IvetaH
04.05.07,08:52
Prosím pekne, mám DF z EÚ od plátcu, prídu pekne bez DPH, ale vo faktúre nie je žiadny zápis o oslobodení od DPH ako pri ostatných DF z EÚ.
Ja som tiež plátca. Samozdaním a aj uplatním DPH. Môžem to takto robiť aj keď vo faktúre nie je zápis o DPH? Alebo je podmienka pre odpočet ten zápis.
Ďakujem
Zoltán Kovács
04.05.07,07:00
Prosím pekne, mám DF z EÚ od plátcu, prídu pekne bez DPH, ale vo faktúre nie je žiadny zápis o oslobodení od DPH ako pri ostatných DF z EÚ.
Ja som tiež plátca. Samozdaním a aj uplatním DPH. Môžem to takto robiť aj keď vo faktúre nie je zápis o DPH? Alebo je podmienka pre odpočet ten zápis.
Ďakujem

Ak tá DF z EU splňa podmienky daňového dokladu tak môžeš samozdaniť.
ALBO
04.05.07,07:20
Prosím pekne, mám DF z EÚ od plátcu, prídu pekne bez DPH, ale vo faktúre nie je žiadny zápis o oslobodení od DPH ako pri ostatných DF z EÚ.
Ja som tiež plátca. Samozdaním a aj uplatním DPH. Môžem to takto robiť aj keď vo faktúre nie je zápis o DPH? Alebo je podmienka pre odpočet ten zápis.
Ďakujem

V § 74 sa píše, že máte mať Fa a nie akú a jej náležitosti. To či máte samozdaniť vám hovoria § napr. 15 alebo 11, bez ohľadu na to, či tam tá odvolávka je alebo nieje.