Maňuša
01.05.07,07:31
Ahojte,bola by som rada,keby sa ozvali tí, čo majú skúsennosti s týmto liekom. Ja ho beriem,denne 20mg,hrozne som hladná a priberám.Zaujímalo by ma dkedy ste ho brali a pod. Ďakujem veľmi pekne.
Janinkaaa
01.05.07,07:25
Moja mama ho berie asi rok.
Pribrala hlavne na tvári. Zo začiatku aj ona bola stále hladná, so súrodencami sme jej nevládali nosiť jedlo do nemocnice, lebo jej nestačila nemocničná strava. Vyzerala ako škrečok, mala také veľké naduté líca. Teraz už to upadlo.
Ale teraz má ruky celé podliate krvou, vyzerá to ako samé modriny. Len trocha sa niekde buchne a už jej praskne žilka v rukách.
Lekári jej stále znižujú dávky. Ak dobre viem začala na 30 a teraz asi berie 10mg.
Bolo nám povedané, že ho bude musieť brať už celý život.
Zoltán Kovács
01.05.07,07:52
Ja som bral Prednison, v denných dávkach 60 mg, ktorá sa postupne znižovala na 5 mg (v priebehu 1,5 roka), kým celkom bol vysadený.
Mal som rovnaké "vedlajšie" účinky, neustále hladný. Ale to postupom času ubudne a metabolizmus tela sa napravý.
lubica_02
01.05.07,15:48
Syn berie prednison pri rozpade červených krviniek,príznaky mal také isté. Po čase mu znižovali dávky. Obyčajne ho bral 6 mesiacov.
najag
02.05.07,12:16
Typickym priznakom uzivania Prednisonu, ako kortikoidu je mesiacikovita tvar a pocit hladu. Samozrejme, ze s tym suvisi aj priberanie na vahe. Cim su vysie davky, tym je problem vypuklejsi. Cim dlhsie sa uziva, tym je to markantnejsie. Ak je to mozne, treba upravit stravu, aj ked v tvari to nepomoze, kym sa dlhodobo uziva Prednison, tak je to problem.
Ajuška
02.05.07,17:41
...ak je to mozne, treba upravit stravu, aj ked v tvari to nepomoze...

...bola som veeľmi mladá keď som si týmto prešla. Dodnes si pamätám, ako som poctivo precvičovala líčka dôkladnou výslovnosťou ó - x - ó - x - ó - x ...

/na radu kohosi "múdreho"/ a vcelku úspešne...:rolleyes:
Maňuša
14.06.07,15:04
...bola som veeľmi mladá keď som si týmto prešla. Dodnes si pamätám, ako som poctivo precvičovala líčka dôkladnou výslovnosťou ó - x - ó - x - ó - x ...

/na radu kohosi "múdreho"/ a vcelku úspešne...:rolleyes:
Ďakujem za radu, dala som sa aj ja na to.
Ajuška
14.06.07,17:13
Ďakujem za radu, dala som sa aj ja na to.

