Tanenka
31.01.05,10:00
Mohol by mi prosím niekto poradiť - nastúpil mi človek v decembri v polke. odpracoval 10 dní a keď sa mu robí výplata po odčítaní zníženia poistenia a nedzaniteľnej časti mi vychádza základ na daň - 2800,- Myslím si, že z toho daň sa neodváídza lebo je to mínus, alebo nie? Potom ako postupovať keď by chcel ročné zúčtovanie nabudúce? Tá čiastka by mi znížila základ o tých 2800,-korún alebo nie?
janaGT
31.01.05,09:12
tanenka, ak máš základ dane mínusový, tak daň je 0 takže nemáš čo odvádzať.
Tanenka
31.01.05,09:31
Jani áno tomu rozumiem, ale keď si potom zobereš ML na konci roka (teraz aj keby to bolo v priebehu roka, ved to je jedno) v úhrne na konci roka, ti tam tým 2800 svieti minusom. Znizuje táto čiastka za mesiac celkovo daň na konci roka, alebo ako ju rátať? Lebo mám ešte jeden prípad a to mňa. Ja som nastúpila vo februári. Vtedy sa daň neodvádzala alebo na dani je napísané -3.300. A potom ostatné mesiace máš daň normálne. Tak na konci sa to všetko sčíta. Ja len chcem vedieť či táto suma tých -3.300,- sa od nej odčíta?
MIRKA
31.01.05,09:33
v danom mesiaci nič neodvádzaš a pri RzD (ak som ťa dobre pochopila) bude vychádzať z celkových príjmov za celý rok, takže teraz si nelám hlavu nad tými 2800,- korunami.
MIRKA
31.01.05,09:38
Jani áno tomu rozumiem, ale keď si potom zobereš ML na konci roka (teraz aj keby to bolo v priebehu roka, ved to je jedno) v úhrne na konci roka, ti tam tým 2800 svieti minusom. Znizuje táto čiastka za mesiac celkovo daň na konci roka, alebo ako ju rátať? Lebo mám ešte jeden prípad a to mňa. Ja som nastúpila vo februári. Vtedy sa daň neodvádzala alebo na dani je napísané -3.300. A potom ostatné mesiace máš daň normálne. Tak na konci sa to všetko sčíta. Ja len chcem vedieť či táto suma tých -3.300,- sa od nej odčíta?
to sa nedá s určitosťou povedať. uvidíš, keď narátaš príjmy, odvody, nezd.čiastky za celý rok.
Tanenka
31.01.05,10:42
No veď to, že ja to potrebujem vedieť pretože sa neviem pohnúť s RZD. A potom ako to je s nezdaniteľnou časťou keď som odpracovala iba 11 mesiacov a nie dvanásť na 80832?