moniq81
04.05.07,11:29
Ahojte poraďáci,

mám viac otázok a prosím dajte po odpovede ak môžte. Už sa hrabala v príspevkoch ale potrebujem to overiť, či sa niečo nezmenilo.
Mám s.r.o.
- Je tu povinnosť do 30.06.2007 schváliť účtovnú závierku a takto ju doručiť aj na DÚ???
- Účtovná závierka zatiaľ nie je schválená, môžem robiť opravy? Zistili sme, že som niečo zle účtovala /nemalo to ísť na obstaranie ale rovno do nákladov/. Potom by som podala opravné DP a výkazy s novým obsahom ako schválené?
- Ak je to jednoosobová s.r.o. musí schváliť závierku notárskou zápisnicou?
Ďakujem všetkým za odpoveď.
Tweety
04.05.07,09:33
Ak sa budú otvárať účtovné knihy musíš doručiť aj na DÚ už schválenú a DDP. Schváliť notárskou zápisnicou netreba.
Januška
04.05.07,09:41
Schválenú ÚZ treba založiť aj do Zbierky listín Okresného súdu - do 30 dní po schválení.
evina
04.05.07,09:51
Ahojte poraďáci,

mám viac otázok a prosím dajte po odpovede ak môžte. Už sa hrabala v príspevkoch ale potrebujem to overiť, či sa niečo nezmenilo.
Mám s.r.o.
- Je tu povinnosť do 30.06.2007 schváliť účtovnú závierku a takto ju doručiť aj na DÚ???
- Účtovná závierka zatiaľ nie je schválená, môžem robiť opravy? Zistili sme, že som niečo zle účtovala /nemalo to ísť na obstaranie ale rovno do nákladov/. Potom by som podala opravné DP a výkazy s novým obsahom ako schválené?
- Ak je to jednoosobová s.r.o. musí schváliť závierku notárskou zápisnicou?
Ďakujem všetkým za odpoveď.

ad 1.
§ 40 Obchodného zákonníka1/ Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

Ad. 2.
Ak chceš urobiť opravy, to znamená , že otvoríš účtovné knihy a musíš tieto výkazy posielať znova na DÚ.

ad 3.
Schvaľuje sa rozhodnutím jedineého spoločníka bez notárskej zápisnice.

Nezabudnúť, že:

§ 21 ods. 1 zákona o účtovníctve... účtovná jednotka je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín OR do 30 dní po schválení účtovnej závierky.
moniq81
04.05.07,13:20
Ďakujem veľmi pekne. Presne toto som potrebovala vedieť. Príjemný víkend všetkým !!!
Gabi03
02.10.08,08:27
Chcem sa spýtať...
valná hromada bola iba teraz, v septembri.
Musím schválenú účtovnú závierku znovu zaniesť na daňový úrad? Ak áno, ktoré dokumenty? Súvahu, VZaS a aj poznámky?

Vopred ďakujem.
JankaO
02.10.08,08:32
Chcem sa spýtať...
valná hromada bola iba teraz, v septembri.
Musím schválenú účtovnú závierku znovu zaniesť na daňový úrad? Ak áno, ktoré dokumenty? Súvahu, VZaS a aj poznámky?

Vopred ďakujem.
Ak neboli zmeny oproti podanej, tak nie.
Gabi03
02.10.08,08:35
Ak neboli zmeny oproti podanej, tak nie.

Ďakujem.
janaGT
30.10.08,07:32
koľkokrát odovzdávame na dú výkazy a daň. priznanie?
Tweety
30.10.08,07:36
koľkokrát odovzdávame na dú výkazy a daň. priznanie?
Raz. Súčasťou výkazov je aj Príloha k účtovnej závierke.