Electron
01.05.07,08:49
Mám problém s registráciou zmluvy do DSS. Som zamestnanec od 1.3. Niekedy v priebehu marca som uzatvoril zmluvu s DSS a okolo 20. apríla mi prišlo, že mi zmluvu nezaregistrovali. Ževraj neexistujem v registri sociálnej poisťovne. Tak som volal do DSS, a tí hovoria, že chyba môže byť v zlých údajoch, a teda ma tam nedokážu priradiť. To je podľa mňa nepravdepodobné, pretože rovnaký problém majú všetci, čo nastúpili od začiatku roka u nás. Potom som sa pýtal zamestnávateľa, ako ma tam registroval, ten tvrdil, že sa na to pýtal v SP a že niečo mali so systémom.
Zajtra sa chystám do SP, pretože si to chcem overiť. Stalo sa to už niekomu z vás prípadne vašim zamestnancom? Je vôbec možné, aby SP odmietla zaregistrovať zmluvu a neoverila si, či daný človek je registrovaný alebo či bola podaná prihláška za neho? Veď ak mali niečo so systémom, tak to muselo nastať u všetkých vstupujúcich do DSS za posledné dva mesiace... Nejako mi to nedáva zmysel a nechcem podozrievať zamestnávateľa, že ma nezaregistroval.
Ingrid G.
01.05.07,08:54
Mne sa niečo podobné stalo s našimi dvomi novými zamestnancami. Prihlásila som ich do SP, zamestnanci sa však po čase ozvali, že sa im vrátila zmluva (II.pilier) ako nezaregistrovaná. Volala som do SP na register poistencov (BA-okolie) a tam mi vysvetlili, že Registračné listy nahadzujú do systému s oneskorením - nestíhajú. Takže naši noví zamestnanci ešte neboli v systéme SP ako zamestnanci. Odfaxovala som im kópiu RL, zamestnanec SP prislúbil, že ich prednostne nahodia do systému. Cca o týždeň mi naši zamestnanci oznámili, že je to už OK.
Electron
01.05.07,13:26
Aha, takze takto... No to je pekny bordel potom. Tak sa tam teda tesim, dufam ze tam nebude vela ludi v tej SP...
sybila3
02.06.09,11:54
pracovníčka skončila PP je vo všeob.zdrav.poisť, ale nová má dôveru, takže by som mala zo všeob.zdr.odhlásiť ako zamestnávateľ a v dôvere vypísať registračný list platiteľa poistného?
sybila3
02.06.09,12:10
vyplňam v dôvere registračný list platiteľa poistného? ale nedá sa vyplniť v počítači, takže môžem vypísať ručne a poslať. A potom treba zaslať aj oznámenie o zamestnancovi? dík
Lianka
02.06.09,12:36
pracovníčka skončila PP je vo všeob.zdrav.poisť, ale nová má dôveru, takže by som mala zo všeob.zdr.odhlásiť ako zamestnávateľ a v dôvere vypísať registračný list platiteľa poistného?

Ano, odhlasit zamestnaca aj zamestnatela, ak nezamestnavate uz ziadneho dalsieho poistenca tejto poistovne. Ano, v Dovere prihlasis zamestnavatela, ak este prihlaseny nie je, aj noveho zamestnanca.


vyplňam v dôvere registračný list platiteľa poistného? ale nedá sa vyplniť v počítači, takže môžem vypísať ručne a poslať. A potom treba zaslať aj oznámenie o zamestnancovi? dík

Mozes aj rucne a poslat postou, samozrejme.
sybila3
04.06.09,08:40
oznámenia o konci a začiatku mám, ale vo všeob. zdr. poist. som nenašla odhlášku zamestnávateľa. tak neviem, čo mám vypísať, keď už odtiaľ nemá zamestnanca.
Lianka
04.06.09,08:43
Niektore poistovne (ja mam skusenost so SZP-tiez som nevedela najst tlacivo, tak som tam zavolala, ako mam postupovat) nechcu, aby sa zamestnavatelia odhlasovali, aj ked uz nezamestnavaju ziadnych poistencov. SZP si ziadala, aby som firmu odhlasila, az ked sa firma zrusi. Skus si do VsZP zavolat.
sybila3
04.06.09,08:59
ďakujem skúsim.