sadžika
30.04.07,14:47
Má niekto skúsenosti s programom COLONIX ???
www.drnatura.sk (http://www.drnatura.sk)

Chcela by som to vyskúšať ale nepoznám nikoho, kto prešiel týmto programom. Privítam všetky názory.
Danila
30.04.07,13:57
Má niekto skúsenosti s programom COLONIX ???
www.drnatura.sk (http://www.drnatura.sk)

Chcela by som to vyskúšať ale nepoznám nikoho, kto prešiel týmto programom. Privítam všetky názory.Málo muziky za veľa peňazí. Sú oveľa efektívnejšie, lacnejšie a krátkodobejšie spôsoby detoxikácie organizmu. Ak potrebuješ moje skúsenosti, môžeš ma kontaktovať cez ss.
MEGY2005
01.05.07,04:43
Má niekto skúsenosti s programom COLONIX ???
www.drnatura.sk (http://www.drnatura.sk)

Chcela by som to vyskúšať ale nepoznám nikoho, kto prešiel týmto programom. Privítam všetky názory.
Súhlasím s názorom ,,Danila" .Je to pomerne drahý prípravok .Skús špecifikovať Tvoje ťažkosti resp.čo Ťa vedie k potrebe detoxikácie organizmu.Rada Ti odpoviem -poradím.
renatka.zem
01.05.07,15:51
ak chceš skús detoxikáciu, ktorá je zadarmo na www.akv.sk, moji rodičia ju robili minulý týždeň a cítia sa dobre, neboli ani hladní a niektoré veci zo zásad zdravého stravovania z tejto www stránky sa im páči aj natrvalo. idem to skúsiť aj ja.
Evaman
04.05.07,11:25
Prosím vás nevie niekto kde bola tá "detoxikácia" so slanou vodou? Už ani neviem ktorá poradáčka to pridala ale neviem to ani zanič nájsť.Ešte predvčerom som do toho k pozerala a teraz sa k tomu neviem dostať. Ani vyhľadávač nič alebo keby niekto vedel kto to tu pridal,tak si to pohľadám.
Díky
horka
04.05.07,11:37
Detoxikácia slanou vodou je jogínska detoxikácia
Simonab
04.05.07,11:40
Prosím vás nevie niekto kde bola tá "detoxikácia" so slanou vodou? Už ani neviem ktorá poradáčka to pridala ale neviem to ani zanič nájsť.Ešte predvčerom som do toho k pozerala a teraz sa k tomu neviem dostať. Ani vyhľadávač nič alebo keby niekto vedel kto to tu pridal,tak si to pohľadám.
Díky

