saskia9
04.05.07,09:38
Môžte mi prosím vás poradiť ako mám opraviť chybu?
Pokladník vydal doklad z RP na ktorom je údaj o platení kartou ale klient platil v hotovosti. Prišli sme na to až pri dennej uzávierke pokladne. Ďakujem
betka
04.05.07,09:25
Klient neplatil kartou, neprešlo Vám to cez terminál. Na účet Vám nebude pripísane.
Nedá sa Vám to nejak cez storno, že si potom priložíte doklady? (storno cez kartu, malo by to ísť, lebo suma nebola pripísaná na účet, a vyhodíte doklad v hotovosti. Toto si pripnete k dennej uzavierke s nejakou poznámkou, že bol vydaný nesprávny doklad, nakoľko klient platil v hot.) Potom by Vám mala sedieť hotovosť na konci mesiaca a i sumy pripísané na účet. T.j. mesačná uzávierka by mala byť v poriadku.
Paula
04.05.07,09:57
Takéto omyly sa občas stanú (aj v lepších rodinách , ako sa vraví;) ). Nie je to vždy lajdáckosť predávajúceho, často pozornosť rozptýli veľlý ruch v predajni alebo kupujúci, ktorý predavača ruší pri jeho práci .Storno možno urobiť aj na druhý deň.... dôležité je, aby tržba bola v poriadku (nekrátená).
saskia9
04.05.07,12:09
Uzávierka je už urobená čiže v pokladni to už nezmením. Ale môžete mi poradiť ako to mám opraviť účtovne, cez aké účty. Ide o to že je tie peniaze v pokladni mám ale uzávierka z pokladni mi nesedí s hotovosťou, pretože hotovosť je vyššia. Keďže doklad bol ako pri platení kartou.
Monikov
04.05.07,12:33
Sprav predpis dokladu na analytický účet 311 a následne zaúčtuj úhradu do pokladne. (ak som to pochopila správne)
Paula
04.05.07,12:43
Uzávierka je už urobená čiže v pokladni to už nezmením. Ale môžete mi poradiť ako to mám opraviť účtovne, cez aké účty. Ide o to že je tie peniaze v pokladni mám ale uzávierka z pokladni mi nesedí s hotovosťou, pretože hotovosť je vyššia. Keďže doklad bol ako pri platení kartou.


Na druhý deň ti pokladňa už bude sedieť - keď urobíš storno platby kartou a príjem platby cez pokladňu. Inak sa nedá...si myslím.
saskia9
06.05.07,17:22
Aby som ešte doplnila ja s dokladom s pokladne už nemôžem urobiť nič. Na uzávierke z pokladne mám rozdelené na druhy platieb a to : hotovosť, platobná karta, kreditná karta. Uzávierka je urobená a spätne sa mi už nedá opraviť. V pokladni by som to mohla opraviť v ten deň ešte pred uzávierkou. Ale keďže mi pokladníčka chybu oznámila až na druhý deň, s týmto už neurobím nič. Ide mi skôr o to ako to zaúčtujem keď príklad: na uzávierke mám sumu 55650,80Sk ako prijatú hotovosť a v pokladni hotovosť za tento deň mám 57450,20Sk. Potrebovala by som presne vedieť ako to napraviť účtovne. Veľmi mi pomôžete. Prosím poraďte
beroun
06.05.07,18:23
Ja by som to zaúčtoval ako bola skutočnosť s tým že prijatá hotovosť a platba kartou síce nebudú sedieť na uzávierku ERP, ale nablokovaná tržba bude celá v pokladnici alebo na účte kartou a to je podstatné. Môžete si dať na uzávierku poznámku o chybe. Podstatné je že nebude ani štát ani firma o nič ukrátená.
Orsz
06.05.07,18:41
Aby som ešte doplnila ja s dokladom s pokladne už nemôžem urobiť nič. Na uzávierke z pokladne mám rozdelené na druhy platieb a to : hotovosť, platobná karta, kreditná karta. Uzávierka je urobená a spätne sa mi už nedá opraviť. V pokladni by som to mohla opraviť v ten deň ešte pred uzávierkou. Ale keďže mi pokladníčka chybu oznámila až na druhý deň, s týmto už neurobím nič. Ide mi skôr o to ako to zaúčtujem keď príklad: na uzávierke mám sumu 55650,80Sk ako prijatú hotovosť a v pokladni hotovosť za tento deň mám 57450,20Sk. Potrebovala by som presne vedieť ako to napraviť účtovne. Veľmi mi pomôžete. Prosím poraďte

