gabuš
03.05.07,08:16
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať:

mám zamestnankyňu - upratovačku, pracuje u nás od 2.4.2007.
Mzdové podmienky sú dohodnuté nasledovne: časová mzda 100,- Sk/hod. + pohyblivá zložky mzdy - prémie podľa dosiahnutých pracovných výsledkov. Pracuje u nás každý piatok 10 hodín. Brutto príjem je 4500,- Sk. Má podpísané vyhlásenie.

Mám nový program a neviem či počíta správne mzdu:

Brutto 4500,- Sk
poistné 603,- Sk
čistá mzda 3897,- Sk

Taktiež by som chcela vedieť ako je to s dovolenkou? Na koľko dní dovolenky má nárok?

Je to súrne, zajtra jej mám vyplatiť mzdu.
endrju
03.05.07,06:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať:

mám zamestnankyňu - upratovačku, pracuje u nás od 2.4.2007.
Mzdové podmienky sú dohodnuté nasledovne: časová mzda 100,- Sk/hod. + pohyblivá zložky mzdy - prémie podľa dosiahnutých pracovných výsledkov. Pracuje u nás každý piatok 10 hodín. Brutto príjem je 4500,- Sk. Má podpísané vyhlásenie.

Mám nový program a neviem či počíta správne mzdu:

Brutto 4500,- Sk
poistné 603,- Sk
čistá mzda 3897,- Sk

Taktiež by som chcela vedieť ako je to s dovolenkou? Na koľko dní dovolenky má nárok?

Je to súrne, zajtra jej mám vyplatiť mzdu.
:eek:
Čo sa to chceš spýtať?
Nadpis témy - "krátenie dovolenky"
V prvom príspevku namiesto otázky o krátení dovolenky:
- neviem, či je správny výpočet mzdy v novom programe
- ako je to s dovolenkou (???)
- na koľko dní dovolenky má nárok.

Akýsi guláš je to. Netuším, či sú v ňom všetky správne prísady. :rolleyes:
gabuš
03.05.07,07:04
Ospravedľňujem sa za názov témy. Téma znie, mzda zamestnanca dovolenka. Písala som to v rýchlosti, ani som si neuvedomila čo som fukla hore do témy.

Chcela by som vedieť, či výpočet mzdy je správny. Môj úžasný program sa má pýta aj na nárok na dovolenku ( na koľko dovolenky má nárok zamestnankyňa).

Základné údaje:

- zamestnankyňa nastúpila do práce 2.4.2007
- pracovný pomer je na dobu neurčitú
- druh práce - upratovacie práce
- mzdové podmienky - časová mzda 100,- Sk/hod. + pohyblivá zložky mzdy - prémie
- ustanovený týždenný pracovný čas je 10 hodín týždenne, pracovný čas je rozvrhnutý rovnomerne na 1 pracovný deň - piatok.
- má podpísané vyhlásenie
Brutto mzda je 4000,-, prémie 500,-. Koľko je čistá mzda?
Ako je to s dovolenkou?
Ďakujem.
endrju
03.05.07,08:39
Ospravedľňujem sa za názov témy. Téma znie, mzda zamestnanca dovolenka. Písala som to v rýchlosti, ani som si neuvedomila čo som fukla hore do témy.

Chcela by som vedieť, či výpočet mzdy je správny. Môj úžasný program sa má pýta aj na nárok na dovolenku ( na koľko dovolenky má nárok zamestnankyňa).

Základné údaje:

- zamestnankyňa nastúpila do práce 2.4.2007
- pracovný pomer je na dobu neurčitú
- druh práce - upratovacie práce
- mzdové podmienky - časová mzda 100,- Sk/hod. + pohyblivá zložky mzdy - prémie
- ustanovený týždenný pracovný čas je 10 hodín týždenne, pracovný čas je rozvrhnutý rovnomerne na 1 pracovný deň - piatok.
- má podpísané vyhlásenie
Brutto mzda je 4000,-, prémie 500,-. Koľko je čistá mzda?
Ako je to s dovolenkou?
Ďakujem.
Pre odpoveď na otázku "koľko je čistá mzda" chýbajú niektoré vstupné údaje - nie je možné odpovedať jednoznačne.
Napríklad, v apríli 2007 boli 3 piatky, ktoré pripadli na pracovný deň a 1 piatok, ktorý pripadol na sviatok. Brutto mzda je preto možno nesprávna. Okrem toho chýba minimálne jeden podstatný údaj, od ktorého závisí výpočet čistej mzdy (nie je jasné, čo všetko si uplatňuje vo vyhlásení).
Otázke "ako je to s dovolenkou" nerozumiem.
Olgica
03.05.07,08:47
Vyzerá to, že má skrátený úväzok. Pri hrubej mzde 4500,- je poistné 603,- a čistá mzda je 3897,-. Dovolenka by mala byť tiež priamoúmerná úväzku. Ak je prac.úväzok 1/2 tak má nárok na dovolenku buď 10 alebo 12,5 dňa za kal.rok. (čo je 1/2 z normálneho nároku)
endrju
03.05.07,08:53
...Ak je prac.úväzok 1/2 tak má nárok na dovolenku buď 10 alebo 12,5 dňa za kal.rok. (čo je 1/2 z normálneho nároku)

Správne rozumiem?
Má pracovný čas rozvrhnutý na 1 deň v týždni. To znamená, že pri nároku na 10 dní dovolenky nebude musieť prísť do práce 10 týždňov?

A ešte raz sa spýtam, či správne rozumiem.
Nastúpila 2.4.2007 a bude mať nárok na kompletnú dovolenku aj v roku 2007?

Hm, chcel by som mať taký nárok na dovolenku pri zadaných vstupných podmienkach. :cool:
gabuš
03.05.07,09:04
- vo vyhlásení má uvedené len, že si uplatňuje nezdaniteľnú časť na seba
- je slobodná, má síce dieťa ale všetky dávky poberá otec dieťaťa.

Chcem sa opýtať, kde by som našla tlačivo vyhlásenia?