Danuska
31.01.05,09:12
ahojte, dovážame tovar z EU od plátcov DPH, problém je v tom, že tovar príde pod colnou kontrolou, takže DPH uplatňujem až po zaplatení a do výkazu sa mi premieta ako dovoz tovaru a nie nadobudnutie, predpokladám že to nie je správne, pretože takto isto tovar aj vyvážame /CZ pod colnou kontrolou/ a ten evidujem ako dodanie tovaru, :rolleyes:
syamlee
08.02.05,10:17
ahojte, dovážame tovar z EU od plátcov DPH, problém je v tom, že tovar príde pod colnou kontrolou, takže DPH uplatňujem až po zaplatení a do výkazu sa mi premieta ako dovoz tovaru a nie nadobudnutie, predpokladám že to nie je správne, pretože takto isto tovar aj vyvážame /CZ pod colnou kontrolou/ a ten evidujem ako dodanie tovaru, :rolleyes:
správne mimo EU - nejedná sa o dodanie/EU/ ale o vývoz/mimo EU - 3 štáty /.... :)
Danuska
08.02.05,11:20
díky, ja by som to tiež vyvážala a nie dodávala /potrebovala by som nejaký §/, ale problém je v tom že kdesi/zabi ma, ale to usmernenie neviem/som čítala, že ak vystavujem fa SK-CZ a tovar je z ciolného skladu, vo výkaze mi figuruje ako dodanie. A tak mám: dovoz/colý dlh/ na vstupe a dodanie na výstupe, to predsa žiaden orgán zaoberajúci sa presunmi medzi štátmi EU nemôže odkontrolovať
syamlee
08.02.05,11:23
díky, ja by som to tiež vyvážala a nie dodávala /potrebovala by som nejaký §/, ale problém je v tom že kdesi/zabi ma, ale to usmernenie neviem/som čítala, že ak vystavujem fa SK-CZ a tovar je z ciolného skladu, vo výkaze mi figuruje ako dodanie. A tak mám: dovoz/colý dlh/ na vstupe a dodanie na výstupe, to predsa žiaden orgán zaoberajúci sa presunmi medzi štátmi EU nemôže odkontrolovať
uffffffffff!!!! potrebujem trošku viac informácii import Čina? dovozca SR? Vývoz CZ? Je tento tovar dovezený na Slovensko s tým, že je určený na odoslanie do iného štátu EU?
Danuska
08.02.05,11:47
Názorný príklad 2004:
1.fa z DE do SK, príde kontajnér z prístavu Hamburg pod col. kontrolou a umiestním ho na colný sklad. Ja účtujem len colný dlh ako dovoz, mám tam základ a výšku DPH, to isté aj pri deklarovaní do voľného obehu.
2. z colného skladu tovar vyveziem tovar do CZ pod colnou kontrolou, fa účtujem ako dodanie, CZ to účtuje ako dovoz, to sú tie rozdiely pri kontrolách/mali ju v CR/, aké je to dodanie?, podľa akého § sa mám riadiť?
3. časť tovaru ide do voľného obehu = opäť colný dlh
Jediná výhoda na tých priznaniach je tá, že skoro všetky DPH sú tam +-
syamlee
08.02.05,12:01
Názorný príklad 2004:
1.fa z DE do SK, príde kontajnér z prístavu Hamburg pod col. kontrolou a umiestním ho na colný sklad. Ja účtujem len colný dlh ako dovoz, mám tam základ a výšku DPH, to isté aj pri deklarovaní do voľného obehu.
2. z colného skladu tovar vyveziem tovar do CZ pod colnou kontrolou, fa účtujem ako dodanie, CZ to účtuje ako dovoz, to sú tie rozdiely pri kontrolách/mali ju v CR/, aké je to dodanie?, podľa akého § sa mám riadiť?
3. časť tovaru ide do voľného obehu = opäť colný dlh
Jediná výhoda na tých priznaniach je tá, že skoro všetky DPH sú tam +-
Nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru v CZ?
Danuska
08.02.05,12:37
Nie, prevádzku máme všetci len v jednom štáte
Danuska
14.02.05,10:55
Ja viem, že sú to len prechodné ustanovenia, ale v tom zákone som nič nenašla, predpokladám, že DÚ si to predstavuje takto:príde mi fa - kurz nbs, odvediem DPH, zaplatím JCD, uplatním DPH /opravím odvod DPH podľa kurzu colnice?, povinnosť nemôžem prepočítať kurzom colnice, pretože ho neviem/, v tomto prípade by sa mi vo výkaze dostalo do kolonky nadobudnutie tovaru, lenže ja mám colný dlh, takže DPH mám v kolonke dovoz tovaru, čo opäť nie je pravda. Na túto tému som už debatovala s kadekým, počnúc účtovníkmi, cez daňovníkov, končiac poradcami a nikto mi nevie nič povedať, takže dnes som sa rozhodla, že napíšem oficiálny dotaz na riaditeľstvo DÚ a zároveň aj na min. financií.