Myslela si toto?;) http://www.porada.sk/showpost.php?p=110843&postcount=21
Evaman
04.05.07,12:01
Simonka ďakujem.
Približne toto,no ešte niekde to bolo,niekt.poraďáčka tam popisovala presne tie cviky,len sa nepamätám kde.Sú to špeciálne cviky,kt. sa vykonávajú najprv v stojí potom tuším po ležiačky a potom v podrepe..? Je to presný sled cvikov pretože sa slaná voda musí postupne popresúvať správnym smerom ku konečnému vylúčeniu.To je dôležité na začiatok lebo potom už voda prchádza sama celým telom.
Mne sa tak zdá ,že to bolo v tejto téme http://www.porada.sk/t51366-problem-vylueovania-stolice.html ale ten príspevok akosi zmizol..?
Simonab
04.05.07,12:14
Evka našla som niečo na internete. Ten druhý bod by mohlo byť to čo si opisovala. http://www.inzine.sk/article.asp?art=5428
Evaman
04.05.07,12:43
Simonka,ďakujem ti pekne.Áno boli to takéto cviky ,trošku iné ale aj tieto môžu byť lebo princíp je ten istý.Už som si to aj stiahla.
Ešte raz díky.
Johanka
04.05.07,15:46
Ja som fanúšik ( nielen teoretický:) ) pôstu a urinoterapie.
anmary
24.08.07,04:57
Máte niekto skúsnosti s DENOXINALom od Walarku?
ondrejvla
03.10.07,17:24
Prosím vás, absolvoval niekto z vás detoxikáciu organizmu na detoxikačný prístroji Mary Staggs Detox? Dnes po druhej terapii mi pani dala stránku, kde sa dočítam o tomto "unikáte". Je to stránka www.bodydetox.cz kde sa podrobne píše, čo obsahuje táto terapia, akí pacienti by ju nemali absolvovať, aká má byť farba vody, teda, aká môže byť a čím je to ovplyvnené.
Nakoľko som bola zhrozená farbou vody, pani mi povedala, že je to moja vážna choroba, ktorá sa čistí prostredníctvom tohoto prístroja, že mám také a také choroby, že všetko sa vyplavuje von do tej ionizovanej vody, a ...
Na stránke som sa dočítala, že farba čiernej a hnedej vody je ovplyvnená ionizátorom, ktorý je už menej funkčný, má byť až vymenený a pod. No najviac ma šokovalo, keď som si v prípade niektorých chorôb prečítala, že ja by som absolútne ten prístroj nemala použiť. Teraz rozmýšľam, čo urobiť - ísť za pani a povedať jej svoje, lebo nie je to lacný špás, jedno 1/2 sedenie stojí 380,- Sk a musím ich vraj absolvovať najmenej 10x. Nejde mi o peniaze, i keď sú potrebné, ale ide mi o to, že namiesto zlepšenia mojich dosť závažných problémov nastane ich "rozkvet" a potom je neskoro plakať.
Ďakujem vopred za rady.
kukučka
03.10.07,19:00
Vlasti ak máš pochybnosti, tak tam radšej nechoď. Ešte som tú stránku nečítala aby som nebola ovplyvnená.
Najlepšiu radu tu dala Johanka, skús niečo o tom prečítať a pouvažuj.
www.pust.cz (http://www.pust.cz)
durisovad
04.10.07,06:21
Aj ja by som sa prihovarala za Johankinu radu. Posty su overene vekmi a o dobrych ucinkoch urinoterapie som uz pocula od konkretnych zivych ludi. Z vlastnych skusenosti radit neviem, zatial mi, chvala Bohu, nic nie je, takze sa nepotrebujem liecit.
kukučka
04.10.07,17:09
Johanka
04.10.07,18:38
Johanka
04.10.07,18:48
A čo surová strava, zeleninové a ovocné šťavy ?
Iba na ilustráciu http://www.inzine.sk/article.asp?art=2361
V Panta Rei mám obľúbenú priehradku - alternatívna medicína :) - more zrozumiteľnej literatúry k pôstu, urinoterapii, surovej strave, .....
Hmmm, lenže nestačí len čítať - treba troška zaťať zúbky , urobiť si poriadok najmä v hlave a vydržať ;) .
ondrejvla
06.10.07,17:10
Ďakujem za rady, stránky som si uložila, len sa ešte musím dostať z jednej
nevydarenej detoxikácie, nabijem sa energiou a budem skúšať.
Danila
06.10.07,17:16
Ďakujem za rady, stránky som si uložila, len sa ešte musím dostať z jednej
nevydarenej detoxikácie, nabijem sa energiou a budem skúšať.Vlastička, ja som tú detoxikáciu, ktorú si uviedla v inom príspevku, absolvovala. Samozrejme to bolo iné prostredie, iná cena - 1/2 hodina za 65 euro. Ale bol mi poskytnutý zelený čaj /mňam/, veľká tableta multivitamínu, veľa tekutín. Voda bola taká, ako si opísala. Po procedúre som bola síce zoslabnutá, ale pospala som a cítila som sa super. Naše tety sa musia veľa učiť, aby pochopili, že zákazníka len tak neoblafnú. :) A ak, tak iba na chvíľu. A je po klientele.
