BuBen22
04.05.07,09:57
Dobrý deň,

súrne by som potreboval poradiť.

zakladáme s.r.o. a ODMIETLI VYKONAŤ návrh na zápis údajov do obchodného registra a to z 2 dôvodov:

a/ nepriložili sme listinu ktoroupreukazujem vlastnícke alebo užívacie právo k nehnutelnosti kde bude sídlo firmy.

b/ zle sme zadali dátum vzniku funkcie konateľov - poradili nám dátum podania, ale ukázalo sa že to musí byť až dátum zápisu do OR.

Chcem sa opýtať aký spôsobom mám žiadať o opravu /pripomienovanie/ na OR ?
Ktoré doklady musím priniesť nanovo /predpokladám že: Návrh na zápis s.r.o./ alebo či to stačí v priloženom liste opraviť ?
Či prídem o kolky ?

Skrátka ak mi viete pomôcť bude veľmi vďačný.

Vopred ďakujem Buben
ajobs
05.05.07,11:30
Dobrý deň,

súrne by som potreboval poradiť.

zakladáme s.r.o. a ODMIETLI VYKONAŤ návrh na zápis údajov do obchodného registra a to z 2 dôvodov:

a/ nepriložili sme listinu ktoroupreukazujem vlastnícke alebo užívacie právo k nehnutelnosti kde bude sídlo firmy. Predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti - ak je to nájomná zmluva, musí tam byť VÝSLOVNE uvedené, že súhlasí so zriadením sídla spoločnosti.

b/ zle sme zadali dátum vzniku funkcie konateľov - poradili nám dátum podania, ale ukázalo sa že to musí byť až dátum zápisu do OR. Priložíš nový zápis do OR.

Chcem sa opýtať aký spôsobom mám žiadať o opravu /pripomienovanie/ na OR ? Nový návrh na zápis s tým, že priložíš aj list, kde uvedieš, ako si opravil jednotlivé skutočnosti, pre ktoré registrový súd odmietol vykonať zápis.
Ktoré doklady musím priniesť nanovo /predpokladám že: Návrh na zápis s.r.o./ alebo či to stačí v priloženom liste opraviť ?
Či prídem o kolky ? Neprídeš

Skrátka ak mi viete pomôcť bude veľmi vďačný.

Vopred ďakujem Buben
Odpovede sú v texte.
BuBen22
08.05.07,08:38
Ďakujem za pomoc. ;)
vieruschka
09.05.07,09:12
Pokial môžem poradiť tak ajobs má pravdu ale radšej daj nový návrh kde opravíš priamo ako píšeš že máš zle dátumy vzniku funcie štatutárov tak tam nepíš dátumy ale napíš - vznika dňom zápisu do OR. Oni ti automaticky dajú dátum ten v ktorom dni ho zaregistruju tak to bude deň vzniku ale to ty nevieš ktorý dátum to bude. Takže presne opíš celý návrh znova a namiesto dátumu vzniku funcie napíš tu vetu červeným. A ostatné ostáva. Nieže napíšeš let opravených štatutárov musí to byť celé napísane - celý návrh lebo ti to zase zamietnu. O kolky nedojdeš ak to všetko podáš do 15 dni odo dňa kedy si prevzal od poštárky zásielku zo súdu - vyrozumenie. Ak to je do 15 dni podané znova nový návrh s opravenými vadami a tým lystom že si opravil to a to a že si kolky už dával s návrhom na zápis zo dňa ... tak ti to zaregistrujú. Ak nestihneš termín tak ti to prepadne a musíš podať nanovo a nové kolky znova. Veľ šťastia.
petutula
10.05.07,10:23
Chcela by som sa v súvislosti so zakladaním a zápisom opýtať, či mi neviete povedať, koľko trvá živn. úradu vydanie ŽL a koľko cca Obch. registru, kým sro zapíše. Konkrétne OR v PO. Ďakujem
Zoltán Kovács
10.05.07,11:19
Chcela by som sa v súvislosti so zakladaním a zápisom opýtať, či mi neviete povedať, koľko trvá živn. úradu vydanie ŽL a koľko cca Obch. registru, kým sro zapíše. Konkrétne OR v PO. Ďakujem

ŽL cca 5 prac dní a OR tiež
ajobs
10.05.07,11:58
Zo zákona ŽL do 7 dní (koncesná listina do 30 dní), OR 5 pracovných dní.
BuBen22
15.05.07,12:10
Aké máte skúsenosti s hygienou a požiarníkmi pri zriaďovaní prevádzok rýchleho občerstvenia ?
Prípadne aké požiadavky mali ?
Vopred ďakujem za všetký rady