MILKA58
01.05.07,19:40
Od 2.4. som PN. Viem, že teraz aj počas PN je potrebné odviesť odvody (preddavky) do zdravotnej poisťovne. Chcem sa ale opýtať, čo sa stane, ak odvediem len alikvotnú časť za 1 deň. Potvrdenie o PN som síce do poisťovne nedávala (dúfam, že stačí až na konci PN). Má niekto s tým skúsenosti? Vyzvu ma na zaplatenie, alebo mi môžu dať aj penále za omeškanie? Počula som už rôzne názory. Zrejme asi budem musieť zaplatiť a na budúci rok budem mať preplatok, ale aj tak by som chcela vedieť ako to je. Za odpovede ďakujem.
ondrejvla
01.05.07,19:02
Od 2.4. som PN. Viem, že teraz aj počas PN je potrebné odviesť odvody (preddavky) do zdravotnej poisťovne. Chcem sa ale opýtať, čo sa stane, ak odvediem len alikvotnú časť za 1 deň. Potvrdenie o PN som síce do poisťovne nedávala (dúfam, že stačí až na konci PN). Má niekto s tým skúsenosti? Vyzvu ma na zaplatenie, alebo mi môžu dať aj penále za omeškanie? Počula som už rôzne názory. Zrejme asi budem musieť zaplatiť a na budúci rok budem mať preplatok, ale aj tak by som chcela vedieť ako to je. Za odpovede ďakujem.

Milka58,
najskôr som sa pozrela, či nie si nová členka, keď túto x-krát opakovanú otázku nedáš do vyhľadávača, ale nie...
No tak dobre, už nehľadaj, ale pri iných otázkach už radšej áno, všetko tu už bolo.
Áno, odvedieš len za jeden deň, prefotenú PN-ku aj začiatok aj koniec pošli do ZP, je to dostatočné pre uznanie nižšej platby. Ak budeš PN dlhší čas, odporúčam zaslať zvlášť začiatok aj koniec.
liduska
02.05.07,03:29
Pýtala som sa vo VSZP ako je to pri PN a pracovníčka mi povedala, že nepotrebujú PN , ale potrebujú potvrdenie zo SP o poberaní nem.dávok od do.