marcelaStanakova
11.02.08,17:09
GENNADIJ MALACHOV v knihe Totální detoxikace
kornelia2
11.02.08,17:56
najlepsie je:
crevna sprcha je to v BA http://www.hippokrates.sk/index.php?onas=on
aaandrejj
15.02.08,07:34
to je dáke drahé. skús detoxikáciu pomocou *****. *******************
evicka5
15.02.08,08:23
Najlepšia je dvojitá celulóza je výborný čistiaci prostriedok pri ktorom je potrebné piť veľa tekutín a ako doplnok pridať antilipidový čaj dobre pôsobí pri rôznych ochoreniach žalúdočno-črevného traktu a pečene, najmä pri zápche a v programoch na zníženie váhy a na aktiváciu všetkých druhov výmeny,do toho spadá i tuková.Tieto produkty ***** sú výborné a mám ich odskúšané.
revue
15.02.08,18:29
Sadžika, skúsila si tú detoxikáciu Colonixom ? Ako to dopadlo ?
Ketrin01
15.02.08,19:04
Nemam s tym skusenosti, ale ja skor rozmyslam o crevnej sprche. Pripada mi to lepsie. Neviem, ale nejak nemam uplne doveru v nejake pripravky, ze crevo vycistia tak dobre ako sprcha.
deina2in1
28.03.08,02:01
ja osobnu skusenost s colonixom mam. Vratila som ho po 2 tyzdnoch. Preco? Pretoze nefunguje. Anglicka stranka DrNatura je plna uzasnych listov od udajnych klientov a to ma presvedcilo. Caj fungoval prve 4 dni a potom nic. Po asi tyzdni mi cely ten ich produkt zacal sposobovat este vacsiu zapchu ako obycajne. Nic nepomahalo. A tak som to vratila (nastastie, peniaze som dostala naspat). Takze neminaj na to peniaze a radsej jedz vela ryze a ovocia a vobec. taky isty ucinok ako ti slubuje DrNatura, mozes dosiahnut uzivanim vlakninovych pripravkov (napr. metamucil), pitim bylinkovych cajov a cvicenim. Ak sa chces dozvediet viac o tom, ake problemy mali ludia s colonixom, vygoogli si "problems with colonix". Budes prekvapena.
mareko
29.03.08,20:15
:) Ahojte všetci. Na tému detoxikácie organizmu doporučujem knižočku od profesorky Kataríny Horákovej "Detoxikácia organizmu". Príjemné čítanie, malá tenká knižočka s praktickými radami a dostupnými spôsobmi detoxikácie. Stručne, jasne a zreteľne vysvetlené čo sa deje v našom organizme, prečo je potrebná očista....skrátka pre každého niečo. Každý má možnosť si vybrať vhodný spôsob detoxikácie. Vrelo doporučujem, žiadne šarlatánstvo ale odborne vysvetlené a zdôvodnené.
Príjemné čítaníčko. :cool:
misomiso
29.03.08,21:41
Ja pouzivam raz do roka burciakovu kuru...
Orim
29.05.08,22:17
Prosím vás, absolvoval niekto z vás detoxikáciu organizmu na detoxikačný prístroji Mary Staggs Detox? Dnes po druhej terapii mi pani dala stránku, kde sa dočítam o tomto "unikáte". Je to stránka www.bodydetox.cz (http://www.bodydetox.cz) kde sa podrobne píše, čo obsahuje táto terapia, akí pacienti by ju nemali absolvovať, aká má byť farba vody, teda, aká môže byť a čím je to ovplyvnené.
Nakoľko som bola zhrozená farbou vody, pani mi povedala, že je to moja vážna choroba, ktorá sa čistí prostredníctvom tohoto prístroja, že mám také a také choroby, že všetko sa vyplavuje von do tej ionizovanej vody, a ...
Na stránke som sa dočítala, že farba čiernej a hnedej vody je ovplyvnená ionizátorom, ktorý je už menej funkčný, má byť až vymenený a pod. No najviac ma šokovalo, keď som si v prípade niektorých chorôb prečítala, že ja by som absolútne ten prístroj nemala použiť. Teraz rozmýšľam, čo urobiť - ísť za pani a povedať jej svoje, lebo nie je to lacný špás, jedno 1/2 sedenie stojí 380,- Sk a musím ich vraj absolvovať najmenej 10x. Nejde mi o peniaze, i keď sú potrebné, ale ide mi o to, že namiesto zlepšenia mojich dosť závažných problémov nastane ich "rozkvet" a potom je neskoro plakať.
Ďakujem vopred za rady.

