Lienočka
04.05.07,07:37
Prerušuje sa dovolenka aj počas vyšetrenia alebo ošetrenia zamestnanca v zdravotníckom zariadení a sprevádzania rod. príslušníka do zdrav.zariadenia? Klasický paragraf podľa ZP - §141.

Podľa mojich informácii sa prerušuje dovolenka len ak bol zamestnanec uznaný PNS, alebo ošetruje chorého člena rodiny OČR. Ďakujem.
Tweety
04.05.07,05:53
Je to tak ,ako píšeš na konci príspevku. Dodám, že sa preruší aj nástupom na MD a RD.
Kukuč
04.05.07,05:59
Kde sa prosím, v ktorom paragrafe, píše takáto odpoveď. Ďakujem.
Tweety
04.05.07,05:59
Nájdeš to v §114 ZP.
Lienočka
04.05.07,07:20
Dakujem. A je to tak ako píšeš ďalej aj pri MD a RD sa prerušuje.

Náš zamestnanec nastúpil na dovolenku a počas dovolenky doručil potvrdenie od lekára že bol na ošetrení. Jeden deň so sebou a jeden so synom.
Podľa mojho názoru toto nie je dovod na prerušenie dovolenky. A neuznala som mu tieto paragrafy. Tak dúfam že som to urobila správne.
Podotýkam zamestnanec je vo výpovednej dobe.
helas
04.05.07,07:32
Dobrý deň
má nárok na dovoenku konateľ, ktorý je zamestnaný v s.r.o. ale len 20 hodín mesačne?
Tweety
04.05.07,07:33
Jednoznačne nemá.
LudmilaM
04.05.07,11:11
pekný den, a co paragraf 112, : § 112
Na začiatok


(2) Zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na obdobie, keď zamestnanec vykonáva základnú službu, náhradnú službu, zdokonaľovaciu službu, civilnú službu alebo civilnú službu namiesto zdokonaľovacej služby, keď je uznaný za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, a na obdobie, počas ktorého je zamestnanec na materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke. Počas ostatných prekážok v práci na strane zamestnanca môže zamestnávateľ určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky len na jeho žiadosť.

som vo vypovednej dobe , zamestnavatel mi urcil cerpanie dovolenky avsak mam prekazku v praci - preco by som nemala pravo na jej uplatnenie ?
LudmilaM
04.05.07,11:45
prosim vie niekto zareagovat , podla mna mam pravo na prerplatenie paragrafu pocas cerpania dovolenky
Tweety
04.05.07,11:49
Aká je to prekážka?
LudmilaM
04.05.07,12:05
pocas dovolenky ktoru som mala v podstate zamestnavatelom nariadenu /pred koncom pp/ som bola na osetreni celodennom , podla mna paragraf 112 hovori o tom ze iba ak na moju ziadost by som mohla na takyto den si uplatnit dovolenku , zamestnavatel vsak argumentuje tym ze v paragrafe 114 sa moze prerusit iba kvoli takym prekazkam ako je pn a osetrenie clena rodiny, nazor terajsich kolegyn mzdarok je tiez taky ze mam narok na preplatenie osetrenia aj pocas dovolenky a tym padom na prerusenie dovolenky ,
Tweety
04.05.07,12:10
Dovolenku si už čerpala, išlo by o prerušenie, a to nie je možné pri vyšetrení-ošetrení. Čo sa týka preplatenia D a náhrady za ošetrenie je to rovnaké, v tom problém nevidím žiaden.