ramarkN
03.05.07,10:45
Ahojte, prosim o radu: rakuska firma (IČ DPH v Rakusku) si objednala inzerciu v slovenskych novinách cez našu slovenkú firmu (IČ DPH SR). Noviny nam vyfakturovali ich inzerciu s DPH, co by malo byt v poriadku :).
Ako mame fakturovat rakuskej firme - s DPH alebo bez - aky paragraf ??
Prosim poradte... Dakujem
daniek
03.05.07,10:05
ja by som postupovala v zmysle § 15 ods. 8
ramarkN
03.05.07,10:25
Takze bez DPH?? citam to uz 10ty krat a stale si nie som ista :(
Kaja.K
03.05.07,10:56
túto dilemu mám teraz aj ja. my sme predsa daň zaplatili, tým, že prenesieme daňovú povinnosť sa nám vráti? dá sa pri refakturácii preniesť daňová povinnosť?
Vladimír Ozimý
03.05.07,11:03
asi by som to zaradil pod 15 ods 8 pism a) ako reklamné služby...jednoznačne bez DPH...
Kaja.K
03.05.07,11:16
a mne nevieš poradiť? príspevok refakturácie - otázky
please
ALBO
03.05.07,11:59
túto dilemu mám teraz aj ja. my sme predsa daň zaplatili, tým, že prenesieme daňovú povinnosť sa nám vráti? dá sa pri refakturácii preniesť daňová povinnosť?

Ak dobre rozumiem obstarali ste reklamu v slovenských novinách vo svojom mene pre zahraničný súbjekt a idete to refakturovať. Pri refakturácii postupujete podľa § 9/4 . Takže zo sl . Fa si uplatníte DPH.
No a fakturujete tomu nemcovi akoby ste vy robili ten inzerát.(slovák -nemcovi). takže podľa § 15/7 miesto dodania reklamnej služby je sídlo odberateľa= nemecko= fakturujete bez DPH. (pozn. podľa JKP je inzercia v novinách reklamná služba).
ramarkN
03.05.07,12:26
vdaka a v ktorom riadku Dan. priznania DPH by sa to malo odzrkadlit?
Jana Acsová
03.05.07,14:08
vdaka a v ktorom riadku Dan. priznania DPH by sa to malo odzrkadlit?
V žiadnom. Jedná sa o dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte EÚ, t.j. vzťahuje sa naň predpis iného ČŠ. Nevstupuje do DP.
Jana Acsová
03.05.07,14:11
V žiadnom. Jedná sa o dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte EÚ, t.j. vzťahuje sa naň predpis iného ČŠ. Nevstupuje do DP.
V žiadnom riadku, čo sa týka vystavenej faktúry a teda dodania služby.

Pre upresnenie, čo sa týka prijatej faktúry za dodávku uskutočnenú voči Vám, tá vojde na riadok 14 DP ak bola zabezpečovaná tuzemským subjektom a to vo výšky dane vyčíslenej voči Vám vzťahujúcej sa k dodávke. Následne postupujete podľa podmienok pre odpočítanie dane ... máte naň za splnenia zákonom ustanovených podmienok podľa § 49-51 nárok.
Jana Acsová
03.05.07,14:12