?

Tam sa predsa overuje totožnosť pravosť podpisu navrhovateľa (§ 5 ods. 3 zákona o obch. registri).
Gido
30.04.07,13:45
Upozorňujem na nepresnú informáciu bobo1: podpis na návrhu na zápis spoločnosti do OR sa overuje, dokonca všetky podpisy konateľov- navrhovateľov! Vlastne to uviedol aj chobot s malou nepresnosťou: overuje sa podpis navrhovateľa ("pravosť podpisu navrhovateľa") a nie totožnosť!
zsazsula
30.04.07,13:55
Upozorňujem na nepresnú informáciu bobo1: podpis na návrhu na zápis spoločnosti do OR sa overuje, dokonca všetky podpisy konateľov- navrhovateľov! Vlastne to uviedol aj chobot s malou nepresnosťou: overuje sa podpis navrhovateľa ("pravosť podpisu navrhovateľa") a nie totožnosť! ano aj ja som to takto vedela ale ešte Vás prosím aby ste sa vyjadrili- ostatné tlačivá postačujú alebo ešte treba niečo doložiť,,,,,?????
Gido
30.04.07,14:15
Myslím, že s uvedenými pripomienkami by to malo byť všetko.
bobo1
03.05.07,09:30
pardon až teraz som si uvedomila svoj omyl - teší ma však, že som neuviedla do omylu zsazsula , ďakujem že ste ma opravili
helas
12.06.07,18:37
Dobrý večer,
mám problém. Zakladali sme s.r.o. Všetko je v poriadku, máme aj výpis z OR.
Ale stala sa taká vec, že do OR sme dali originál ŽL plus jednu kópiu overenú.
Keďže sme tam dali originál, nám neostal žiadny. Môžem teraz požiadať na živnostenskom úrade o nejaký odpis alebo nejaký druhopis,alebo čo to je. Predpokladám, že bude takisto právoplatný.
Ďakujem
krokava
05.07.07,08:24
Mám k napísanému dve pripomienky:1. Podpisové vzory konateľov - podľa mňa netreba
2. Nájomná zmluva - ako máš napísanú nájomnú zmluvu? - na buducu sro, kto ju za sro podpísal ?, keď ešte sro nie je pravny subjekt. Podľa mňa sro vznika až zápisom do registra takže skôr by mala byť zmluva o budúcej zmluve. Opravte ma ak sa mýlim.
krokava
05.07.07,08:25
...a ešte som zabudol nezabudnite použiť nové tlačivá platné od 4/2007
Beata
10.07.07,08:52
V rámci zakladania sro-čky som v žiadosti o vydanie ŽL zapísala, okrem iného, činnosť OKEČ 724000 Služby súvisiace s databázami a to aj po porade s pracovníkom ObÚ živnostenského odd. Po konzultácii s ním som napísala činnosti presne tak, ako sme sa dohodli, tak som to uviedla aj v zakladateľskej listine, listinu sme notársky overili a podali žiadosť o vydanie ŽL.
Ten istý pracovník, s ktorým som činnosti odsúhlasovala, prevzal aj žiadosť o vydanie ŽL, samozrejme že každú činnosť kontroloval znova.
Po opätovnom odsúhlasení prijal žiadosť spolu s potrebnými dokumentami. Ešte som ho poprosila, nech si dá záležať pri zapisovaní činnosti do ŽL, aby boli presne v poradí ako som ich uviedla v zakladateľskej listine. Pracovník sa opýtal, že prečo, tak som mu vysvetlila, že ORSR vracia späť návrhy, pokiaľ činnosti nie sú zapísané presne v poradí ako na zakl. listine, tak v ŽL, aj v návrhu na zápis spoločnosti. Tento pracovník ma poučil, že ak by mi to vrátil ORSR, tak sa môžem sťažovať za buzeráciu...

Po siedmych dňoch, t.j. včera si bol konateľ pre ŽL. Pracovníčka živno úradu mu ho odovzdala s tým, že vraj poslednú činnosť nezapísali, lebo to nie je samostatná činnosť, vraj. Okrem toho v jednej činnosti napísali miesto jednotného čísla množné, čo by nebol až taký problém (dúfam). Ale kvôli tej jednej činnosti budem musieť robiť dodatky a zápisnicu z VZ, proste kopec problémov okolo toho. Pritom som zistila, že túto činnosť má xy subjektov vo svojich ŽL, dokonca je táto činnosť evidovaná na štatistike ako OKEČ 724000.

Tak mi prosím Vás poraďte, čo mám robiť? Nie je toto zo strany živnostenského úradu buzerácia? Podľa mňa je to totálna buzerácia a naozaj neviem ako sa mám zachovať, či sa mám sťažovať a kam sa mám sťažovať, či čo mám robiť.
Už ma ozaj totálne rozčuľuje, že ja ako občan tohto štátu musím všetko robiť na čas a presne, lebo v opačnom prípade som potrestaná nemalými finančnými postihmi a tento štát, resp. úradníci štátu si robia čo chcú a ja mám akože byť radšej ticho, aby si na mňa neposvietili?!