plsanek
02.05.07,16:02
Ahojte. Prosim vedeli by ste mi poradit?
Prisiel mi balik s USA za ktory, je to ako od fyzickej osoby fyzickej osobe na moje sukromne uceli. Na colnici chceli odo mna nejaku colnu deklaraciu.
Tak som napisal vyhlasenie k zasielke (poradila mi tam jedna pani pri okienku co tam ma byt): Ze zasielku som ziskal darom pre moje sukromne uceli. Pri hodnote zasielky ziadam vychadzat z ceny kt. urcil odosielatel v zmysle EHS2913/92 cl.29. Lenze ked som to predlozil colnikom povedali mi ze to tak nemoze byt pretoze im musim dodat este nejaky doklad o cene. Ale ja neviem kde ten doklad zohnat, ono sa ani v EU nepredava alebo aspon neviem kde by sa to dalo. Potom som si precital to nariadenie a tam je clanok 31 (ako sa stanovuje cena inac). Keby som to napisal ze nech sa vychadza z ceny uvedenej na zasielke ale podla cl.31 mohlo by to tak byt? Ono este je mozno aj problem v tom ze tam na sprivodnom liste k zasielke je zaskrtnute nie je zaskrtnute policko DAR ale INE. Myslite ze aj tak by som stim tam pochodil? Sorry za blbe otazky ale ja stimto tu robim prvy krat a neviem na koho sa obratit....
Dakujem za pomoc
plsanek
03.05.07,12:34
Takze hotovo vybavene....podla clanku 31. to preslo. :) Len som tam este dopisal ze taky tovar sa nikde v EU nepredava a nie je ako zistit cenu. A ze odosielatel sa pri oznacovani typu zasielky pomylil a namiesto dar oznacil ine. Kedze zasielka bola do 45 EUR este som poziadal o oslobodenie od cla cla v zmysle nariadenia rady EHS č. 918/83 čl.29 a od DPH podľa zákona 222/2004 §48 odst.2 písm.a.
A bolo.
.... Ale colnici vam to oficialne nepovedia co mate tam mat napisane.

...To len tak ak by niekto to potreboval.