Mirka_z_BA
02.05.07,06:31
Ahojte,
potrebovala by som poratit ci sa daju nastavit pravy a lavy okraj hlavicky a paty alebo ci to je pevne zadane a neda sa to nastavit podla toho tako chcem ja.
Dakujem.
jojom
02.05.07,06:05
Ahojky.
V exceli sa to nastavuje : súbor, nastavenie strany, záložka hlavička alebo päta, a tam sú ikonky vlastná hlavička a vlastná päta. nastavíš si text a zarovnanie kde to chceš atd.
Mirka_z_BA
02.05.07,10:07
No to je vsetko pekne a to uz davno viem. Lenze ja potrebujem asi taketo nieco:
Ak mam lavy okraj strany 2 cm tak hlavicka ani pata sa neda nastavit na 2 cm a uz to nemam v jednej zvislici. A to sa cez toto nastavenie co si uviedol ty neda nastavit. Tam je len kde ten text chcem mat a nie ako daleko ho chcem mat od okrajov papiera.
Chobot
02.05.07,10:19
No to je vsetko pekne a to uz davno viem. Lenze ja potrebujem asi taketo nieco:
Ak mam lavy okraj strany 2 cm tak hlavicka ani pata sa neda nastavit na 2 cm a uz to nemam v jednej zvislici. A to sa cez toto nastavenie co si uviedol ty neda nastavit. Tam je len kde ten text chcem mat a nie ako daleko ho chcem mat od okrajov papiera.

Práveže okraj strany nastavuješ naraz aj s okrajom záhlavia a päty. Nemôžeš nastaviť okraj záhlavia a päty osobitne (aspoň ja som to tam tú fukciu nenašiel). Jedine to môžeš zadefinovať do stredu, zarovnať doprava (vtedy koniec záhlavia bude vo zvislici s okrajom dokumentu - teda pravým krajom poslednej bunky na tej strane) alebo doľava, vtedy zase bude začiatok záhlavia vo zvislici so začiatkom prvej bunky. Vo Worde sa to dá nastavovať osobitne.

Keď posunieš ľavý okraj strany na 3 cm, rovnako sa posunie aj odsadenie záhlavia zľava.

Keď si dáš náhľad tlače (Print preview) a potom okraje (Margins), tam jasne vidíš, ktoré okraje sa dajú nastavovať.

Jediné, čo sa mi podarilo nastavovať, bol horný okraj záhlavia a spodný okraj päty.
Mirka_z_BA
02.05.07,10:26
No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.
liba2
02.05.07,11:03
Mirka, v náhlade v nastaveniach si otvor "vlastná hlavička" a tá je rozdelená na 3 časti: vľavo, stred, vpravo. Keď do časti vľavo zapíšeš text, tak je aj na papieri umiestnený vľavo, teda lícuje s okrajom ostatného textu. Vyskúšaj. :)
Olice
02.05.07,11:04
No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.
Keď si nastavím cez súbor
-vzhled stránky
-záhlaví a zápatí
-vlastní záhlaví
( leví oddíl, prostřední oddíl, pravý oddíl)
a napíšem záhlaví alebo zápatí do oddielu, kde to chcem mať
vycentrované, tak to tam mám.
A keď si chcem pozrieť ako to vyzerá pred tlačou, tak si dám súbor a náhled a zobrazí sa mi to tak ako potrebujem.
Napr. ľavá strana - vzdialenosť 2 cm, tak potom, keď si dám záhlavie - ľavý oddiel, tak ho mám tiež 2 cm.
Alebo tvojej požiadavke potom nerozumiem...
Chobot
02.05.07,11:14
No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.

SKúšal som to, síce v náhľade sa mi zobrazila záhlavie, ale skutočne, ak posuniem okraj, okraj záhlavia zostane nezmenený. Je to čudné, to je ako keby ten pravý a ľavý okraj záhlavia bol fixne danný a užívateľom nebol umožnený meniť. Takže som v koncoch, tiež to neviem nastaviť.
jojom
02.05.07,11:18
Tak ako napísal Chobot a Marek15 nastavíš si hlavičku aj pätu samostatne od okraja dokumentu. V nsatavení strany je ďalej záložka okraje a tam sa nastaví v poradí : hore, hlavička, vpravo, päta, dole, vľavo. Takže prikladám screen. Ak to nie je ono tak potom ani ja nerozumiem požiadavke. :mee:
Chobot
02.05.07,11:32
Tak ako napísal Chobot a Marek15 nastavíš si hlavičku aj pätu samostatne od okraja dokumentu. V nsatavení strany je ďalej záložka okraje a tam sa nastaví v poradí : hore, hlavička, vpravo, päta, dole, vľavo. Takže prikladám screen. Ak to nie je ono tak potom ani ja nerozumiem požiadavke. :mee:

Áno, ale tam nastavuješ spodný okraj hlavičky a vrchný okraj päty. Ale pravý a ľavý okraj sa nastaviť nedá. Pozri si môj priložený dokument a skús nastaviť hlavičku tak, aby bola v jednej zvislej línii s textom dokumentu. Ak sa ti to podarí, máš u mňa bod.
Mirka_z_BA
02.05.07,11:52
Vsetci okrem chobota to zrejme nepochopili. Ja nepotrebujem nastavit okraje stranky ale okraje hlavicky a paty. A to ako pisal chobot je asi pravdepodobne fixne dane.
Viem ze sa da nastavit horny a dolny okraj hlavicky a paty ale pravy a lavy okraj sa neda.
Magduš
02.05.07,11:58
skúšala som nastaviť hlavičku ale dá sa nastaviť vľavo - stred - vpravo , tak som prispôsobila stránku k hlavičke
Mirka_z_BA
02.05.07,12:00
Lenze ja potrebujem prisposobit hlavicku k stranke. A nie opacne. Takto to viem urobit aj ja.
Olice
02.05.07,12:02
Vsetci okrem chobota to zrejme nepochopili. Ja nepotrebujem nastavit okraje stranky ale okraje hlavicky a paty. A to ako pisal chobot je asi pravdepodobne fixne dane.
Viem ze sa da nastavit horny a dolny okraj hlavicky a paty ale pravy a lavy okraj sa neda.
No, Mirka podarilo sa to konečne pochopiť aj mne, čo vlastne chceš.
Doteraz som to skúšal, no nič iné ako tu už bolo povedané sa mi nepodarilo zistiť.
Mirka_z_BA
02.05.07,12:04
Takze to znamena, ze pravy a lavy okraj hlavicky a paty je pevne dany a neda sa nastavit podla toho ako chcem ja.
Magduš
02.05.07,12:14
presne tak ako píšeš..
jojom
02.05.07,15:54
Ano nedá sa nastaviť, som s toho smutný.Ráno som boll mimo.
jojom
03.05.07,11:14
Ako núdzové riešenie je taká možnosť že si ľavý okraj nastavíme medzerníkom avšak po debate s chotom sme dospeli k tomu názoru že pravý okraj sa takýmto spôsobom nastaviť nedá (bohužial ). čiastočné riešenie,ale možno niekomu postačí.
Mirka_z_BA
04.05.07,05:00
No ale znaky hlavicky a paty mas obmedzene. A aj medzera sa pocita za znak.
Chobot
04.05.07,06:52
No ale znaky hlavicky a paty mas obmedzene. A aj medzera sa pocita za znak.

Áno, je to obmedzené na 255 znakov pre pätu a 255 pre záhlavie. A to Ti nestačí na záhlavie alebo pätu? Veď tam sa dá napísať hoci aj 5 riadkov textu.

Pozri priložený dokument.
Mirka_z_BA
04.05.07,09:57
Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.
Chobot
04.05.07,12:25
Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.

Tak ja ti poradím inú vec.

Vytvor si dokument vo Worde a do neho vlož excelovskú tabuľku (nie wordovskú, je na to hore na lište jedna ikonka). tým pádom môžeš formát dokumentu upravovať (jeho záhlavie, pätu, okraje) ako len chceš a s obsahom tabuľky pritom budeš pracovať v aplikácii excell.

Ak by ťa to zaujalo a pomohlo by ti to, môžeme sa na to budúci týždeň bližšie pozrieť.
Evanka
06.05.07,16:28
Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.
V takomto prípade je jediná možnosť urobiť záhlavie priamo na stránke Excelovského zošita a dať pri tlači opakovať riadky, kde je vložené záhlavie, na každej stránke.
Mirka_z_BA
07.05.07,05:46
No velmi pekne dakujem. Viem o com pises ale to sa mi dost zle robi vo Worde s Excelovskou tabulkou.
Mirka_z_BA
07.05.07,05:49
Evanka - hmm to je sice fajn, ale ked by som dala opakovanie riadkov (ako zahlavie) a by som potrebovala na tych stranach opakovat aj ine riadky tak by som bola nahrata, lebo sa to neda. Takze to by mi moc nepomohlo.
Mirka_z_BA
07.05.07,06:00
Pre ozrejmenie som prilozila tabulku ktoru pouzivam. Aby ste vedeli o co mi ide. Mat okraje dokumentu v jednej zvislici s okrajom hlavicky a paty a pritom zachovat stranu ako je. Ale aby ostala v tom meritku ako je - uz ju nezmensovat.
zlatica76
07.05.07,06:17
Po skuske excelu a OpenOfficu - lepšie vyšiel OpenOffice, ktory automaticky s okrajom stránky posúva aj okraj záhlavia a zápätia.

Tak hor sa na voľný softvér :)
Mirka_z_BA
07.05.07,07:01
No tak to je v celku fajn ale ak pouziva cela firma Excel tak asi s Open Officom tazko uspejem. :o)))))
informatik
18.01.12,07:23
Viete mi niekto poradiť s tabuľkou v exceli? Ide o to, že mám excelovský súbor, vytvorenú tabuľku, ktorá má cca 12 riadkov, ale cca 200 stĺpcov. Na začiatku tabuľky mám pomenovanie jednotlivých riadkov a toto pomenovanie by som chcela mať pri každej tabuľke, ktorú budem tlačiť. Lebo v podstate pri tlači budem mať niekoľko desiatok papierov s tabuľkou a aby som na každom papieri mala označenie tých riadkov, aby bolo jasné, o čo v tej tabuľke ide. Dá sa to nejakým vzorcom?
Ďakujem
kergulaan
18.01.12,08:15
Neviem aky mas excel ale v 2000 to ide tak, ze si das Subpr -> Vzhlad stranky -> List, a tam mas volbu "Vlavo opakovat stlpce" no a tam si das stlpec ktory chces aby sa ti opakoval na kazdej stranke pri tlaci