betka
03.05.07,13:40
Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
Prenajímateľ robí TZ.
Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
1. Dám ťarchopi do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.
Milan Benka
04.05.07,10:20
Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
Prenajímateľ robí TZ.
Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
1. Dám ťarchopis do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.

zvýraznené ...
betka
04.05.07,10:52
Dám ho do riadku 25 mínus...
ALBO
04.05.07,12:45
Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
Prenajímateľ robí TZ.
Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
1. Dám ťarchopi do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.

Ja tej otázke akosi nerozumiem. Vy napr. ste v nájme (nájomca) celého priestoru a hodiny sú na vás preto elektrárne fakturujú vám. Ten prenajímateľ tam robí TZ=tech. zhodnotenie asi, takže spotrebuje aj energiu navyše. Vy máte s ním nejakú dohodu, že sa podiela 50% ami na nákladoch E. Takže tá plná Fa je váš náklad a vystavíte Fa na 50% a to bude váše uskutočnené plnenie (redukcia nákladu)=daň na výstupe.
Neviem kde tam je ťarchopis.
betka
04.05.07,17:55
Nie je to bežná situácia, ale Benka to pochopil, a je to tak správne. ťarcopis došiel nájomcovi od elektrární...