romanpp
03.05.07,08:52
V priebehu roka 2006 som klientovi podľa hrubých miezd vypočítaval a tvoril sociálny fond (527 / 472). Klient SF v priebehu roka 2006 nečerpal (nekupovali sa stravenky ani nič podobné). Od nového roku klient prijal do pracovného pomeru novú účtovníčku. Pri odovzdávaní PÚ novej účtovníčke som dostal zoznam chýb, ktoré treba opraviť. Prvý krát som sa stretol s požiadavkou o nasledovné:

:confused: Nevyčerpaná tvorba sociálneho fondu nemôže ostať v nákladovej položke, ak sa nič z tvorby nečerpalo v priebehu roka!

Z nákladového účtu 527 treba preúčtovať na účet, ktorý neovplyvňuje základ dane, alebo tento účet treba preeditovať na účet nenákladový. :confused:

Viete sa prosím niekto k tomuto vyjadriť?
Tweety
03.05.07,07:00
Ak sa 527 tvorila presne podľa zákona o SF, nevidím dôvod na jeho preúčtovanie, iné je, ak fi končí a ostáva 472, vtedy sa zahrnie do základu dane. To, že firma neprispieva na stravovanie je druhá vec- je to porušenie ZP, a SF.
romanpp
10.05.07,07:24
Mohol by sa prosím vyjadriť ešte niekto? Alebo aspoň pridajte súhlas s Tweety a misolga.

Ďakujem vopred.

Roman
Orsz
10.05.07,08:21
Mohol by sa prosím vyjadriť ešte niekto? Alebo aspoň pridajte súhlas s Tweety a misolga.

Ďakujem vopred.

Roman

Ešte dodám aj ja, aj podľa názoru mojej audítorky, by nemala ísť do nákladov tvorba SF, ak aspoň 20% sa nepoužije na príspevok na stravovanie. Ale ako to hodnotí daňová kontrola, neviem, myslím, že toto nejak neovládajú. Treba ho začať hneď čerpať.