peter007
04.05.07,18:41
1. Mozem od rodicov prenajat len cast jednoizboveho bytu na kancelarske ucely, aby sme platili nizsie dane? Jedna sa o 1 izbovy byt so 48 metrami stvorcovymi. Do prenajmu by sme dali len prave tu izbu, ktora ma asi 10 metrov stvorcovych. Asi 25 metrov stvorcovych ma kuchyna s obyvackou a 13 metrov spolocne priestory (kupelka, chodba).

Tych 10 metrov stvorcovych by rodicia nahlasili na mestsky urad a z toho zaplatili zvysenu dan 90 korun na meter = 900,- Sk.

Len, pisem to spravne? V byte su aj zachody a kuchynka, ktore budeme pouzivat. K izbe je pristup cez chodbu, ktoru budeme uzivat aby sme presli k tej izbe.

No a keby prisla kontrola tak uvidi, ze vyuzivame vsetko - ak pride. Bude to len kancelaria a nie prevadzka s prevadzkovymi hodinami.

2. Rozmyslal som ze by som si prenajal aj uplne cely byt sukromne a cast z toho si prenajal ako kancelariu - len mam srocku a asi sam sebe fakturovat nemozem?

Dakujem za pomoc!
peter007
20.05.07,13:36
Bol som sa spytat na Mestskom urade a povedali mi ze ziadnu vyssiu dan za to ze si prenajmem byt na podnikatelske ucely moji rodicia nemusia platit, nikam to nemusia nahlasovat, uplne bezna zmluva a ze vsetko je OK.

Ze take nieco platilo do roku 2005, ze ked sa v byte podnikalo tak sa to nahlasovala a platila sa vyssia dan (namiesto 3 Sk meter sa platilo 30 Sk meter) ale ze od 2005 je to OK.