Tá voda sa sfarbí aj bez toho, že si tam strčíte nohy. Sfarbí sa to aj keď to ide na prázdno. Tie detoxikačné vaničky sa predávajú pekne draho, aj tie sedenia nie sú zadarmo. Práve teraz zháňam rozne informácie o tom. Zatial len teoretické, ešte som to nevidel ako to vyzerá na živo len obrázky veľmi malé. Ak to niekto náhodou máte mohol by som to vidieť ofotené zo všetkých strán, ide mi o tú cievku. T tom časovači tiež nič neviem, ale privítam každé info o tom.
Karas Milan
01.06.08,02:17
Ja pouzivam raz do roka burciakovu kuru...


Trošku zlezaradil .
Na slabšiu chrípku je vraj dobrá tzv. klobúková kúra (asi sestra burčiakovej).

Ahoj
Ka Mil
JajaFabša
12.06.08,12:26
Pokiaľ si pamätám, tak zhruba od puberty som mala problémy so zápchou. No, problémy, v mladšom veku som to nebrala ako problém, ale s pribúdajúcimi rokmi ma to už začalo obťažovať - nafúknuté brucho, chodenie na "veľkú" raz za týždeň, aj to nič moc, pri zmene prostredia (dovolenka ...) ešte horšie. Došlo to tak ďaleko, že som bola vďačná za každú hnačku. Obzerala som sa preto už dlhšie po niečom, čo mi pomôže: Čaje, rôzne preháňadlá či už na prírodnej báze alebo umelé mali len prechodný účinok. Kombinácie, pre niekoho nemysliteľné (pivo, voda, mlieko + ovocie ...) na mňa nemali žiadny účinok. Tiež som narazila na reklamu na Colonix, dlho som ho obchádzala, hlavne kvôli cene, ale tento rok som sa rozhodla a objednala som si 3-mesačnú kúru. Som na jej konci a môžem povedať, že pre mňa bol riešením. Či je však riešením pre iných neviem posúdiť, to si musí každý rozhodnúť sám. Počas tých troch mesiacov som mala viac než pravidelné vyprázdňovanie, dokonca často niekoľkokrát za deň. Vyskytli sa dni, keď účinok bol búrlivejší, ale aj dni, keď to bolo poslabšie, ale celkovo som nadmieru spokojná s priebehom. Uvažujem o tejto detoxikácii aj na rok, ale to už predbieham. Myslím si však, že moje skúsenosti nemožno paušalizovať. Veď sa tu ozvali aj ľudia, ktorí nemajú dobré skúsenosti s Colonixom a verím, že ich mali. To je však ako so všetkým - užívanie rovnakých medikantov na relatívne rovnaký problém u viacerých ľudí nemá rovnaký účinok. Veď každý máme nejaký životný rytmus a aj v tom to je. Takže čo účinkuje jednému, nemusí účinkovať druhému.
motylik7
13.06.08,05:10
Pokiaľ si pamätám, tak zhruba od puberty som mala problémy so zápchou. No, problémy, v mladšom veku som to nebrala ako problém, ale s pribúdajúcimi rokmi ma to už začalo obťažovať - nafúknuté brucho, chodenie na "veľkú" raz za týždeň, aj to nič moc, pri zmene prostredia (dovolenka ...) ešte horšie. Došlo to tak ďaleko, že som bola vďačná za každú hnačku. Obzerala som sa preto už dlhšie po niečom, čo mi pomôže: Čaje, rôzne preháňadlá či už na prírodnej báze alebo umelé mali len prechodný účinok. Kombinácie, pre niekoho nemysliteľné (pivo, voda, mlieko + ovocie ...) na mňa nemali žiadny účinok. Tiež som narazila na reklamu na Colonix, dlho som ho obchádzala, hlavne kvôli cene, ale tento rok som sa rozhodla a objednala som si 3-mesačnú kúru. Som na jej konci a môžem povedať, že pre mňa bol riešením. Či je však riešením pre iných neviem posúdiť, to si musí každý rozhodnúť sám. Počas tých troch mesiacov som mala viac než pravidelné vyprázdňovanie, dokonca často niekoľkokrát za deň. Vyskytli sa dni, keď účinok bol búrlivejší, ale aj dni, keď to bolo poslabšie, ale celkovo som nadmieru spokojná s priebehom. Uvažujem o tejto detoxikácii aj na rok, ale to už predbieham. Myslím si však, že moje skúsenosti nemožno paušalizovať. Veď sa tu ozvali aj ľudia, ktorí nemajú dobré skúsenosti s Colonixom a verím, že ich mali. To je však ako so všetkým - užívanie rovnakých medikantov na relatívne rovnaký problém u viacerých ľudí nemá rovnaký účinok. Veď každý máme nejaký životný rytmus a aj v tom to je. Takže čo účinkuje jednému, nemusí účinkovať druhému.
S týmto sa stotožňujem. Dobrá je vraj na prečisťovanie Glauberova soľ a aj som ju po Žiline zháňala po lekárňach, nie pre seba, ale pre jednu babenku s podobnými problémami so stolicou, ktorá si nemôže kúpiť nič drahé (však ja by som vedela o niečom, no treba peniažky). Neviem koľko tá soľ stojí, lebo v každej lekárni kde som bola, iba krútili hlavou, že také nemávajú. S tou dievčinou sme vyskúšali už hádam všetko z jedál a prostriedkov bežne prístupných, čo sa vyskúšať dalo, nič jej nepomohlo. Tak som sa spoliehala na tú Glauberovu soľ! Ak niekto vie, kde by sa dala zohnať v blízkom okolí Žiliny, prosím napíšte mi. Dakujem.
linko1
14.06.08,14:24
a čo tak skúsiť vlákninu, majú ju v každej lekárni - psylium /aspon myslím, že sa to tak píše/.... nestojí veľa
motylik7
14.06.08,19:49
a čo tak skúsiť vlákninu, majú ju v každej lekárni - psylium /aspon myslím, že sa to tak píše/.... nestojí veľa
dakujem linko1 za snahu pomôcť, aj tú sme skúšali. Je to na zúfanie, je mi jej ľúto. Kebyže som na tom lepšie, kúpim jej za svoje niečo z *******ov na metabolizmus. Ale o tej Glauberovej soli som počula také ódy že až, ide aj o to, že to finančne nie je náročné zdaleka tak ako ostatné prípravky, a napríklad aj to psylium je drahé. Možno niekto bude vedieť, kde sa to dá splašiť.
Meggi 1
14.06.08,20:01
dakujem linko1 za snahu pomôcť, aj tú sme skúšali. Je to na zúfanie, je mi jej ľúto. Kebyže som na tom lepšie, kúpim jej za svoje niečo z *******ov na metabolizmus. Ale o tej Glauberovej soli som počula také ódy že až, ide aj o to, že to finančne nie je náročné zdaleka tak ako ostatné prípravky, a napríklad aj to psylium je drahé. Možno niekto bude vedieť, kde sa to dá splašiť.
Vygooglila som si Glauberovu soľ a hneď prvý link je na "štúdio zdravia". Skús si zadať do googla. Je to online obchod, zasielajú Glauberovu soľ za 60 Sk, ako doplnok k detoxikačným kúram. Pri individuálnej objednávke len Glauberovej soli je požiadavka objednať aspoň 6 ks. Určite sa nájde niekto, kto by mal záujem o tie ďalšie kusy. Keď to nikde nevieš zohnať, riešenie by to mohlo byť, nie?
motylik7
15.06.08,09:34
Ďakujem ti, je to jedna z možností.
Dúfam som síce, že sa mi snád ozve niekto v okolí Žiliny, kto vie o nejakej lekárni, že si zájdeme po ňu. Nuž tak idem kuknúť.
Dav
15.06.08,10:57
dakujem linko1 za snahu pomôcť, aj tú sme skúšali. Je to na zúfanie, je mi jej ľúto. Kebyže som na tom lepšie, kúpim jej za svoje niečo z *******ov na metabolizmus. Ale o tej Glauberovej soli som počula také ódy že až, ide aj o to, že to finančne nie je náročné zdaleka tak ako ostatné prípravky, a napríklad aj to psylium je drahé. Možno niekto bude vedieť, kde sa to dá splašiť.
Bežne si kupujem psylium v obchode s Racio potravinami a stojí okolo 90,- Sk.Toto isté balenie som už videla aj po obchodných reťazcoch a v niektorých potravinách. Dávka asi na mesiac, gramáž si nepamätám,(?250 g?) ale prekladám to do "pixle" od Popradskej kávy. Takže neviem, aké sú ceny v lekárňach, ale toto podľa mňa nie je až tak veľa.
Pridám recept na pohyb čriev : mrkva, nastrúhaná, jablko, nakrájané na kocky aj so šupkou, lyžička olivového oleja, lyžička tekvicových semiačok, lyžička ľanových semiačok , pridávam lyžičku medu, a sú to super raňajky.
linko1
15.06.08,13:18
Bežne si kupujem psylium v obchode s Racio potravinami a stojí okolo 90,- Sk.Toto isté balenie som už videla aj po obchodných reťazcoch a v niektorých potravinách. Dávka asi na mesiac, gramáž si nepamätám,(?250 g?) ale prekladám to do "pixle" od Popradskej kávy. Takže neviem, aké sú ceny v lekárňach, ale toto podľa mňa nie je až tak veľa.
Pridám recept na pohyb čriev : mrkva, nastrúhaná, jablko, nakrájané na kocky aj so šupkou, lyžička olivového oleja, lyžička tekvicových semiačok, lyžička ľanových semiačok , pridávam lyžičku medu, a sú to super raňajky.


