Mirkaporada
02.05.07,11:11
Pri daňovej kontrole si daniari pozreté účtovné doklady nejako označujú ?
Ďakujem.
Monika Kováčová
02.05.07,09:12
Áno aj nie...
Mirkaporada
02.05.07,09:27
Dávajú na doklady pečiatku alebo podpis ?
Zoltán Kovács
02.05.07,09:27
Dávajú na doklady pečiatku alebo podpis ?
Nie nedávajú. Ja mám skúsenosť, že iba odfajknú odkonrolované doklady, že to sedí.
Monika Kováčová
02.05.07,09:31
Ja mám skúsenosti s pečiatkou DÚ - kontrolované
Mirkaporada
02.05.07,09:41
Takže mať niektoré doklady v priesvitných závesných obaloch nie je veľmi vhodné.
Monika Kováčová
02.05.07,09:42
No nad tým by som vôbec nerozmýšľala, že sa kontrolóri narobia, keď musia doklady vyťahovať z obalov...
Zoltán Kovács
02.05.07,09:42
Takže mať niektoré doklady v priesvitných závesných obaloch nie je veľmi vhodné.

Aj keď ich máš, tak kontrolór si ich povyberá, ak ich chce vidieť.
Mirkaporada
02.05.07,09:49
Veľmi pekne Vám ďakujem...
bepo
02.05.07,11:18
No rady na nezaplatenie :D
Johanka
02.05.07,13:27
Mňa by zaujímalo, k čomu smerovala otázka....
Pochybujem , že bola o spôsobe zakladania dokladov :cool: .
betka
02.05.07,16:15
Ak si daňovník neoznači doklady pečiatkou (jedná sa hlavne o bločky z ERP), kontrolor si môže označiť tieto daňové doklady počas DK pečiatkou, červeným perom, šifrou...
Cieľolm otázky zrejme bolo, či sa doklady na 100% označujú kontrolormi. (to je vec kontrolora).

A prečo si ich označujú?
Aby nedochádzalo k presunom dańových dokladov (bločkov) medzi daňovými subjektami. (čo je, nechcem porušiť etiketu porady bod 14, domyslime si ....)
Johanka
02.05.07,16:31
... ja to smelo doplním, už som to tu raz napísala. Presúvanie bločkov medzi daňovníkmi je chyméra, totálny blud, ktorý môžu vypotiť iba kontrolóri, ktorí vôbec nevedia o čom je život.
1. stačí si prečítať tému o perlách účtovných kancelárií, o tom akí sú podnikatelia nemožní už len v tom, aby si dali na kopu svoje doklady,
2. ak si myslia, že v tom majú prsty účtovníci - to je tiež dobrý humor - osobne som rada, keď sú doklady založené tam, kam patria, nie aby som vymýšľala kam by sa čo dalo presunúť :--- .

O označovaní bločkov pečiatkou je tu tiež veľa popísané - nikdy to nebola povinnosť vyplývajúca zo zákona. Doklad mal obsahovať identifikáciu odberateľa , s predpísaným obsahom , ale bez predpísanej formy - pečiatka len uľahčovala túto povinnosť ;) .
betka
02.05.07,16:51
Johanka máš pravdu, ale nie toto som myslela tými bodkami.
Jeden ten istý doklad si zaúčtujú traja podnikatelia, uplatnia odpočítanie, dańový výdavok, pokiaľ nie ..........je OK.
Ak príde označí si .... bloček, a potom ten druhý ak bude mať ......, vyhodia....., nepoužije už označený .......

Poniektorí sú špekulanti, a dosť vynaliezaví.........
A čo ešte dokáže napadnúť týchto ľudí, niekedy až:eek:, no nepochopiteľné:mad:
Johanka
02.05.07,16:54
Johanka máš pravdu, ale nie toto som myslela tými bodkami.
Jeden ten istý doklad si zaúčtujú traja podnikatelia, uplatnia odpočítanie, dańový výdavok, pokiaľ nie ..........je OK.
Ak príde označí si .... bloček, a potom ten druhý ak bude mať ......, vyhodia....., nepoužije už označený .......
Toto je tá vec, ktorú si neviem predstaviť :) .
To by som si ako pamätala kde doklad je a kam ho treba v pravú chvíľu vložiť :eek: ???
Pepa
02.05.07,17:03
A doplním - ak sú "špekulanti" tak sú prešpekulovaní tak, že určite si nebudú prehadzovať doklad od jedného k druhému - doklad jednoducho "zoženú" - ale zas ma tu niekto obviní z porušovania etikety nebodaj - tak som už ticho.
betka
02.05.07,17:04
Mažem radšej, aby som špekulantov ešte viac nepodporila:rolleyes:
Fany
03.05.07,07:17
No neviem si to predstaviť hlavne z pohĺadu DPH. Ak raz je v evidencii - podotýkam poctivej - nejaký doklad s nejakými sumami, ovplyvňuje mi aj DPH, ktoré ale min. štvrťročne musím zúčtovať s DÚ. Ako chce niekto spätne takýto doklad niekam presuvať? To sú skutočne iba výmysly daňovákov, aby, ak už iné nenájdu, skúsili takto nachytať podnikateľa. Smutné na tom je to, že potom aj ten poctivý podnikateľ, a hlavne ten, má z kontroly panický strach. A tiež je smutné, že tie veľké "omyly" sa prepáčia - hlavne "veľkým" podnikateľom a na tých malých si riadne zgustnú.