...:---...nezabudni sa usmievať...:---... držím palčeky
v_mary
23.06.07,19:11
Záleží od toho, aké ochorenie máš. Ja som začala na 60 mg, potom som dostávala pulzy, rok raz za mesiac. Pribrala som veľmi veľa a okolo zrkadla som radšej ani nešla. Keď znížia dávku, ide aj hmotnosť dole, len trochu cvičím a po 17 hod. nejem.:D Teraz užívam namiesto Prednisonu 8 mg Medrolu ( lepšie ho znášam) a teším sa, že čo nevidieť budem mať len 4 mg... do konca života. :)
Maňuša
24.06.07,06:55
Mne ho nasadili na kožnom pre " idiopaticku žihľavku " dnes beriem 5 mg ale choroba je stále akútna.Všetky negatívne príznaky sa na mňa nalepili a pribrala som už od marca 9,5 kg čo je pri mojej výške 150 cm veľmi veľa...
v_mary
24.06.07,10:36
Skús obmedziť soľ, minerálky a sladkosti.
Valentína2
17.10.07,18:19
Mne ho nasadili teraz pred operaciou dutin. 3x20 po dobu 10 dni.
BXLmiami
18.10.07,05:29
Mne ho nasadili na kožnom pre " idiopaticku žihľavku " dnes beriem 5 mg ale choroba je stále akútna.Všetky negatívne príznaky sa na mňa nalepili a pribrala som už od marca 9,5 kg čo je pri mojej výške 150 cm veľmi veľa...
Na idiopatickú žihľavku je na zváženie homeopatická liečba,máva lepšie výsledky ako klasická.
Maňuša
18.10.07,06:42
Mne ho nasadili teraz pred operaciou dutin. 3x20 po dobu 10 dni.
Keď som brala prednison upozorňovali ma na všetkých kožných klinikách,že ho musím vysadiť postupne,preto sa čudujem,že iba po dobu 10 dní t.j. 60 mg denne a potom nič.Ja by som sa ešte na tvojom mieste s niekým poradila.Ja som ho užívala 5 mesiacov postupne som skončila až na 5 mg denne a teraz ho neužívam vôbec. Ale keďže ja mám diagnostikovanú žihľavku užívam antihistaminiká.Prajem skoré uzdravenie.
Maňuša
18.10.07,06:44
Na idiopatickú žihľavku je na zváženie homeopatická liečba,máva lepšie výsledky ako klasická.
Ďakujem za radu,popýtam sa na nejaký homeopatiký liek antihistamín. Dnes už prednison neužívam,ale keby som nebrala antihistaminiká tak som vysýpaná. Takže užívam zodac a zaditen.
BXLmiami
18.10.07,09:03
Poumon histamine 15 CH 2x5 granulí.V danej diagnoze to ale nestačí,treba nastaviť terénny liek a začať detoxikáciou.Dlžka liečby sa pohybuje okolo 2 rokov.
Katy a R
19.10.07,11:54
Syn bral Prednison a neskôr Medrol niekoľko rokov – tak ako popisujete, aj jemu vééľmi chutilo papkať. A chutí mu doteraz. Jedlo je uňho najdôležitejšie.
Teraz je z neho štíhly mladý muž. Tieto lieky už neberie – ale má veľmi prísnu dietu.
Jeden typ na obmedzenie solenia.
Pri varení zemiakov pridať pár zrniečok rasce – vtedy stačí ozaj „štipka“ soli a zemiaky sú chutné! (vhodné aj pri vysokom tlaku).
baaaaabo
24.05.09,10:08
ahoj no ja somn ho veru brala tiez a jeto svinstvo a myslim ze najhorsie zo vsetkych liekov si stale hladna a tym vela zerkas tym padom priberes ak prasiatko schlpaties a ak opicka a tvar sa ti zmeni tak ze budes ak skrecok s bobrom do kopy lebo secko ide do lic vypadaju ti vlasy a tie co zostanu budu ak pavucina ...zacnes sa vyhadzovat vsade prosto ked sa pozres do zrkadla budes mat pocit ze si to skocis a este ked ti ktomu zacnu aj tie debky co sneho byvaju budu musiet byt pri teba vsetci svatyy ja nechcem strasit ale je to tak ja som si tym vsetkym presla a keby nemam tych co som mala uz tu isto niesom nechapem do dnesneho dna ako mozu vobec taky liek dat na verejnost viac nici ako pomaha a je to svata pravda fuuj!!!!!!!!kazdy kto ho trosku pozna a rozpravla som sa snim mi to prikyvol ako vedci by sa mali uvedomit a zacat trosku rozmyslat co to dali do obehu!!!!!s pozdravom a drza sa fakt ti to prajem a aj secim kto to musi brat!!!papa
ondrejvla
24.05.09,14:59
ahoj no ja somn ho veru brala tiez a jeto svinstvo a myslim ze najhorsie zo vsetkych liekov si stale hladna a tym vela zerkas tym padom priberes ak prasiatko schlpaties a ak opicka a tvar sa ti zmeni tak ze budes ak skrecok s bobrom do kopy lebo secko ide do lic vypadaju ti vlasy a tie co zostanu budu ak pavucina ...zacnes sa vyhadzovat vsade prosto ked sa pozres do zrkadla budes mat pocit ze si to skocis a este ked ti ktomu zacnu aj tie debky co sneho byvaju budu musiet byt pri teba vsetci svatyy ja nechcem strasit ale je to tak ja som si tym vsetkym presla a keby nemam tych co som mala uz tu isto niesom nechapem do dnesneho dna ako mozu vobec taky liek dat na verejnost viac nici ako pomaha a je to svata pravda fuuj!!!!!!!!kazdy kto ho trosku pozna a rozpravla som sa snim mi to prikyvol ako vedci by sa mali uvedomit a zacat trosku rozmyslat co to dali do obehu!!!!!s pozdravom a drza sa fakt ti to prajem a aj secim kto to musi brat!!!papa

