Ivona Homolova
03.05.07,18:06
Prosim Vas poradte mi niekto pri napísaní nájomnej zmluvy. Ako občianske združenie si prenajímame dom so záhradou a potrebujeme spísať nájomnú zmluvu. Nájom máme na tri roky za 1 Sk, ale s podmienkou preinvestovania penazí na rekonštrukciu a zveladovanie domu, akým spôsobom to mám formulovať do zmluvy. Nikde neviem nájsť vzor slušnej zmluvy, ktorá by sa nám hodila. Ako napísať do zmluvy hradenie elektriky a vody. Nahlásiť to dodávateľovi, alebo to riešiť cez prenajímateľa? ďakujem za odpoved, už sa teším, že to konečne napíšeme správne.:confused: :)
Zoltán Kovács
03.05.07,16:35
Prosim Vas poradte mi niekto pri napísaní nájomnej zmluvy. Ako občianske združenie si prenajímame dom so záhradou a potrebujeme spísať nájomnú zmluvu. Nájom máme na tri roky za 1 Sk, ale s podmienkou preinvestovania penazí na rekonštrukciu a zveladovanie domu, akým spôsobom to mám formulovať do zmluvy. Nikde neviem nájsť vzor slušnej zmluvy, ktorá by sa nám hodila. Ako napísať do zmluvy hradenie elektriky a vody. Nahlásiť to dodávateľovi, alebo to riešiť cez prenajímateľa? ďakujem za odpoved, už sa teším, že to konečne napíšeme správne.:confused: :)

Nájomnú zmluvu ti neviem poskytnúť, ale hradenie el.energie, vody, plynu by som riešil asi tak, že prepísal by som na seba. Ak to budeš platiť prenajímateľovi nemáš istotu či on uhradí. Istota je istota.
Vodári, elektrikári ale aj plznári na základe nájomnej zmluvy bez problémov prepíšu odberateľa, tým pádom faktúry budú chodiť vám ako združeniu.
betka
03.05.07,17:16
Do zmluvy by som si uviedla dôležité body, keďže hradíte TZ:

-Po skončení nájmu sa predmetné technické zhodnotenie: dlažby a povrchové úpravy v celom objekte, podhľady v celom objekte, vybavenie sociálnych zariadení, ........... vysporiada formou odpredaja Prenajímateľovi za cenu, ktorá bude rovná zostatkovej cene vykázanej v účtovníctve Nájomcu, ....
- Nájomca je povinný bez zbytočného odkladu oznámiť Prenajímateľovi potrebu opráv, ktoré má .vykonať a umožniť vykonanie týchto a iných nevyhnutných opráv.
- Drobné opravy, bežnú údržbu a servisnú činnosť si zabezpečí nájomca na vlastný náklad. Zároveň sa Nájomca zaväzuje uhradiť náklady spôsobené neprimeraným užívaním prenajatých nebytových priestorov s príslušenstvom.
- Stavebné úpravy, úpravy rozvodov elektriny, vody, rozvodu tepla a telefónov, zmeny a úpravy na predmete zmluvy, alebo ktorejkoľvek jeho časti môže nájomca vykonávať len po predchádzajúcom písomnom súhlase prenajímateľa. prenajímateľ sa zaväzuje vyjadriť do 14 dní odo dňa obdržania požiadavky stavebných úprav. V prípade neobdržania písomného vyjadrenia prenajímateľa v danom termíne, považujú sa stavebné úpravy za schválené.

- Ak na základe súhlasu prenajímateľa vykoná nájomca stavebné úpravy majúce charakter technického zhodnotenia objektu, je oprávnený hodnotu tohto zhodnotenia účtovne viesť a odpisovať.
josh
03.05.07,17:36
nezabudnut na sankciu, co sa stane, ak nevykonaju tie upravy a zveladovanie
jana32
05.06.07,10:20
Prosím Vás a akú formu zmluvy zvoliť, ak ide o prenájom lešenia? Môže to byť tiež nájomná zmluva? Predpokladám, že keďže podnikateľ nemá prenájom uvedený v živnostensom liste, tak môže toto lešenie prenajať ako fyzická osoba ?
betka
05.06.07,10:30
Predpokladám, že ste stavebná firma, a máte tieto lešenia k dispozícii.
Nemusíte mať prenájom uvedený v ŽL. Svoj majetok, kt. máte v OM, môžete prenajímať ako podnikateľ. Ide o príjem podľa par.6/5-príjem z akéhokoľvek nakladania s majetkom, takže ho môžete i prenajať.
jana32
05.06.07,10:48
A neviete niekto pripojiť vzor takejto nájomnej zmluvy? Prešla som poradu, sú to zmluvy o pôžičke a pod. ale vzor nájomnej neviem nájsť.
Olice
05.06.07,11:08
A neviete niekto pripojiť vzor takejto nájomnej zmluvy? Prešla som poradu, sú to zmluvy o pôžičke a pod. ale vzor nájomnej neviem nájsť.
Aj tu nájdeš vzor:
http://www.porada.sk/t36916-zmluva-o-prenajme-hnutelnych-veci.html?highlight=zmluva+pren%E1jme+hnute%B5n%FD ch+vec%ED
Olice
05.06.07,11:12
A neviete niekto pripojiť vzor takejto nájomnej zmluvy? Prešla som poradu, sú to zmluvy o pôžičke a pod. ale vzor nájomnej neviem nájsť.
A ešte aj tu:
http://www.porada.sk/t51395-zmluva-o-prenajme-hnutelnych-veci.html