Presne, ja ju kupujem v lekárni a stojí cca 60 korún , ale teraz začali predávať aj ochutené a tie sú vyborné...
motylik7
17.06.08,09:18
Jújha, to je výborné, tak skúsim kúpiť v lekárni pre zmenu psylium (to by v tom bol čert ...). Pozerala som to zatiaľ iba na internete, bolo to drahé. Nemám až taký prehľad, toto je prvá taká skúsenosť, komu nepohlo ani nič také, ako napríklad ten recept na pohyb čriev. Recept poznáme, sú to veľmi zdravé mňamky raňajky. Ďakujem :)
wagner
10.01.09,20:07
Možno Vás to zaujme
06.01.2009 Autor: ČTK (http://www.pramenyzdravi.cz/redakce.php)
Neexistují žádné důkazy, že produkty, které podle reklam mají pomoci tělu očistit se od škodlivých látek, doopravdy fungují, varují britští vědci. Jak napsal zpravodajský server BBC News, charitativní nadace Sense About Science posuzovala 15 produktů od balené vody až po peeling obličeje a zjistila, že mnohá tvrzení o detoxikačních účincích "nemají smysl".

Kdokoli, kdo si po Vánocích dělá starosti s následky nemírného jídla a pití, si poslouží stejně dobře, když bude zdravě jíst a hodně spát, dodávají vědci. Ti se detoxikačním produktům podívali na zoubek v rámci kampaně za odhalení reklamních triků, kdy společnosti používají vědecky znějící věty, které ale ve skutečnosti nic neznamenají.

Vědci vyzvali společnosti produkující a propagující škálu produktů od vitamínů po šampóny, detoxikační náplasti či peeling, aby poskytly důkazy podporující jejich tvrzení o detoxikačních účincích výrobku. Ani dvě firmy, zdá se, nepoužívají totožnou definici detoxu, což podle Oxfordského slovníku angličtiny je odstranění toxických látek či vlastností.

Ve většině případů byli producenti a prodejci nuceni přiznat, že jednoduše přejmenovali proces, jako je například čištění či pročištění, na detox, uvádějí vědci. Jeden z nich zkoumal čistící přípravek jisté firmy, která tvrdila, že její výrobek

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f38fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c663c fa3d383cfd403e3a38f93a313438fc3d3e38fd423638363838 363e34393f3c3e3a2236333622fc22fa3cf8383942363a2131 32313631&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)detoxikuje pleť odstraněním toxinů. Z těchto "toxinů" se ale nakonec vyklubala špína, líčidla a pleťové krémy, jejichž odstranění by

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f36fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d338268 6d6672713673767b683472787477697a7182336c7772744672 7343656d7475677667766d627e696b6a736d3577747d6a3077 717978647e6f7f6873696d6b7a6c747b6b7178673afa3e223a fe342240373cfa35363935fc393c22f7223539393a3e413e34 353d3d3d413a3e36343afe37fc3cf93d34223d392131363930 39&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)se očekávalo od jakéhokoli čistícího prostředku.

Pětidenní detoxikační plán jisté farmaceutické firmy, který ujišťoval, že tělo detoxikuje a odplaví z něj toxiny, sklidil kritiku za to, že svá tvrzení neopírá o důkazy. Bioložka Evelyn Harveyová, která se výrobkem zabývala, míní, že pokud budou zákazníci dodržovat zdravou stravu, která je k potravinovému doplňku doporučována, pak se budou patrně cítit lépe - ovšem s produktem samotným to nebude mít nic společného.