Už aj nám sa to stalo - priložila som si tento bloček VISA KARTA k mesačnej uzávierke (ak robíš denne tak k dennej uzávierke) a doúčtovala som ho v hotovosti do pokladne. Ceruzkou som poznačila: omylom vyhodené ako platba kartou, peniaze boli prijaté v hotovosti. A zúčtuješ uzávierku 211/6..,343 + doklad 211/6...,343.
Nemusíš sa obávať, nie je to hrozná chyba - bohužiaľ stáva sa to v praxi bežne. Môžeš sa spolahnuť, že je to OK. Nemusíš vôbec robiť storno - a zvlášť keď sa Ti to nedá.
saskia9
08.05.07,04:57
Ďakujem ti veľmi krásne za radu.
jess
04.10.07,11:55
Som z toho truhlík :eek:. Ja mám takýto problém :

1/Zákazník platil za tovar kartou cez plat.terminál 500Sk. Potom reklamoval tovar a predavači urobili storno na pokladnici -500Sk. Peniažky vrátili v hotovosti, ale na uzávierke bolo, že vrátili cez terminál. A teraz mi visí na termináli (účet 261) tých 500,- Sk. Je po uzávierke a mne nesedí príjem na účet s dokladom z ERP - credit(261). Čo s tým mám prosím robiť ?

2/ pred pol rokom platil zákazník kartou a platba na prvý krát neprešla, na druhý krát platba prešla....peniažky mi ale prišli 2x. Takže mám na účte o 1.000Sk viac...zákazník zatiaľ dvojnásobnú platbu nereklamoval. Samozrejme, ak príde, platbu mu vrátime. Ale čo ak nepríde ? Môžem tento "prebytok" zaúčtovať na 648 ?
Orsz
04.10.07,19:44
Som z toho truhlík :eek:. Ja mám takýto problém :

1/Zákazník platil za tovar kartou cez plat.terminál 500Sk. Potom reklamoval tovar a predavači urobili storno na pokladnici -500Sk. Peniažky vrátili v hotovosti, ale na uzávierke bolo, že vrátili cez terminál. A teraz mi visí na termináli (účet 261) tých 500,- Sk. Je po uzávierke a mne nesedí príjem na účet s dokladom z ERP - credit(261). Čo s tým mám prosím robiť ?

Z účtu peniaze predsa stiahnuté neboli, tak na uzávierku by som poznačila, že peniaze boli vyplatené v hotovosti a znížila sumu Credit - príjem na účet o 500,Sk.

2/ pred pol rokom platil zákazník kartou a platba na prvý krát neprešla, na druhý krát platba prešla....peniažky mi ale prišli 2x. Takže mám na účte o 1.000Sk viac...zákazník zatiaľ dvojnásobnú platbu nereklamoval. Samozrejme, ak príde, platbu mu vrátime. Ale čo ak nepríde ? Môžem tento "prebytok" zaúčtovať na 648 ?
Záleží aká vysoká je tá suma, nám sa stalo, že takýto preplatok sa riešil aj po polroku, samozrejme my sme peniaze vrátiť nevedeli, keďže bolo platené kartou. Dovtedy som to evidovala na účte 261, a na prelome rokov som to presunula na 378, v ďaľšom roku sa to vrátilo.

Odpovede zvýraznené.
jess
05.10.07,05:29
Ďakujem.