duficek
05.05.07,23:35
z prevadzkovych dovodov sme zvolili takuto alternativu zabezpecenia stravovania zamestnancov :
su 3ja zamestnanci a jedalen je dost daleko, tak jeden zamestnanec ide svojim autom do tej jedalne a v obedari prinesie vsetkym teple jedlo.
mozem tomuto zamestnancovi vyplatit za tu jazdu nahradu 6,2/km + PHM a dat to do nakladov SZCO? kazdy den je to cca 8km
kukučka
05.05.07,22:43
ZP ti ukladá povinnosť zabezpečiť stravovanie a ty ju spĺňaš. Okrem toho tento náklad súvisí s dosahovaním zisku, spokojní zamestnanci lepšie pracujú.
Poďme nato z opačnej strany:
1. Ak by aj bola nejaká jedáleň bližšie, môžu v nej horšie variť.....
2. Nemôže dovoz jedla zabezpečiť jedáleň? Nemá auto /naozaj takú poznám a varí výborne/, alebo vodičovi vzali vodičák....
3. A čo firemné auto? Je, nie je? Aby firma fugovala - má dôležitejšie povinnosti . Nič iné mi nenapadá.
Nevidím problém, ty áno?
duficek
05.05.07,22:57
dakujem za odpoved.
vsetky firemne jazdy vykonava zamestnanec na svojom sukromnom aute a ja mu to preplacam - firemne auto nie je.
mal som malu pochybnost, aby mi to pri pripadnej kontrole nevyhodili, akoze je to sukromna jazda zamestnanca na obed...a teda nesuvis s podnikanim
inak je to jedalen domova dochodcov a napodiv tam varia dobre :) oplati sa pre to chodit.
duficek
06.05.07,19:06
ZP ti ukladá povinnosť zabezpečiť stravovanie a ty ju spĺňaš. Okrem toho tento náklad súvisí s dosahovaním zisku, spokojní zamestnanci lepšie pracujú.
Poďme nato z opačnej strany:
1. Ak by aj bola nejaká jedáleň bližšie, môžu v nej horšie variť.....
2. Nemôže dovoz jedla zabezpečiť jedáleň? Nemá auto /naozaj takú poznám a varí výborne/, alebo vodičovi vzali vodičák....
3. A čo firemné auto? Je, nie je? Aby firma fugovala - má dôležitejšie povinnosti . Nič iné mi nenapadá.
Nevidím problém, ty áno?
zabudol som podotknut jednu vec, asi dost podstatnu.
zamestnanci dostavaju stravne listky - takze tym padom je pre zamestnavatela stravovanie zabezpecene.
ten zamestnanec s autom zoberie stravne listky a ide kupit ten obed...

dufam ze to nemeni situaciu :)