Vědci zároveň varují, že některé detoxikační diety

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc393339f771787778 3e35387c7b7a33707c6b736b7769366c7f367065736433fd39 413df93ffe363539f822223df9373e36373f223836393a3f3a 3e3c34393d3922fc38f93ff835222241372139323434&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)mohou mít v nejhorším případě nebezpečné důsledky a přinejlepším jsou

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f37fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c6622 fa3d3822fd3a393c22f93a313438fc3d3e38fd3a363c363c3e 364135353a3a3d3d3d3833353efc22fa3cf83839403a3f2131 32313636&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)plýtváním penězi. "Minimum, co by prodejci detoxikačních produktů měli být schopni poskytnout, je jasné pochopení, co vlastně detox znamená

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f22fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c343d fa3d3934fd3a3c223e3dfe34323837fe393d3cfe3d3c383739 343a353c3838223f3e383a3d40fc22fa3cf8383a393a3d2131 32313332&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php), a důkaz, že jejich produkt skutečně funguje," říká chemik Tom Wells, který se výzkumu účastnil. "Lidé, které jsme kontaktovali, nebyli schopni udělat to ani to."

Mluvčí jedné z kritizovaných firem uvedla, že pětidenní detoxikační plán povzbuzuje zákazníky, aby pili vodu, a obsahuje ingredience, které "bojují proti toxinům a pomáhají chránit před nebezpečím volných radikálů". Další z kritizovaných společností prohlásila: "Všechny (naše) produkty procházejí přísným testováním a posuzováním, abychom zajistili, že naše tvrzení jsou přesná a zákazníkem zaznamenatelná."
Autor: ČTK (http://www.pramenyzdravi.cz/redakce.php)
Pachole
11.01.09,13:35
Možno Vás to zaujme
06.01.2009 Autor: ČTK (http://www.pramenyzdravi.cz/redakce.php)
Neexistují žádné důkazy, že produkty, které podle reklam mají pomoci tělu očistit se od škodlivých látek, doopravdy fungují, varují britští vědci. Jak napsal zpravodajský server BBC News, charitativní nadace Sense About Science posuzovala 15 produktů od balené vody až po peeling obličeje a zjistila, že mnohá tvrzení o detoxikačních účincích "nemají smysl".

Kdokoli, kdo si po Vánocích dělá starosti s následky nemírného jídla a pití, si poslouží stejně dobře, když bude zdravě jíst a hodně spát, dodávají vědci. Ti se detoxikačním produktům podívali na zoubek v rámci kampaně za odhalení reklamních triků, kdy společnosti používají vědecky znějící věty, které ale ve skutečnosti nic neznamenají.

Vědci vyzvali společnosti produkující a propagující škálu produktů od vitamínů po šampóny, detoxikační náplasti či peeling, aby poskytly důkazy podporující jejich tvrzení o detoxikačních účincích výrobku. Ani dvě firmy, zdá se, nepoužívají totožnou definici detoxu, což podle Oxfordského slovníku angličtiny je odstranění toxických látek či vlastností.

Ve většině případů byli producenti a prodejci nuceni přiznat, že jednoduše přejmenovali proces, jako je například čištění či pročištění, na detox, uvádějí vědci. Jeden z nich zkoumal čistící přípravek jisté firmy, která tvrdila, že její výrobek

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f38fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c663c fa3d383cfd403e3a38f93a313438fc3d3e38fd423638363838 363e34393f3c3e3a2236333622fc22fa3cf8383942363a2131 32313631&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)detoxikuje pleť odstraněním toxinů. Z těchto "toxinů" se ale nakonec vyklubala špína, líčidla a pleťové krémy, jejichž odstranění by

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f36fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d338268 6d6672713673767b683472787477697a7182336c7772744672 7343656d7475677667766d627e696b6a736d3577747d6a3077 717978647e6f7f6873696d6b7a6c747b6b7178673afa3e223a fe342240373cfa35363935fc393c22f7223539393a3e413e34 353d3d3d413a3e36343afe37fc3cf93d34223d392131363930 39&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)se očekávalo od jakéhokoli čistícího prostředku.

Pětidenní detoxikační plán jisté farmaceutické firmy, který ujišťoval, že tělo detoxikuje a odplaví z něj toxiny, sklidil kritiku za to, že svá tvrzení neopírá o důkazy. Bioložka Evelyn Harveyová, která se výrobkem zabývala, míní, že pokud budou zákazníci dodržovat zdravou stravu, která je k potravinovému doplňku doporučována, pak se budou patrně cítit lépe - ovšem s produktem samotným to nebude mít nic společného.

