liduska
05.05.07,10:48
20.júna v roku 2002 sme požiadali obecný úrad o povolenie prístavby k RD.Predtým sme sa na OÚ informovali či stačí ich súhlas.Povedali ,že áno.Bolo to 18 m2, na OÚ od nás žiadali náčrt prístavby a podpis suseda ,že súhlasí s prístavbou. na základe ktorého nám dali súhlas s prístavbou .Prístavbu sme zrealizovali , ale nedokončili , je vymurovaná bez okien a neokožovaná čiže nedokončená.Dali sme si vypracovať nový geometrický plán , kde už bude zaznačená aj prístavba. Rozhodli sme sa RD predať a tu vznikol už problém.Zástupca nášho záujemcu o RD tvrdí, že to nie je v poriadku ,ž e na prístavbu sme mali mať stavebné povolenie .Medzitým ale aj sused mal určité výhrady k stavbe hoci písomne potvrdil súhlas.Neviem či by dal ďalší suhlas ak by bol potrebný k dodatočnému stavebnému povoleniu.Prosím o radu a vyjadrenie sa k danému problému.Je naozaj potrebné dodatočné stavebné povolenie?Alebo ako ďalej. Ďakujem.
Zita5
05.05.07,10:28
Elena Navrátilová
06.05.07,16:05
Elena Navrátilová
07.05.07,04:42
Liduška, pomohlo? Našla si to čo si potrebovala?
liduska
07.05.07,07:32
Ďakujem Zitke aj Elenke , pomohlo mi to v tom že teraz by som už vedela ako na to, ale čo teraz v mojom prípade stále neviem.
Zita5
07.05.07,11:42
posúvam ....
Elena Navrátilová
07.05.07,12:02
Liduška, tak sa písomne obráť na kompetentných, prilož súhlas od suseda, ktorý Ti v tej dobe dal /prefotený samozrejme/, opíš o čo sa jednalo a jedná. Keby si mala už z tej doby písomné vyjadrenie, mohla si mať o nemálo starosti menej. Človek sa učí fakt celý život.