MirkaHR
30.01.05,22:10
Zdravim vsetky mudre hlavy:)

Velmi ma prekvapila tato stranka!!je super. No ale k veci.

Som zivnostnicka od maja 2004. Moje prijmy dosiahli nieco cez 140000. Neviedla som ziadne uctovnictvo, no a teraz neviem, co s tym:confused:

Mozem zaplatit dan z prijmu 19 % z takehoto vysledku??:
140000-25%pausalne naklady-cca80000
Vsetky doklady a faktury samozrejme mam uchovane, treba ich aj v pripade, ze by toto pre prvy rok podnikania na vypocet dane z prijmu nejak zoradit, resp. evidovat?
Taktiez som si neplatila ziadne odvody, predpokladam, ze v druhom roku to uz je povinne. Kde najdem nejake presne percenta, resp. vypocet?

Ak si niekto najde chvilocku, poradte, prosim.
MIRKA
30.01.05,22:02
o odvodoch (pre rok 2005) nájdeš info buď na tejto stránke (musíš pohľadať, je tu toho veľa) alebo na stránkach poisťovní.

pokiaľ viem, tak v 2004 si si mala platiť aspoň zdravotné poistenie z minimálneho VZ, t.j. 420.- mesačne.

čo sa týka dokladov, tak aj keď uplatňuješ výdavky paušálom, musíš viesť evidenciu o príjmoch, zásobách a pohľadávkach (par.6 ods.10 zákona o dani z príjmov) a nemáš v ňom zahrnuté zaplatené povinné poistné (ale to si si aj tak neplatila:o )
MirkaHR
30.01.05,22:07
dakujem za rychlu odpoved. Nemeni sa nieco na plateni toho zdravotneho, ak som student. Viem, ze som bola na zdravotnej, ale si neviem spomenut, co mi tam povedali.... nieco okolo toho, ze ak som denny student a zivnostnik zaroven...hmmm:/

co sa tyka evidencie, musi to byt v nejakych specialnych knihach, resp. vykazoch?
MIRKA
30.01.05,22:26
v ševt-e určite predávajú knihy záväzkov a pohľadávok, ale môže byť aj nejaká tabuľka z excelu s požadovanými údajmi.

ja teda vôbec nie som expert na odovdy študent-SZČO, takže radšej počkaj na odpoveď od niekoho iného, alebo pohľadaj tu na stránke. už sa tu toho ohľadom odvodom prebralo strašne veľa.