dobsony
03.05.07,18:43
Potreboval by som vedieť kedy potrebujem stavebné povolenie? Chceme k rodinnému domu pristavať predsieň vo výmere cca 2x2 m . Aké formality alebo doklady treba vybaviť? :confused: Ďakujem
Zoltán Kovács
03.05.07,16:44
Potreboval by som vedieť kedy potrebujem stavebné povolenie? Chceme k rodinnému domu pristavať predsieň vo výmere cca 2x2 m . Aké formality alebo doklady treba vybaviť? :confused: Ďakujem

Ak sa nemýlim tak do 12 m2 stačí povolenie miestne príslušného úradu (mestského, miestneho, obecného).
betka
03.05.07,16:48
Stavebné povolenie je potrebné, keď robíme prístavbu, nadstavbu, stavebnú úpravu, čiže technické zhodnotenie nehnuteľnosti.
Táto predsieň predstavuje prístavbu. Mali by ste to ohlásiť na mesto, s tým, že Vám dajú stavebné povolenie.
betka
03.05.07,16:51
Stavebné povolenie by nebolo potrebné, ak by išlo o stavby do 25 m2-garáže, kôlne, ....
Ale tu ide o prístavbu, kt. nie je drobnou stavbou.
dobsony
03.05.07,16:54
A kďe by som mohla nájsť na internete formulár stavebného povolenia?
chanell
03.05.07,16:58
K tejto téme sa trošku pridám a pýtam sa:
Ked chcem v byte zbúrať jednu priečku (nie je to nosná stena) musím mať stavebné povolenie?
katkaj
03.05.07,17:01
A kďe by som mohla nájsť na internete formulár stavebného povolenia?

napríklad skús aj na tejto stránke :
http://www.brickon.sk/020_ideme/03_stavebne/1_ziadost.html
betka
03.05.07,17:20
K tejto téme sa trošku pridám a pýtam sa:
Ked chcem v byte zbúrať jednu priečku (nie je to nosná stena) musím mať stavebné povolenie?

Ide o stavebnú upravu, kde nie je potrebné stavebné povolenie. Je potrebné vtedy, ak sa zasahuje do životného prostredia. Ak máte "dobrých susedov" (aby sa nesťažovali ....), oznámte mestu túto stavebnú úpravu, - to je iba oznámenie, ku čomu Vám nevydajú stavebné povolenie.
wagner
03.05.07,18:42
Aj ohlásenie treba robiť písomne, na úradoch majú na to tlačivá. Bežne ich mestské úrady majú na svojich internetových stránkach. Môžeš si ich stiahnuť odtiaľ. K žiadosti o stavebné povolenie treba doložiť aj ďalšie náležitosti ako LV, projekt vypracovaný osobou odborne spôsobilou, stavebný dozor, snímka z mapy. To by malo byť uvedené na tlačive - žiadosti k stavebnému povoleniu
bulnova
05.05.07,08:04
Odstránenie nenosnej priečky podlieha ohlasovacej povinnosti. Na stavebný úrad
predložte jednoduchú písomnú žiadosť . Je potrebné doložiť jednoduchý nákres -
- stav pred a stav po odstránení priečky,( súhlas správcu bytového domu ak je to v bytovke), LV a uviesť kam bude uložený odpad.
mito009
05.06.07,08:33
Skoda len, ze pri stavbe drobnej stavby teda do 25m2 pod ktoru je potrebne vybetonovat zaklad, je uz potrebne stavebne povolenie a nie len ohlasenie. :(