viera29
04.05.07,22:41
zdravim vsetkych ktori odovzdavaju vedomosti a skusenosti a samozrejme aj tych co ich prijimaju,

Mam stale vela vela nezodpovedanych otazok ohladne mojho podnikania.
Otvaram si salon krasy kde bude kadernictvo, kozmetika a masaz.
Ludia v kadernictve budu nasledovne rozdeleni 2 kadernicky zamestnam kde jedna z nich bude veduca prevadzky, dalsie 2 zivnostnicky. Maser bude zivnostnik a kozmeticka zamestnana. Nastava jeden problem, kedze chcem salon na urovni nechcem aby kazdy mal nejake kasy a podobne. Chcem aby sa vsetko blokovalo cez jednu kasu. Zivnostnici nebudu mat zmluvu o prenajme miesta ale o vykonavani cinnosti pre salon krasy. Cize nahadzovat do kasy bude zamestnankyna aj cinnost zivnostniciek s tym ze vsetko je odlisene kodom aby bol prehlad kto kolko spravil. Salon si vlastne objedna sluzbu u kadernicky a u masera. Poskytnute sluzby kadernicka a maser vyfakturuju raz mesacne salonu. Je mozna takato spolupraca ? Ja vlasne nechcem aby kazda zivnostnicka mala kasu ale aby robila sluzby pre salon, ktore samozrejme eviduje ale vyfakturuje salonu raz mesacne. Viete mi niekto poradit ci takato alternativa je mozna ?? Ja samozrejme budem mat vybavene vsetky nalezitosti ako je kasa, hygiena, pokl. kniha a ine ale to sa ich netyka. Oni robia pre mna sluzbu ktoru si ja objednam a vlastne nemaju nic s reg. pokladnou....

dakujem za odpoved
astra7777
10.05.07,17:26
Neviete poradit s tymto, please? Zislo by sa to vediet aj inym. Dakujeme.
cleo23
06.08.08,19:54
S tymto ti neviem poradit ale skus dat tuto otazku do fora na salonykrasy.sk mozto ti tam poradia .:)
petovsan
06.08.08,20:16
S tymto ti neviem poradit ale skus dat tuto otazku do fora na salonykrasy.sk mozto ti tam poradia .:)
No ja by som sa asi v prvom rade dotazovala na inšpektoráte práce, aby potom náhodou nemohol vzniknúť problém pri posudzovaní závislej činnosti vo vzťahu k dodávateľským službám, keďže budú robiť objednávky, ktoré prevezme salón; v priestoroch, ktoré si prenajíma salón; v čase, ktorý určí salón, ešte aj ceny ich služieb budú pod hlavičkou salónu ... neviem, akú máte predstavu čo sa týka materiálu, použitého pri dodávke kozmetických a masérskych služieb ... či by používali vlastný alebo hradený zo salónu ???