Vědci zároveň varují, že některé detoxikační diety

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc393339f771787778 3e35387c7b7a33707c6b736b7769366c7f367065736433fd39 413df93ffe363539f822223df9373e36373f223836393a3f3a 3e3c34393d3922fc38f93ff835222241372139323434&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)mohou mít v nejhorším případě nebezpečné důsledky a přinejlepším jsou

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f37fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c6622 fa3d3822fd3a393c22f93a313438fc3d3e38fd3a363c363c3e 364135353a3a3d3d3d3833353efc22fa3cf83839403a3f2131 32313636&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php)plýtváním penězi. "Minimum, co by prodejci detoxikačních produktů měli být schopni poskytnout, je jasné pochopení, co vlastně detox znamená

(http://intext.billboard.cz/core/ad_transaction?att=4&atd=3a3a3f323d223a3837384222352236403f4136fb3a353a 223c3e2237393436403940363d403f3efc36333f22fe6c777c 744038347b7a7c36686a667672747c6a7b7267326c7d334770 7742667175716974647966687268726a786e707a68737c343d fa3d3934fd3a3c223e3dfe34323837fe393d3cfe3d3c383739 343a353c3838223f3e383a3d40fc22fa3cf8383a393a3d2131 32313332&cu=undefined&pageurl=http%3A%2F%2Fvyrobky-pro-zdravi.pramenyzdravi.cz%2F8811947%2FMyty-o-detoxu-organismu.php), a důkaz, že jejich produkt skutečně funguje," říká chemik Tom Wells, který se výzkumu účastnil. "Lidé, které jsme kontaktovali, nebyli schopni udělat to ani to."

Mluvčí jedné z kritizovaných firem uvedla, že pětidenní detoxikační plán povzbuzuje zákazníky, aby pili vodu, a obsahuje ingredience, které "bojují proti toxinům a pomáhají chránit před nebezpečím volných radikálů". Další z kritizovaných společností prohlásila: "Všechny (naše) produkty procházejí přísným testováním a posuzováním, abychom zajistili, že naše tvrzení jsou přesná a zákazníkem zaznamenatelná."
Autor: ČTK (http://www.pramenyzdravi.cz/redakce.php)

Hihi, konečně někdo řekl, že císař je nahý...

Když tolik lidi potřebuje "detoxikovat", tedy hezky česky- zbavit se jedů, ptám se sama sebe, proč asi do sebe ty jedy ti lidé dávají? To se nemůžou najíst něčeho nezávadného, to jsou falt blbí, nedbalí, lhostejní nebo co vlastně,že jedí jedy?

Nebo normální jídlo nejsou jedy? Tak odkud ty toxiny? Jenže ono je to módní. Je nutno čistit si zuby, každý den se sprchovat, holit si nohy a podpaží, používat perspirant, mazat si kdeco krémem, užívat vitamíny a detoxikovat, aby byl člověk normální, zdravý a in.

Kdo nedetoxikuje, umře brzy, odpornou smrtí, prožraný chrobama, plný jedů a odpadu. Dobře mu tak, zcela scestně si myslel, že stačí žít normálně.
Tdarina
12.01.09,10:22
Antilipidový čaj-40 sáčkov
Popis výrobku:

Podporuje zníženie hladiny tukov v krvi,znižuje prívaly tepla,zlepšuje trávenie,funkciu žalúdka a sleziny.Je výborný po prejedení sa.Znižuje kyselinu.Je výborný na detoxikáciu a v zúžitkovaní vnútornej energie,pocit sklesnutia.Výborne znižuje cholesterol,teda je vhodný na srdcovo-cievny systém má schopnosť vytvárať hormonálny podklad.Koordinuje a vytvára rovnováhu v súlade s princípmi Jing a Jang tradičnej čínskej kultúry.Ošetruje pôvodnú vnútornú energiu, ochraňuje ju pred toxickými vplyvmi chemických látok
mareko
12.01.09,14:28
Glauberovu soľ majú v Martine v lekárni Siloe (Mudroňova ul. 19, tel.: 043 4241210-13, 0907 208674). Cena za 100 gr. je 120 ,- Sk.
tina14
17.01.10,15:06
Prajem pekny den.Ja som si pripravok colonix kupila v lekarni v BA odporucila mi ho znama. Mala som tazkosti s vyprazdnovanim a chcela som vyskusat detoxikaciu nikdy som neurobila nic pre svoj organizmus.A dnes som rada.Citim sa taka svieza a aj travenie sa mi napravilo nemam uz konecne tazkosti.A mam aj dobry pocit , ze som spravila nieco pre svoj organizmus.Akurat som ukoncila prvu kuru a chystam sa v tom pokracovat.Mne to pomohlo a som rada lebo to nieje lacne ale efektivne.Som rada ze som sa nechala prehovorit.Odporucam...
Stina
02.06.10,03:54
Príjemná melónová detoxikácia
Detoxikácie môže byť náročná nebo úplne jednoduchá a hlavne veľmi príjemná a chutná. Žiadne náročné varenie, pravidelnosť stravy, zháňanie vybraných surovín, náročné procedúry. V teplom letnom období , keď človek ani nemá chuť k jedlu, je idealna detoxikačná kúra z melónu. Celý deň jeme neobmedzene podle chuti zrelý melón. Melón = vitamínová bomba . Najlepšia by bola izbová teplota, nie veľmi vychladzený.
Nejdôležitejšie obsahové látky
karotén, vitamíny B1, B2 , B6, C, kyselina kremičitá, horčík, vápnik, draslík, železo, fosfor, zinok, fluór, meď, kyselina listová, kyselina pantotenová-vitamín B5, steriny, sekundárne rastlinné látky
Liečivé účinky
• prečišťuje organizmus a zbavuje ho od usadených produktov látkovej výmeny
• prečisťuje krv a lymfu
• prečisťuje ladviny a močový mechúr
• spevňuje spojivové tkanivo a tím udržuje pokožku sviežu a hebkú
• zlepšení nálady a zmírnění stresu
Kozmetika a melón
• pleťová maska z melónu vyhladí pokožku a hydratuje ju, vnútorne užívaný melón (nestačí samozrejme jednorazovo) zlepší kvalitu vlasov, kože i nechtov a zmierňuje celulitídu
Melón sa nemá kombinovať s inými druhy ovocia, je sa samostatne a s časovým odstupom od jedla aspoň ½ hodiny. Pol hodiny tiež melónu trvá, než dorazí do čriev. Keby sa kombinoval s jedlom, došlo by ku kvaseniu potravy . Melón patrí medzi zásadotvorné potraviny, ktorých by sme mali jest viac než kyselinotvorných. Bohužiaľ v naší strave je to práve naopak.
Melón a chudnutie
Behom celého dňa jete melón a pijete iba čistú vodu, prípadne zázvorový čaj. Dieta trvá 1-3 dny a odľahčí organizmu, prečistí ladviny a močový mechúr, lymfu a krv, zmiernia sa aj opuchy končatín, zavodní sa organizmus. Melón doplní minerálne látky a vitamíny.
V prípade, že dôjde k páleniu žáhy, použite 3 x denne zázvorový čaj .
lujza.j
02.06.10,12:29
Príjemná melónová detoxikácia
Detoxikácie môže byť náročná nebo úplne jednoduchá a hlavne veľmi príjemná a chutná. Žiadne náročné varenie, pravidelnosť stravy, zháňanie vybraných surovín, náročné procedúry. V teplom letnom období , keď človek ani nemá chuť k jedlu, je idealna detoxikačná kúra z melónu. Celý deň jeme neobmedzene podle chuti zrelý melón. Melón = vitamínová bomba . Najlepšia by bola izbová teplota, nie veľmi vychladzený.
Nejdôležitejšie obsahové látky
karotén, vitamíny B1, B2 , B6, C, kyselina kremičitá, horčík, vápnik, draslík, železo, fosfor, zinok, fluór, meď, kyselina listová, kyselina pantotenová-vitamín B5, steriny, sekundárne rastlinné látky
Liečivé účinky
• prečišťuje organizmus a zbavuje ho od usadených produktov látkovej výmeny
• prečisťuje krv a lymfu
• prečisťuje ladviny a močový mechúr
• spevňuje spojivové tkanivo a tím udržuje pokožku sviežu a hebkú
• zlepšení nálady a zmírnění stresu
Kozmetika a melón
• pleťová maska z melónu vyhladí pokožku a hydratuje ju, vnútorne užívaný melón (nestačí samozrejme jednorazovo) zlepší kvalitu vlasov, kože i nechtov a zmierňuje celulitídu
Melón sa nemá kombinovať s inými druhy ovocia, je sa samostatne a s časovým odstupom od jedla aspoň ½ hodiny. Pol hodiny tiež melónu trvá, než dorazí do čriev. Keby sa kombinoval s jedlom, došlo by ku kvaseniu potravy . Melón patrí medzi zásadotvorné potraviny, ktorých by sme mali jest viac než kyselinotvorných. Bohužiaľ v naší strave je to práve naopak.
Melón a chudnutie
Behom celého dňa jete melón a pijete iba čistú vodu, prípadne zázvorový čaj. Dieta trvá 1-3 dny a odľahčí organizmu, prečistí ladviny a močový mechúr, lymfu a krv, zmiernia sa aj opuchy končatín, zavodní sa organizmus. Melón doplní minerálne látky a vitamíny.
V prípade, že dôjde k páleniu žáhy, použite 3 x denne zázvorový čaj .
díky za super infošky o mojom milovanom ovocí:);) fakt čumím:eek: čo to som vedela, ale až takto:rolleyes: super;)
Hanzi66
11.11.13,15:16
Mám problém s refluxom, takže nemôžem uživať hocičo, preto som hľadala produkt, ktorý by mi nahradil Colonix. Našla som NaturalHelp Complex, 4 v 1-om. Má to neskutočne dobrú jablčkovú chuť. Jeho použitie je veľmi jednoduché, jedna odmerka prášku sa rozpúšťa v pohári vody a môžem ísť do práce. Obsahuje nielen vlákninu, ktorá zahnala moje večné problémy so zápchou, ale aj vitamíny a prebiotiká. Vyskúšala som tento prípravok a môžem povedať že je to veľmi účinná črevná sprcha, ale aj prostriedok pre doplnenie vhodných živín.