No som prekvapená, že nadávaš na to, čo ti pomohlo!!!
Brala som Prednison od novembra 2007, začínala som 60 mg, po pol roku bol znížený ale postupne na 40 mg, odvtedy sa znižoval až na 5 mg denne,
moja lekárka z intersticiálnej ambulancie mi ho po znížení na 2,5 mg denne vysadila, pred mesiacom mi povedala: NČS, keď som sa tvárila nechápavo, povedala mi : Nemám Čisté Svedomie. Má pocit, že sa v liečbe malo pokračovať. Je pravdou, tvár mám v tvare mesiačika v splne, pribrala som 12,5 kg, obchádzam doteraz zrkadlo, a keď sa náhodou s ním stretnem, tak nadám tej osobe na druhej strane... Je pravdou, pribrala som a kilá idú vééľmi ťažko dolu, ale počas celého užívania som nemala problémy s osteoporózou, neboleli ma kĺbiky prstov, reuma driemala, čo sa teraz prejavilo zvýšenými problémami. Ale mne to veľmi pomohlo pri chorobe, pliage, ktorá ničila moje telo zvnútra , pomocou kombinácie s inými liekmi sme môj problém zatlačili do ústrania a modlím sa, aby to bolo naveky.
Ja by som na vedcov nenadávala, skôr im treba vysloviť poďakovanie, veď keby nebolo chémie v podobe liekov, možno by sme tu niektorí už ani nemohli napísať žiadne slová... Tiež nadávali na inzulín, že sa z neho priberá, ale keby nebol, ťažko aj pomyslieť...
Buďme vďační tým, ktorí to pre ľudstvo vymysleli a tak predĺžili aspoň o nejaký čas radosť z toho, že sme so svojimi blízkymi.
alla66
24.05.09,15:24
Ondrejvla: máš pravdu, sú lieky bez ktorých nie je šanca "normálne" fungovať.

Tiež som brala Prednison od r.2005, postupne som dávky znižovala, nemala som žiadne problémy s váhou...som rada:)....
ondrejvla
24.05.09,15:28
Ondrejvla: máš pravdu, sú lieky bez ktorých nie je šanca "normálne" fungovať.

Tiež som brala Prednison od r.2005, postupne som dávky znižovala, nemala som žiadne problémy s váhou...som rada:)....

