angee
01.05.07,14:40
Prosím poraďáci poraďte mi. :confused: Som začiatočníčka a môj klient , jeden z dvoch spoločníkov a konateľov s.r.o., mi pripravil horúce chvíľky. Má záujem zobrať si motorku na lízing, ktorú chce vložiť do firmy, avšak on sám chce splácať lízingové splátky (zmluvne ošetriť neviem ako) a po skončení lízingu chce, aby patrila iba jemu. Ja som mu radila zobrať si motorku na lízing ako súkromná osoba a cez nájomnú zmluvu ju prenajať firme. Avšak neviem, či je to vôbec možné. Môže sa predmet lízingu prenajať, ak by s tým súhlasila lízingová spoločnosť? Vôbec neviem, ktorým smerom sa ubrať. Veľká vďaka za váš vzácny čas.
martinez
03.05.07,12:45
Podla mojho skromneho nazoru :
1/ predmet leasingu sa prenajat da, za predpokladu, ak s tym bude leasingova spolocnost suhlasit.. myslim, ze je to bezna vec

2/ ale ja by som to mozno riesil inak... spolocnik ma charakter zamestnanca podla §5 a pri vyuzivani cesnych motorovych vozidiel, ktore mu nepridelil zamestnavatel na pracovne cesty mu patri nahrada za spotrebovane PHM a sadzba zakladnej nahrady... touto cestou sa prenesu prevadzkove naklady vo forme benzinu do s.r.o. a pripadne naklady na opravu moze hradit z prostriedkov ziskanych zo sadzby zakladnej nahrady...
angee
03.05.07,13:15
Veľká Vďaka Martinez,
už som bola smutná z toho, že mi nikto neodpovedal a zajtra sa mám stretnúť s klientom. Vynikajúca rada, budem sa toho držať. Neviem ešte veľmi pracovať s Poradou, ale učím sa. Dúfam, že aj ja raz budem môcť niekomu pomôcť, keď to bude veľmi potrebovať. ;)