Martin33
03.05.07,18:38
V bytovke máme susedy (babka + matka so 4 deťmi),ktoré sú neskutočne hlučné a vulgárne.Stále (dajme radšej ČASTO)keď sú deti doma sú na ne vulgárne,vrieskajú,nadávajú im a hrešia ich...Žijeme v byte nad nimi a manželke to neskutočne vadí,už aj z toho dôvodu,že máme vlastné deti,ktoré sa snažíme vychovať slušne ,čo nám spomínané susedy nesmierne komplikujú.
Problém asi nevyriešime,lebo medzi 22.00 - 6.00 je ticho a keď ich niekedy stretnem na chodbe sú nesmierne milé,ich deti sú dokonalé,tak čo by na nich kričali (taká rómska mentalita)
Skúste sa k tomu vyjadriť,možno načerpem novú inšpiráciu...
Dikes;)
duficek
03.05.07,17:18
bral by som to pozitivne, deti mozte nadalej vychovavat slusne, spominana rodina na nich bude posobit skor ako odstrasujuci priklad.
budte radi, ze po 22 je klud :)
duficek
03.05.07,20:13
ja som sa na to pozeral z ludskeho hladiska :)
pretoze predpokladam pri takom type ludi, ze "dohovor" ucinny nebude a priestupkove konanie moze narobit v susedskych vztahoch aj zlo. radsej sa uspokojit s takym stavom ako to je (navonok su slusni) ako by mali ziapat este aj po martinovej rodine....
vieruschka
03.05.07,20:24
V niečom mate pravdu aj jeden aj druhy. Lenže niekedy nestači dať na Mestsky úrad len raz podnet na konanie aby začali niečo robiť. A ma aj pravdu duficek že sa narušia ešte viac tie susedske vzťahy a začnu ešte viac robiť hluk a už aj naprieky "zle".
duficek
03.05.07,20:28
nie je to alibizmus, iba ochrana predtym, aby ta rodina neziapala a nebola vulgarna aj na martinovu rodinu.
ked na to pojde asertivne, tak ho mozno poslu tam odkial sa serie :) a mozno sa naopak polepsia, v lepsom pripade na pol dna, kem nebudu v starych kolajach :)
a kedze su to cigani, martin moze byt este oznaceny za rasistu :(
duficek
03.05.07,20:54
najlepsie je nemat takych susedov :)
http://x86.sk/cibula/
toto je tiez jedna vulgarna ciganska rodina, niekedy je to az smutne...:(
duficek
04.05.07,06:04
je to bezne dostupne na nete, v plno forach su na to linky, takze skuseni pubertaci to uz urcite poznaju :)
ivangabris
14.05.07,11:08
Ahojte, prispejem aj ja k tejto téme lebo som už musel riešiť aj takýto prípad u nás v bytovke. Rodičia sa začali byť a hádať o 2 v noci.
Po vypočutí susedy bývajúcej nad nimi sa dotýčný otec ohradil, že kto ho "natrel" tak som mu slušne vysvetlil, že mi len chceme v kľude vychádzať s každým a bojíme sa nielen o nich dvoch ale aj ich dve deti. Odvtedy sa to už neopakovalo. :-)
dzanina
11.11.09,12:37
tak teda ahoj.Viem čo to je za peklo mať otrasného suseda. ja som to totiž riešila v priestupkovom konaní, ale tá pomsta ktorú mi potom spravil - otrasné. Vymyslel si nezmyselné udania potom on na mňa a zamotala som sa do pekla z ktorého ani dodnes neviem vísť. a mimochodom, nie všetci prejednávatelia priestupkov konajú v súlade so zákonom. som riadne znechutená. najhoršie čo môže byť je fakt : "mať nepríjemného suseda " ! Tak pevné nervy