moniq81
02.05.07,06:24
Ahojte poraďáci,

mám jeden problém a dúfam, že mi poradíte. SZČO kúpila auto na lízing. Faktúra bola vystavená 30.11.2006 a aj prvá splátka išla k tomuto dátumu. Ja som auto zaradila do majetku k 01.12.2006 a uplatnila odpis za jeden mesiac. Je to nesprávne? Mala som ho zaradiť k 30.11. a uplatniť odpis aj za november 2006? Musím to opraviť alebo nevadí ak si o ten jeden mesiac posuniem odpisovanie na konci lízingu? Musí sedieť splátkový kalendár lízingu presne na mesiac s odpisovaním. Čo by ste robili na mojom mieste?

Ďakujem
kajab
02.05.07,06:44
V §26 ods.9 sa píše, že mesiacom začatia odpisovania je mesiac, v ktorom bol majetok poskytnutý nájomcovi. Ja si myslím, že si mala začať odpisovať v 11/06.
Tweety
02.05.07,07:28
Ahojte poraďáci,

mám jeden problém a dúfam, že mi poradíte. SZČO kúpila auto na lízing. Faktúra bola vystavená 30.11.2006 a aj prvá splátka išla k tomuto dátumu. Ja som auto zaradila do majetku k 01.12.2006 a uplatnila odpis za jeden mesiac. Je to nesprávne? Mala som ho zaradiť k 30.11. a uplatniť odpis aj za november 2006? Musím to opraviť alebo nevadí ak si o ten jeden mesiac posuniem odpisovanie na konci lízingu? Musí sedieť splátkový kalendár lízingu presne na mesiac s odpisovaním. Čo by ste robili na mojom mieste?

Ďakujem
Výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalend. mes. doby prenájmu, t.j. odpisovať sa malo začať v mesiaci poskytnutia do prenájmu. §26 odst. 8 a 9 Zákona o dania z príjmov.