ela.b
01.05.07,09:37
AHOJTE,chcela by som vas poprosit,ci niekto neviete, kde by som nasla nejaky dobry vyklad a vysvetlenie komplet, zakona o dani z prijmu fyz. osob.Zakon mam aj s komentarom, ale potrebovala by som nie vo forme zakona a ale jednoducho vysvetlene. poznate nejak dobre linky, dakujem
Melnick
01.05.07,08:04
AHOJTE,chcela by som vas poprosit,ci niekto neviete, kde by som nasla nejaky dobry vyklad a vysvetlenie komplet, zakona o dani z prijmu fyz. osob.Zakon mam aj s komentarom, ale potrebovala by som nie vo forme zakona a ale jednoducho vysvetlene. poznate nejak dobre linky, dakujem

Veď, čo ešte lepšie môžeš mať ,ako zákon s komentárom. Polopatistické vysvetlenie určitých §§ si môžeš nájsť tu na porade vo vyhľadávaní.
Neviem či sa dá 54 paragrafov zhrnúť do jednoduchého vysvetlenia. Ale ak to niekto dokáže,potom túto tému budem ostro sledovať,aby som si to jednoduché vysvetlenie tiež pozrela..:)
betka
01.05.07,09:46
V ZDP sa vždy nájde niečo náročné, a nedá sa to vysvetliť, alebo niekto nejaký par. pochopí rýchlo a iný robí problém.
Študujte si podľa ZDP s komnetárom, ak budete mať problém, určite po prečítaní príspevkov k daným par, odsekom sa Vám to vyjasní tu na Porade, o tom to je.

v prvom rade, musíte vy vedieť, čo je pre Vás potrebné zo zákona a nevyhnutné, či sa venujetee FO, či PO, či potrebujete info zo závislej činnosti, či ako podnikateľka, ale naraz sa to všetko jednoducho nedá.
Johanka
01.05.07,11:01
Zákon o dani z príjmov je obsahovo tak rozsiahly, že kým ho dočítaš a trocha pochopíš, určite bude nejaká drobná novela - obvykle tak 100 zmien. Takže štúdium Zákona o dani z príjmov je podľa mojich skúseností záležitosť celoživotná ;) .
Úplne najlepšia na pochopenie Zákona o dani z príjmov (a celého daňového systému) je prax ...