Simushka
30.04.07,14:53
Ahoj,

mám zadanú prácu do školy, musim vypracovať podnikateľský plán pre penzión a vôbec neviem čo s tým, čo a ako vlastne.. Pomôže mi niekto pls? :confused:
ludmilla
30.04.07,13:10
Podnikateľský plán nemám síce na penzión, ale mám na solárium.
Arielaa
02.11.07,14:48
ahoj,ja fakt ani neviem čo je ten podnikateľský plán a potrebujem ho čo najskôr,,keby mi ho niekto poslal:)..čo by bolo super-tak budem velmi rada,,,,,viem že niekomu to dalo namahu vypracovať,ale fakt neviem čo s tým,,,,
misomiso
02.11.07,15:11
Neviem, ci si tuto stranku nemylite s www.referaty.sk (http://www.referaty.sk). Co vas na tej skole ucia, ze neviete napisat zdrap papiera ??
Simushka
04.11.07,10:15
Zdrap papiera? na 20 stran ked clovek nema vzor ani nic? :mad::mad::mad::mad: a na referatoch nie je to co som POTREBOVALA.. :cool::mad:
misomiso
04.11.07,10:17
Ako po tebe moze chciet niekto napisat COKOLVEK bez toho, aby ti vysvetlil ako to ma vyzerat? Neverim, ze by ste nepreberali, ako ma vyzerat podniklatelsky plan. Aku skolu studujes?
padro
04.11.07,11:10
misomiso, napr. ja som mal na vyske tiez vypracovat podnikatelsky plan, odbor mam informatizacia a automatizacia, mali sme predmet podnikove hospodarstvo takze vramci neho, pred tym sme ziadny ekonom. predmet nemali, bolo nam to "vysvetlene" cca za 5 min, takze tak to dnes na skolach funguje...
misomiso
04.11.07,11:37
misomiso, napr. ja som mal na vyske tiez vypracovat podnikatelsky plan, odbor mam informatizacia a automatizacia, mali sme predmet podnikove hospodarstvo takze vramci neho, pred tym sme ziadny ekonom. predmet nemali, bolo nam to "vysvetlene" cca za 5 min, takze tak to dnes na skolach funguje...

To je ale smutne. Potom sa necudujem, ze sem chodi 17 rocna Leggy s napadom pozitat si "viac ako 50 milionov" + par ludi s otazkami: "mam moznost pozicat si 3 mil, aky biznis rozbehnut, aby som sa tomu nemusel velmi venovat?"

Zrejme aj skoly prispievaju k naivite mladej generacie v oblasti podnikania. Nic dobre z toho nekuka ani pre spolocnost ani pre nich samych (mladych).
padro
04.11.07,11:41
bohuzial tak to chodi a v podstate na vsetkych predmetoch.... no ale napriek tomu ja mam uspesne prvy mesiac mojho eshopu za sebou:)) a "Vánoce, Vánoce přicházejí" tak uz sa tesim ako to bude pokracovat:)
ALENAP1
04.03.08,17:53
Čaute všetci...Potrebovala by som podnikateľský plán na kongresový hotel.....alebo aspoň na nejaký hotel.Ak niekto niečo také má,tak mi prosím vás poraďte ako to mam urobiť...nejaký vzor by som potrebovala.ďakujem
danusqa15
21.03.08,10:29
Ahoj, prosím ťa nemhla by si mi poslať ten podnikatelsky plan pre solarium prosiiiim .. pošli mi ho na moju e mailovu adresu alebo sa ozvi ďakujem
danusqa15
21.03.08,11:38
Prosiiim proosiim haloo je tu niektoo ...
Alex_M
21.03.08,11:38
pointa je v tom ze sikovny clovek si to nejako uz zisti, najde cestu k tomu ako to spracovat. nesikovny hlada vypracovny projekt alebo dakoho kto mu ho vypracuje :) nemusi to byt na 100% ale treba sa tomu venovat. inak sa to clovek nenauci.a vysoka skola je o samostudii. to nie je zakladna skola kde cloveku nadiktuju este aj gramatiku:)
BABIKA2008
03.04.08,18:08
Ahoj pusa,
tak podnikateľský plán je dokument, ktorý sa skladá z jednoduchých častí, ktoré si myslím, že dáš aj sama dokopy, keď to je len do školy..
Proste obsahuje:
1. ciele podniku, víziu, poslanie)
2. opis podniku (minulosť, súčasnosť, budúcnosť)
3. opis produktu, služby ( pre penzión ubytovacie služby, stravovacie, relaxačné)
4. opis trhu (vývoj na trhu..)
5. marketing ( to je najdôležitejšia časť)
6. plány čiastočné ( súvaha, očakávané náklady, výnosy..)+finančné ukazovatele
7. doklady (predbžne uzavreté zmluvy, životopisy, výpis z obchodného registra)
Prajem príjemnú prácu... a prinajhoršom si to stiahni z netu;)