ľudka
31.01.05,10:06
Som tu dnes prvýkrát a tak mám trocha trému. Ale nakoľko na túto stránku som počula iba samé dobré ohlasy, tak prečo nevyskúšať? Mám taký problém.
Zamestnanec má hlavný pracovný pomer v a.s., kde dostáva mesačnú mzdu a súbežne je konateľom v s. r. o. kde dostáva odmenu ako konateľ. Chcela by som poradiť, aké odvody je povinný platiť zamestnanec a aké zamestnávateľ. Prosím o pomoc.

Vopred ďakujem.
Ľudka.
Jozef Mihál
31.01.05,09:53
Takto sa to robí, milí noví členovia, to hneď človeku zachce odpovedať, hoci je to úplná prkotina, ktorú sme tu riešili už asi 100 krát.

Ako zamestnanec bude platiť odvody úplne rovnako, ako akýkoľvek iný "štandardný" zamestnanec.
Podobne i zamestnávateľ bude platiť odvody úplne rovnako, ako za akéhokoľvek iného "štandardného" zamestnanca.

Ako konateľ si bude sám platiť zdravotné poistenie vypočítané z odmien konateľa. Mesačne bude platiť preddavok 910 Sk (od októbra sa táto suma zvýši). Po skončení roka vykoná ročné zúčtovanie poistného a tam si vypočíta 14% zo skutočne dosiahnutého príjmu ako konateľ za rok 2005. Detailami Vás zaťažovať nebudem.