olkos
01.05.07,21:11
zdravim vsetkych

chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre :)
Milan Benka
02.05.07,07:38
zdravim vsetkych

chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre :)

Fa bola vystavená s akým dátumom?
olkos
04.05.07,14:35
fakura bola 10.2.2007
jenny7
04.05.07,14:57
Ak bola faktúra vystavená 10.2. a aj tovar vtedy dodaný, ale fyzicky budeš mať faktúru až 10.4. v účtovníctve, tak odpočet DPH môžeš urobiť až v 4/2007 - keď máš doklad.
ALBO
04.05.07,15:00
zdravim vsetkych

chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre :)

Ak Fa bola vystavená 10,2. a tovar ste prevzali tiež 10.2. tak podľa § 20/1/b daň na výstupe máte v februári.Teda dodatočné.
Daň na vstupe podľa §51/1/c a /2. Keďže vám Fa prišla 10.4. nemohli ste uplatniť začiatok prvej vety z odseku 2, lebo právo na odpočítanie vám vzniklo vo februári (§49/1) a do 25. marca ste doklad nemali.Vy postupujete podľa druhej časti tejto vety a uplatňujete daň až keď obdržíte doklad, t.j. v apríli.

Ak by ste vedeli nejako napasovať v KDF, že doklad došiel do 25.3., potom by to sňáď aj mohlo isť dodatočným vstup aj výstup do febr.
olkos
04.05.07,16:59
ale ked to urobim tak ako pisete tak dostanem z DU pokutu za zvysenie Danovej povinosti oproti podanemu DP DPH . to je nefer ved ja zato nemozem ze ju poslali tak neskoro.
betka
04.05.07,19:42
Prečo by ste mali mať zvýšenú DP? Vyjde Vám nula. Samozdanenie. Koľko ste mali vlastnú DP, toľko si aj odpočítate.
olkos
06.05.07,19:03
betka no ved to tvrdim ale to sa potom nemoze urobit tak ako pisu vid. hore
ALBO
07.05.07,08:32
ale ked to urobim tak ako pisete tak dostanem z DU pokutu za zvysenie Danovej povinosti oproti podanemu DP DPH . to je nefer ved ja zato nemozem ze ju poslali tak neskoro.

No to máte smolu, odpoveď bude asi taká, že ste sa mali starať o to aby ste faktúru dostali včas. U nás ešte vládne byrokracia, nie ako na západe ,kde aj v tomto je to benevolentnejšie a stačí, že ste si splnili DP(aaspoň podľa mojich vedomostí).