Alla, ja som mala problémy s váhou, aj mám, ale dôležitejšie je, že fungujeme, že sa máme s kým denne pozdraviť...:)
alla66
24.05.09,15:36
Ja som denne chodila do nemocnice, nebol čas prilepiť kilečká ...jesť mi chutilo a chutí dodnes.:---;)
tutiola
24.05.09,16:25
Ja som síce neužívala Prednison, ale napr. Zaditen a som rada, že ho už nemusím užívať. Strašne som po ňom spala a pritom som pracovala. Nemarodila som. Bolo to veľmi ťažké. Je pravda, že po Prednisone sa priberá, vlastne viac menej takmer pri všetkých liekoch, ktoré sa používajú na alergie, lebo fungujú ukľudňujúco. Užívala som Zaditen 8 rokov. Pribrala som veľa kíl, ale nespôsobili to lenlieky proti alergiam, astme ale aj na liečbu iných chorôb.
Treba si uvedomiť, že u každého zaberá niečo iné. Neexistuje univerzálny liek. Dôležité je, aby liek ktorý užívame nás aj liečil. Nebyť liečby, ktorú som podstúpila možno by som bola dnes práve tak obézna, a možno viac chorá ako som.
bobiku
25.05.09,18:21
Ja som po transplantácií málo vyše roka a stále užívam Prednison 5 mg. Tiež mi stále chutí jesť a príbrala som okolo 15 kg. Asi je to aj individuálne, lebo poznám iných ako ja a moc nepribrali, prípadne vôbec. Ja som mala vždy predispozíciu byť silnejšia ale ako tak som sa držala. Ale po nasadení Prednisonu sa už ničoho nedržím a začala som z chuťou papať.
Viem , že niektorým Prednisom po transplantácií (ked majú dobré výsledky) vysadia. Teraz sa snažím pomaly chudnúť, ale je to veľmi ťažké. som však rada, že u mňa zatiaľ všetko funguje ako má a tak sa snažím na všetky problémy pozerať z tej lepšej stránky.
pasuliatko
25.05.09,18:25
my sme ho dávali nášmu psíkovi ale,že by mu to nejak pomohlo :D ani neviem prečo to vlastne bral.
bobiku
26.05.09,06:12
my sme ho dávali nášmu psíkovi ale,že by mu to nejak pomohlo :D ani neviem prečo to vlastne bral.
Toto je ale trochu o niečom inom. Tu sa vedie debata o ľudoch a nie o psoch. :confused:
mekelek
26.05.09,06:31
Ja som po transplantácií málo vyše roka a stále užívam Prednison 5 mg. Tiež mi stále chutí jesť a príbrala som okolo 15 kg. Asi je to aj individuálne, lebo poznám iných ako ja a moc nepribrali, prípadne vôbec. Ja som mala vždy predispozíciu byť silnejšia ale ako tak som sa držala. Ale po nasadení Prednisonu sa už ničoho nedržím a začala som z chuťou papať.
Viem , že niektorým Prednisom po transplantácií (ked majú dobré výsledky) vysadia. Teraz sa snažím pomaly chudnúť, ale je to veľmi ťažké. som však rada, že u mňa zatiaľ všetko funguje ako má a tak sa snažím na všetky problémy pozerať z tej lepšej stránky.

Súhlasím, že účinky liekov sú u každého individuálne. Môj otec bral Prednison roky, už si nepamätám v akej dávke, ale nepribral ani gram.
Jesť mu chutilo aj pred tým, aj potom, predsa bol vždy chudý.
pasuliatko
26.05.09,06:46
Toto je ale trochu o niečom inom. Tu sa vedie debata o ľudoch a nie o psoch. :confused:

ty nevieš o tom,že zvieratám sa podávajú ľudské lieky?:confused:
ja som len napísala,že to bral môj pes, nič ine tym nebolo myslene.
bobiku
26.05.09,09:08
ty nevieš o tom,že zvieratám sa podávajú ľudské lieky?:confused:
ja som len napísala,že to bral môj pes, nič ine tym nebolo myslene.
Viem, ale prišlo mi to trochu nevhodné k danej téme, lebo mnohí berieme Prednison na vážne diagnózy.
pasuliatko
26.05.09,10:04
Viem, ale prišlo mi to trochu nevhodné k danej téme, lebo mnohí berieme Prednison na vážne diagnózy.

