hemaja
02.05.07,11:07
Nenašla som tu nič ohľadom tohto problému, preto zakladám novú tému. V marci 2007 sme zamestnali človeka, na ktorého nám schválili príspevok z Úradu práce. Prvýkrát budeme predkladať povinné mesačné doklady k priznaniu príspevku, preto prosím o radu. Chcú od nás okrem iného aj výkazy na SP a všetky ZP, kde máme poistených zamestnancov, ale aj s prílohami. V každej prílohe sú však uvedené rodné čísla všetkých zamestnancov, ako aj výška mzdy. Nechcem sa zmieriť s tým, aby som na úrade práce nechávala kópie týchto údajov, pretože po prvé rodné čísla zamestnancov ani nesmiem rozširovať a po druhé výška mzdy je asi vec firmy. U zamestnanca, na ktorého berieme príspevok, to áno, na to majú právo, ale všetkých ostatných? Pozerám sa na to správne?
Zita4
02.05.07,10:27
Ja im dávam mesačný výkaz prvú stranu tak, ako bola odoslaná na SP alebo ZP a prílohy si urobím v mojom softe len za tých zamestnancov, ktorých sa to týka. V žiadnom prípade by som im nevydala vymeriavacie základy a rodné čísla ostatných zamestnancov.