Zdenka29
04.05.07,08:34
Dobrý deň, prosím Vás pomôžte mi ako účtovať v JU. Neviem si rady v peňažnom denníku. Keď urobím výber z banky, zaúčtujem to ako výdavok z banky a hneď na to príjem do pokladne.Ak v obchode zaplatím tovar,phm atď. bankokartou, zaúčtujem to ako výdaj z banky, príjem do pokladne a výdaj z pokladne na základe toho bločku? A ak zaplatím niečo bankokartou čo sa netýka môjho podnikania, to zaúčtujem ako?
Ešte by som sa chcela spýtať, či neexistuje nejaká stránka, alebo niečo podobné ako sú účtovné súvzťažnosti PÚ kde sú praktické príklady ako účtovať v JU? Prosím poraďte mi ďakujem pekne:(
Melnick
04.05.07,06:51
Dobrý deň, prosím Vás pomôžte mi ako účtovať v JU. Neviem si rady v peňažnom denníku. Keď urobím výber z banky, zaúčtujem to ako výdavok z banky a hneď na to príjem do pokladne.Áno ,ale účtuješ to cez priebežné položky.Ak v obchode zaplatím tovar,phm atď. bankokartou, zaúčtujem to ako výdaj z banky ako výdavok z podnikateľského účtu,pretože tá suma Ti bude odrátaná vo výpise z BÚ,/predpokladám ,že bankokarta je vystavená k podnik. účtu/príjem do pokladne a výdaj z pokladne na základe toho bločku?nie A ak zaplatím niečo bankokartou čo sa netýka môjho podnikania, to zaúčtujem ako?zaúčtuješ ako výdavok z BÚ,ale neovplyvňujúci ZD- čiže ako Tvoju osobnú spotrebu.
Ešte by som sa chcela spýtať, či neexistuje nejaká stránka, alebo niečo podobné ako sú účtovné súvzťažnosti PÚ kde sú praktické príklady ako účtovať v JU?Tak v PÚ ,alebo v JÚ?Prosím poraďte mi ďakujem pekne:(

Odpovede máš vyznačené v texte .
Zdenka29
04.05.07,06:52
odpovie mi niekto? neviem či to robím dobre, prosím
Zdenka29
04.05.07,06:54
Príklady účtovania v JÚ
aglv
04.05.07,06:54
Vyber z banky do pokladne uctujes az ked mas vypis z uctu. Kym ti nepride vypis uctujes tento vyber cez priebezne polozky.
Takze prijem do pokladne /Prijmovy pokladnicny doklad/ a priebezne polozky vydavok.
Ked pride vypis z uctu zauctujes Vydavok z banky / VBU/ a priebezne polozky prijem.
Aj platbu z bankomatu uctujes az na zaklade vypisu z bankoveho uctu. Kym ti nepride tak to uctujes tiez cez priebezne polozky.
Na stranke Porady najdes v ponuke Zakony aj postupy uctovania skus si to prestudovat.
Žanet
04.05.07,07:05
nákup kartou- na základe bločku zaevidovať v ostatných záväzkoch dňom nákupu,keď si platcom DPH týmto dňom uplatniť aj DPH,keď ti príde výpis uhradiť tento záväzok dňom odpísania/zaúčtovania/ toho nákupu
horka
04.05.07,07:42
Ja si bloček o platbe kartou prikladám k výpisu z banky a zaúčtujem to ako výdaj z banky žiadnu pokladňu tam nemiešam.