Gottesgab
04.05.07,20:18
Dobrý večer, chcem poprosiť o radu. V zamestnaní som ako odmenu dostala zájazd v hodnote 18.500 SKK. Daň vo výške 19% - SKK 3.515
z tejto sumy zaplatil zamestnávateľ. Ja som mala v 03/2007 pripočítané v mzde ako ostatné príspevky SKK 3.515 - o túto čiastku sa mi navýšila hrubá mzda a odviedla sa daň a odvody. Vo vyúčtovaní za 04/2007
sa odvody navýšili o SKK 2.233.- /ako upravovaný odvod zo sumy
SKK 18.500./ Táto suma sa ale v hrubom príjme na páske nevyskytuje.
Vychádza mi z toho toľko, že som platila daň z dane a odvody z toho, plus odvody z celej hodnoty zájazdu - teda spolu odvody
z SKK 22.015.
Zdá sa mi to nelogické , preto prosím o vyjadrenie fundovaných poradcov. Vopred ďakujem a prajem pohodový víkend všetkým.
betka
04.05.07,18:38
Príjmom zamestnanca podľa par.5 je:

c) cena alebo výhra prijatá zamestnancom, ktorý sa zúčastnil súťaže vyhlásenej svojím zamestnávateľom; za príjem zamestnanca sa považuje aj takáto cena alebo výhra prijatá manželom (manželkou) zamestnanca a deťmi zamestnanca, ktoré sa na účely tohto zákona považujú u tohto zamestnanca za vyživované (§ 33), ak sa takejto súťaže zúčastnili, pričom táto cena alebo výhra sa u týchto výhercov posudzuje samostatne [§ 9 ods. 2 písm. n)].

Sumu 18500 ste mali mať na výplatnej páske uvedenú ako nepeňažný príjem, napr. peňažný príjem.+18500, Sk (nepeňažný príjem)= Vaš hrubý príjem..
betka
04.05.07,18:43
ZAbudla som: do nepeňažného príjmu Vám dali daň, čo ne nesprávne a z toho Vám vypočítali tú daň z dane.