ved dobre chapem aj môj pes ho bral kvôli vážnej diagnóze. nemalo to byť v zlom.
dovolenkárka
27.05.09,15:39
Ahoj, aj ja užívam prednison už skoro rok. Spočiatku som mala neuveriteľný opuch v tvári, ale to v začiatkoch, keď som ho začala brať a užívala som denne vysoké dávky 40 mg. Teraz užívam 10 mg. Počula som o vedľajšícj účinkoch od ľudí, ktorí ho brali a taktiež som prečítala príbalový leták. Aj mne chutilo (aj mi chutí) jesť, ale dokážem sa ovládnuť a neprejedám sa. Okrem toho večer sa snažím veľa nejesť. Denne chodím von, snažím sa športovať v rámci svojich možností, čo mi pomáha nielen fyzicky, ale hlavne psychicky. Rešpektujem fakt, že ten liek mi pomáha, a v súčasnosti ho užívať musím. Za prvý polrok som pribrala 4 kg a už polroka nič. Držím si váhu, aj keď ju skutočne nesledujem, ani sa netrápim žiadnymi obmedzeniami. Jem všetko, ale s mierou. Držím Vám palce, aby sa to darilo aj Vám ostatným.
carmenb1
31.05.09,12:28
prednizon som zacala uzivat pred 4 mesiacmi. Zacala som davkov 80mg.Davky sa postupne znizuju. Mesiacikova tvar sa prejavila hned:eek: .Doktori ma vsak ubezpecovali,ze to prejde.Momentalne mi neurolog davky znizuje, som na 50.Nepocitujem nadmerny hlad...ale je to mozne aj tym,ze uzivam lieky na stitnu zlazu. Ak vas prepadne hlad odporucam jest struhanu mrkvu s olivovym olejom, slnecnicove semiacka,ovocie. Zmenila som stravu,co znamena ze jem psenicu,pohanku,cicer....atd.Velmi mi to pomohlo a citim sa dobre. Z neziaducich priznakov mam svrbenie pokozky.Odporuca sa uzivat ditianed,ale ja to nerobim.Nechcem do seba davat viac liekov.
AlbHert
17.08.09,07:24
bral som Prednison (a potom plno inych) asi pol roka v puberte, koli oblickam. Pomohol mi bez vedlajsich priznakov ako je priberanie a myslim aj inych (ktore laik nevie posudit okom). Ked som mal smolu na chorobu, mal som aspon stastie na liecbu. Je to proste hormon. Nebojte sa ho bezvyhradne. Prajem vsetkym uspesnu liecbu
holubica
09.12.11,09:21
ahojte... Ked ste znizovali davky Prednisonu, pri kolkych miligramoch ste zacali "odpuchat" ?
Dominika Kohútová
05.01.13,19:07
Ja beriem prednison dva mesiace a už som pribrala 6 kilov, dosť nepríjemné keď vám to naordinujú na Vianočné sviatky :) No okrem neho beriem ešte veľa ďalších liekov tak to môže byť účinkom všetkých dokopy. K tomu všetkému mám zakázaný pohyb,takže žiadne cvičenie ani prechádzky tak neviem,či kilá aj vôbec pôjdu do leta dole .. úprimné, nikomu neželám takúto situáciu a dúfam, že sa všetci čím skôr uzdravíte a nebudete priberať ;)))
lujza.j
05.01.13,19:18
Ja beriem prednison dva mesiace a už som pribrala 6 kilov, dosť nepríjemné keď vám to naordinujú na Vianočné sviatky :) No okrem neho beriem ešte veľa ďalších liekov tak to môže byť účinkom všetkých dokopy. K tomu všetkému mám zakázaný pohyb,takže žiadne cvičenie ani prechádzky tak neviem,či kilá aj vôbec pôjdu do leta dole .. úprimné, nikomu neželám takúto situáciu a dúfam, že sa všetci čím skôr uzdravíte a nebudete priberať ;)))
viem, že lieky vyvolávajú chuť do jedla, ale to že človek priberie je následok toho, že neovládne chuť a naje sa....;) netvrdím, že nenajesť sa je jednoduché...
lapejko
05.01.13,19:24
tak ja som ho dostal iba krátkodobo s kvapkami do nosa ako akútne nasadenú liečbu dutín spojenú s pobytom pri mori...pomýlil som si postupné dávkovanie a bral som dvojnásobok /našťastie iba tri týždne :rolleyes:/...ale bolo mi fantasticky, relax, more, čistý ňufák a nadopovaný...:cool:
holubica
08.01.13,07:03
Ja beriem prednison dva mesiace a už som pribrala 6 kilov, dosť nepríjemné keď vám to naordinujú na Vianočné sviatky :) No okrem neho beriem ešte veľa ďalších liekov tak to môže byť účinkom všetkých dokopy. K tomu všetkému mám zakázaný pohyb,takže žiadne cvičenie ani prechádzky tak neviem,či kilá aj vôbec pôjdu do leta dole .. úprimné, nikomu neželám takúto situáciu a dúfam, že sa všetci čím skôr uzdravíte a nebudete priberať ;)))


Kolko miligramov beries? ja uz mam davku 7,5mg,tak uz je to bez vedlajsich ucinkov.
Juraj Cibula
04.05.13,23:00
Uzivam prednison mesiac v davkach 40 mg/ denne. Momentalne ho zacinam postupne vysadzat po 5 mg kazdych par dni.. Z neziaducich ucinkov je pravda ze mam abnormalny hlad, pribral som 4 kg, v skutocnosti vsak mam rychly metabloizmus a som dost chudy, takze mi mierne pribratie vobec neuskodilo. Mesiacikovita tvar nenastala, moja tvar praveze vyzera mladsie a moja plet i vlasy, neviem, mam pocit ze su v lepsom stave ako pred tym :) Prednison beriem kvoli rozsiahlemu zapalu koze, ktory trval mesiace a mozem povedat ze zapal uplne ustupil.. Ak sa priznaky alergie vratia i po vysadeny prednisonu, bude to katastrofa. Mozem vsak povedat ze okrem eurofie v nalade, neustalemu hladu a precisteniu pokozky mi liek velmi pomohol, co je horsie, tazsie sa pri jeho uzivani hoja rany a tazsie liecia infekcie. Alkohol moc neucinkuje v jeho kombinacii a co som vypozoroval, aspon prve dva tyzdne jeho uzivania a neni uvedene v ucinkoch, bola zvysena funkcia erekcie :) Vsetkym drzim palce. To prejedanie je asi najvacsia pasca...
burciak
10.05.13,11:43
Ahoj ja som juraj ... chcem sa spytat uzivam ties prednison a mam ho 60 mg a stredu by mi ho mali vysadzovat .. a tak ze ci ked ho vysadia ze ci budem zase vyzerat ako predtym ci schudnem do tvare alebo tak... a ze ci este vam prednison .. zvysoval cukor .... dakujem ozvite sa mi
jancogres
14.07.13,09:22
ja som bral prednison rok a az ked mi lekar dal na 5ml tak mi odpuchla tvar schudol som nie vela a mal som vsetky vedlajsie ucinky ale treba mat pevne nervi a vitrvalost
jancogres
14.07.13,09:23
a zacal som pri 4O mg a hlad neuveritelny ale co uz treba ked pomaha
jancogres
14.07.13,09:24
cukor mi zvisoval ale nie o vela u kazdeho individualne
julius71
22.05.14,06:44
Prednison som bral pred asi 40. rokmi, keď bol ešte údajne len v experimentálnom štádiu, ale bola to jediná možnosť, ako mi zachrániť život (dg: trombocitopénia purpura). Život mi to zachránilo, ale odvtedy mám neustále nadváhu (teraz po štyridsiatke už + 50 kg). Ale žijem...
ikusika
15.06.14,08:56
burčiak..ahoj.. aj mne zvyšuje stale cukor..glykémie.. ale zvykla som si - no beriem male davky - 10 mg denne.
majo80
23.01.15,19:22
Ahojte ja beriem prendison asi mesiac nepribral som ani kilo na mna to neučinkuje asi aj dobre čo sa vahy tika ale neviem čo liečba rano beriem 30mg a poobede som mal 5mg ale tie som už vysadil ale večer mi býva zle mam bolesti brucha som cely roztraseny aj večer aj rano niekedy ma oblieva pot a ešte mam aj niekedy zimnicu ale nie dlho ja dufam že mi to prejde ten predison je asi dobryliek ale nežiaduce učinky teda mam čo robyt som chlap ale naozaj mam čo robyt držim palce všetkym ale hlane prajem vela zdravička važne
leknuška
13.06.15,17:11
ahojte ja užívam prednisom už od januára .. bola som na to aj mesiac v nemocnici .. nič nejem , športujem , stále som hladná a jediné čo je na mne vidieť je to že priberám .. zo 49 kg mám 80 a nejde a nejde mi to schudnut .. na prednisone stale som a budem asi šte aj rok ..